SON DAKİKA
Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
23 Kasım 2015

ARDAFED’DE FAKİR YILMAZ DÖNEMİ!..

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
ARDAFED’DE FAKİR YILMAZ DÖNEMİ!..

GündemYerel - 23 Kasım 2015 10:33

Logo 01Merkezi İstanbul Şişli’de bulunan ve çatısı altında 30’a yakın Ardahan derneğinin bulunduğu Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanlığına aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Ardahanlı Gazeteci Fakir Yılmaz getirildi.

Son kongrede Yaşar Geler, Mahmut Şenel ve Fakir Yılmaz ortak listesi ile ARDAFED’e Başkan olan ve bu görevi 1,5 yıldır yapan Yaşar Geler’in istifasıya boşalan ARDAFED Başkanlığı için bugün bir araya gelen ARDAFED Yönetim Kurulu kendi arasında yeni bir isime, Gazeteci Fakir Yılmaz’a ARDAFED Başkanlığını verdi.

Çıldır Esenyurt Dernek Başkanı, Ardahan/Çıldırlı İşadamı Kemal Şimşir ile yarışan Gazeteci Fakir Yılmaz ARDAFED Yönetim Kurulu Üyeleri olan Mahmut Şenel, Ayhan Aydemir, Sıtkı Dursun, Terlan Kaya, Hafız Öztürk, Ferihan Kaya, Özkan Mavzer, Yüksel Kılıç, Yusuf Kalkan, Gazi Aydoğdu, Yener Bayakçı, Bayram Bozkurt, Tuncer Çelik’in oy kullandığı yarışta 16 kişinin 10’nun da oy alarak, ARDAFED’in yeni Başkanı oldu.

ARDAFED Yönetim Kurulu Üyesi olan ancak toplantıya katılmayan Ramazan Tan ile Emirhan Yıldırım’ın oy kullanmadığı seçimde Gazeteci Fakir Yılmaz’ın rakibi olan Kemal Şimşir ise 6 oy aldı.

Özel işleri dolaysıyla istifa eden Yaşar Geler’in de katıldığı toplantıya Ardahan Hanak Baştoklu (Yukarı Dikkan) Dernek Başkanı Yıldıray Köksoy, Bağdeşen (Kinzodamal) Derneğinin eski başkanlarından Şemsettin Şenel, İbrahim Şenel gibi bir çok dernek başkanının yanı sıra aynı zamanda Ardahan Beykoz Dernek Başkanı olan Gazeteci Yusuf Şit, Gazeteci Erkan Sarıkaya ve Gazeteci Suat İncedere’de ve Ardahanlı iş adamları katıldılar.

Ardahan Federasyonunun Yönetim Kurulunun Başkanlığa seçtiği Gazeteci Fakir Yılmaz kendisine oy veren, vermeyen herkese teşekkür ederek, başkanlık görevini teslim alırken, ARDAFED Başkanı olarak yaptığı ilk açıklamasında, federasyona üye olan, olmayan tüm derneklerden hiç bir aidatın almayacağını, bu aidatların yerine federasyonun yaşaması ve daha çok güçlenmesi için tamamen gönüllerine bırakacağını belirttiği açıklamasında, ‘Ardahanlıların ARDAFED ve diğer Ardahan Dernekleri çatısı altında daha çok bir araya gelerek, güçlü bir lobicilik yaparak güçlü bir Ardahanlılar topluluğu oluşturmaya çalışmaktır.’ dedi.

**İLK DERNEK ZİYARETİNİ DE GERÇEKLEŞTİRDİ..

Göreve gelir gelmez ayağının tozuyla önümüzde ki günlerde kongresini yapacak olan ve merkezi İstanbul Güngören’de bulunan İstanbul Ardahan Sulakyurt (Sarzep) Derneğini ziyaret eden ARDAFED’in yeni Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz Ardhanlılar olarak İstanbul’da el ele verek gerek siyasette, gerek ticarette, gerek ise bürokraside daha güçlü bir Ardahan lobisi oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Sulakyurt Dernek Başkanı Yener Bayrakçı ve Yönetiminin karşıladığı ARDAFED’in yeni Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz bura da yaptığı açıklamada, ‘Mevcut dernekler içinde en başarılı derneklerden biri olan Sulakyurt Derneğinin federasyon çatısı altında olmasının bir şans olduğunu, bu derneğimiz ve başarılı Başkanı Yener Bayrakçı gibi arkadaşları ile düşündükleri hedefleri gerçekleştirmeye çalışacağız.’ dedi.

 

 

 

 

Kaynak: ARDAHAN FEDERASYONU

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bugün Saygı Deger MHP Reyhanlı Belediye Başkan A. Adayı Adnan Açıkelin özel misafiriydim… Çok şey konuştuk ,önce saglıgı hakkında genel bilgiler aldım, Tabi en çokta siyasetten sohpetimiz oldu. Sayın Başkanımızı ...
  Serhat  Ardahan spor  bölgesel   amatör Bal lig  2018-2019 sezonuna hazır . Serhat Ardahan Spor'un Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz ve yönetim ekibinin destek kampanyası , Ardahan halkı tarafından karşılık buldu. Haydi 3. ...
          Halkların sahip oldukları kültürel değerler içerisinde kendine hatrı sayılır bir yer edinmiş olan düğün, aralarında duygusal bağ olan, yani birbirlerini seven çiftlerin, bir süre sonra birlikte ...
    Aslın'da  Ardahan için ne isterseniz isteyin ,yinede az istemiş olursunuz.  Ardahan'ı sahiden  seviyorsanız biraz  fantazi isteklerden uzak  olmanız  gerekmiyor mu? Gerçekçi isteklerinizin(!) Somut, tutarlı , Gelişim, Ekonomik, Sosyal politik ...
Özel ders almak ya da özel ders vermek artık çok kolay.   Günümüzde dershane ve etüt merkezlerinin kapatılmasıyla beraber, eğitimde ciddi açıklar oluşmaya başladı. Extra ders almak isteyen birçok öğrenci ya da ...
       ''Türkiyenin; çok nadir illerinde bulunan bu gizemli Ay ve yıldız amblemi taşıyan buzaklarımızın; aslında korunmaya ve doğal ortamlarda halkımıza sunulmalıdır diye düşünüyorum.. Türkiye’de eşine çok nadir rastlanan ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.