KURAN'IN ŞİFRELERİ(!)

KURAN'IN ŞİFRELERİ(!)

Tarih 06 Ağustos 2013, 16:48 Editör BAYRAM ÇAĞLAYAN

Bin beş Yüz yıldır

    İslam’ın kabulü ve yayılması uzun zaman sürmedi. Yine de  bir çok zulümlere direnerek  hızlı ve doğru yayıldı. Hz Muhammet( s.a.v) Ölümünden sonra 4 (Dört) Halifelik süresince dahi  önemli ifadeler ve güzellikler ile İslam zenginliği genişlemişti.

          Halifelikler döneminde(!)Kuranı kerime sahabe ezberlemesi ile oluşturulan Ayetler  ile hadis fıkıh ve sünnet kitapları günümüze kadar,  İslam ahlakı ve Kuran Ayetleri yazılı olarak aktarıldı. İnsanlık adına son olarak indirilmiş  Kuran ı Kerim ; Bin Beş Yüz Yıldır  İslam toplumunun öğretisinde ve elinde.  Emeviler, Abbasiler  ve son olarak Osmanlı halifeliği ile hurafe tabiriyle aksettirilmiş İslam anlayışının , Kuran dini ile ayrıştığı , Hadis ve  yorumlara dayalı olarak yorumlandığı, günümüze kadar geçen zamanda; Kuran ı Kerimden hiçbir şey öğrenememişiz. On beş Asırdır Kuranı Kerimi Anlayamamış bir toplumdan(!) Okuduğunu aksedemeyen(!)  inanan dan doğru bir İslam anlayışı da beklenemez. İslam coğrafyasın da tek bir gelişme var , oda Bir başka millete köle olmayı  her yıl daha da geliştiriyorlar. Her çıkarının doğruluğuna  hadis diye hurafe uydurulur ve Ayetlerden uzak, zihni kölelik hedefinde olan bir Ümmet topluluğu Cahiliye dönemi den bile daha geriye gidiyor demektir. Namaz ibadetinden , Oruç İbadetine, Hac ibadetinden bir çok yaşam biçimine kadar ilkelliği, cahiliye dönemine götürenler!. Kurana göre zalim ve lanetlilerdir. Günümüzde bu Lanetli neslin çoğalması  İslam aleminin gelişmesini  yok etmektedir. İslam toplumun da İlim adamlarının asla ve asla uyumlu olduğuna şahit olamazsınız. Bir çok ilim adamı , diğerinin maneviyetine ve düşüncesine tamamen aykırı söz diyebiliyor, diğeri de ötekisine aynı husumetle bakıyorlar. Kuran ı Kerimin anlam ve manasını!  anlaşılır  dillere çeviri yapan ilim adamı  neredeyse  yok denecek kadar azdır. Hal böyle olunca bu İlim adamları , İslam toplumunun  Öğrenmeye mecbur olmadığını düşündükleri Arapça dilinden konuşarak , kendine göre uyarladığı yorumu kabul ettirmek , uygulatmak  zorunda kalıyorlar. İnanan halkın Kuran ı Kerimi okuma nedenlerini, Allah Rızası için okudukları kesin ifade şeklidir. Bu şekil İnanç; kör karanlıkta yürümek değil midir? İslam’ın İlim ve irfan derinliklerine inmemiş Bir Buçuk Milyar kitleye sahip İslam topluluğu(!)  Henüz Namazın nasıl kılınacağında, Orucun nasıl açılacağında kalmışlar.50 Ülkeye  düzeyinde olan İslam Devletlerinin tamamına yakını , çağın ve diğer ülkelerin gerisindeler. Oysa İslam yoksulluğu ret eder, gelişmeyi kabul eder. Hırsızlık kadar hakkını yetirtmemeyi de   şart koşar. Oysa İslam Toplumunun tümüne yakın gelirleri sömürü kaynağı olarak Dininden olmayan Gayri dinlere mensup ülkelerin emrinde. Kuran da sonradan kolaylaştırıcı diye , bilmem birkaç kişinin yorumunu  kabul gördüklerinden Mezhep oluşturanlar(!) Bu düşüncelerden dolayı bir birini kabul etmeyerek , bir birlerini  Cihat diyerek katlediyorlar.

      İslam toplumu genel bağlamda ; yaşam biçiminden , inanç biçimine kadar bir çok düzeyi İslama aykırı yaşayanlar ile   bu yaşamı onaylayan ilim adamlarının kabul etmesi kitlesel bağnazlığı; sözüm ona İslam adında birleşince İslam vahşeti ortaya çıkıyor. Hurafe ve barbar zihniyetler türüyor. İşte bu bağlam da İslam toplumu  Kuran’ın Şifrelerini çözememiştir.

  Bayram ÇAĞLAYAN

Bu haber 455 defa okunmuştur.


Ulusal

"CAN DÜNDAR'DAN ERDOĞAN'A: SENSİN TERÖRİST"

Cumhuriyet Yazarı Can Dündar'ın bu yazısı Başbakan'ı çok kızdıracak.

"UKRAYNA'DA KISMİ SEFERBERLİK İLAN EDİLDİ!"

Ukrayna'da savaş çıkma sebebi ve,İç karışıklıkların yaşandığı Ukrayna'da kısmi seferberlik ilan edildi.

"KİMLİGİNİ ÇALDIRAN DİLEKÇE İLE ÇÖZÜM BULACAK"

Vatandaşın en büyük kâbusu sona eriyor!.Bakan Yazıcı müjdeyi verdi...

"KAYBOLAN 5 GENÇ İÇİN ŞOK İDDİA!"

Kiraladıkları deniz bisikletiyle denize açılan 5 genci arama çalışmaları devam ederken, bir görgü tanığı çıktı.

Fuat Avni: Biat etmeyen bitirilecek

Fuat Avni: Biat etmeyen bitirilecek Twitter fenomeni Fuat Avni, twitter hesabından yine bomba iddialar ortaya attı.

Sayaç

Köşe Yazarları

Şinasi KARACA Şinasi KARACA
“SASKARA CEM EVİ NE ZAMAN İBADETE AÇILACAKTIR?”
BAYRAM ÇAĞLAYAN BAYRAM ÇAĞLAYAN
AveKP , CEMAAT KAVGASI ;DİNOZOR DEVRİNE BENZİYOR!!!
Hünkar ÇELİK Hünkar ÇELİK
HÜNKARIN HABERİ
Arife ÖZBAŞ Arife ÖZBAŞ
ASKER YAVRUM
 

Anket

www.saskarahaber.com Sitesini Ulusal Haber Portalın da Görmek İstermisiniz?
Tüm Anketler

 

Foto Galeri

              

Saskara'nın 2012 Yılı piknik görüntüleri
Saskara'nın 2012 Yılı piknik görüntüleri
saskara köyü
saskara köyü
SASKARADAN YETİŞMİŞ ÖNEMLİ ŞAHSİYETLER.
SASKARADAN YETİŞMİŞ ÖNEMLİ ŞAHSİYETLER.
Ardahan
Ardahan

Video Galeri

              

Muharrem İnce’den çok konuşulacak İsrail konu 2014 ATATÜRK SİUETİ
Yabancı ülke tv leri tarafından çekilmiş RESİMLER İLE SASKARA
Saadet Garan - DSP Ataşehir Belediye Başkan Adayı