SON DAKİKA
Şinasi Karaca
Şinasi Karaca
» Diğer Yazıları
Takip Et!
14 Eylül 2019

“KENDİ CELLATLARINI YETİŞTİREN KADINLAR”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“KENDİ CELLATLARINI YETİŞTİREN KADINLAR”

GündemKöşe Yazıları - 14 Eylül 2019 14:15

“KENDİ CELLATLARINI YETİŞTİREN KADINLAR”

Bir kadın erkek evlat yetiştirirken nasıl yetiştirdiğini kendine göre doğal olarak yetiştirdiğini düşünür. Oysa hem kendi hem cinsinden olanların cellâtlarını kendi elleriyle yetiştirdiğinin farkında değil.

Hiç bir kadın kadınları öldür diye erkek çocuk yetiştirmez. Almış olduğu kültürden dolayı erkek her zaman kadından misli üstündür. Çünkü Arap inancı kültürü ile yoğrulmuş beyinler kadını geri planda erkeği ön planda tutmuştur.

Türklerin Müslüman olmadan önceki yaşamına bakıyorsun erkek kadın eşit şekilde paylaşım şekilde yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Bu güne dönersek geçmişten kalan Türk kültürü tamamen erozyona uğramış durumdadır.

Şimdiki yaşanan kültür tamamen Arap kültürüdür. Araplarda hepimizin gördüğü kadar kadınlar ikinci hatta üçüncü sınıf kullanılan bir nesne gibi görülmektedir.

Tekrar ülkemize dönersek, 2018 yılı içerisinde yaklaşık (440) kadın kocası arkadaşı veya babası kardeşleri tarafından yani birer erkek tarafından öldürülmüşler.

İşte bizde yazımızın konusunu başlığını,”kendi cellatlarını yetiştiren kadınlar” diye attık.

Öldürülen kadınları birer erkek öldürdüğü için erkekleri de birer kadın yetiştiriyor. Kadının yetiştirdiği erkek yine kadını öldürüyor. Çok acı bir gerçek olduğunu hepimiz bilmekteyiz.

Ölümlerin az da olsa son bulması için yapılacak önlemler vardır ama çok zordur. Çünkü Türk insanının bilinçaltına inançla beraber Arap kültürü olarak yerleşmiş ki çıkması çok zaman alır.

Ancak ülke genelinde eğitim sisteminin değişmesi, erkek ve kadınların yüksek eğitim görmesi ile başlayan yenileme ile Arap kültüründen kurtuluşun yolu açılmış olur. Aksi halde bu olaylar uzun yıllar hatta asırla boyu devam eder ve ölümler kaçınılmaz olur.

Geçmişe tekrar dönersek Türk toplularında kadının yeri Türk destanlarında ve Türk felsefesinde öyle yüce bir mertebeye kurulmuştur ki kadını öylesine yüce bir varlık haline getiren töreye ve kültüre hayran olmamanın imkanı yoktur.

Kadın, erkeğin biricik yoldaşı ve çocuklarının anası olmak gibi önemli bir vazifeyle görevlendirilmiştir. Daha da önemlisi Türk Milletinin tek bereket kaynağıdır. Kendisine verilen bir takım haklardan dolayı hanların, hakanların, cengaverlerin önünde saygıyla eğildikleri bir şeref abidesidir.

Türk destanlarını incelediğiniz de kadın ilahi bir varlık konumuna gelmiştir. Müslüman olmadan önceki Türk toplumunda Kadının yeri yazılarımızda  siz okuyuculara iletilecektir.

Son olarak öncelikle kadınlarımız ve erkeklerimiz mutlaka yüksek öğrenim görmelidir ki bu acımasız katilleri yetiştirmeden uzak dursunlar.

Not: Kadınlara bir şey söylemek istiyorum!. Kadın Erkek eşitliği var diye erkeklerle sakın asla kavğa yapmayın böyle bir şey ülkemizde yoktur.

Bilerek isteyerek kendinizi katilinizin eline bırakmayınız..Çocuklarınızı yetiştirirken kadınlara karşı eşitlik ilkelerinden asla uzak kalmasınlar..

Şinasi KARACA.    .saskara-sinasi@hotmail.com.

 

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 yorum yapıldı.
  1. Şinasi KARACA dedi ki:

    Kur’an da geçen ayete göre kadın erkek için Tanrının gönderdiği ayet.
    AL-İ İMRAN(İMRAN AİLESİ) 195.
    Böylece,Rableri onların dualarını kabul edip, (BEN,SİZDEN ERKEK VE KADIN HİÇ BİRİNİZİN, YAPTIĞI İŞİ ZAYİ ETMEM.)

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Ordumuz ve milletimiz bir bütün olacak
Bir Yurt sever insan olarak söylüyorum! Sizin Siyasetinizle başımıza açtığınız belalerın sonucun'da ; Milletin manevi ve milli duygularını istismar etmenize ,yüreğim asla rızalık vermiyor, vermeyecek, verme side benim Yurtseverlik anlayışıma ihanet ...
“UĞRUNA CAN VERDİĞİMİZ  ARAPLAR HİÇ DOST OLMADI” Osmanlı imparatorluğu,İslam Peygamberi Hz,Muhammedi’den dolayı Araplar’a ve Arap topraklarına Tarihi boyunca kutsal bir önem atfetti.Ama Araplardan,aynı karşılığı alamadı. 1.Dünya savaşıyla birlikte Arap topraklarındaki,İhanet odakları ...
HUD SURESİ 106–107–108. AYETLER. CENNETİN VE CEHENNEMİN SONU VAR MI? CENNETTEN VE CEHENNEMDEN ÇIKIŞ VAR MI? Bizler Kur’an ı okumaya başlamadan önce, Allah ın önerdiği gibi, önce kafamızın içindeki, şeytanın, batılın ...
                    “CHP VE TÜRK SOLU İKTİDARA HAZIR MI?”   CHP,ve Türk solu iktidara hazır mı? İktidar olabilir mi? İktidar ola bilmesi için hiçbir engel yoktur. Türkiye’de,işçi,emekçi,köylü,çivitçi,solun iktidara gelmesini istiyor.ve arzuluyor,Solun iktidara gelmemesinin ...
Değerli dostlarım, bu makalemde sizlere, güney doğu Anadolu gezimde karşılaştığım çok önemsediğim ve bir o kadar da düşündürücü, hatta üzücü bir konuyu nakletmek istiyorum. Önce şunu söylemek isterim. Ülkemizin Güney ...
 "Aleviler Neden Camiye Gitmezler?" Anadolu Alevileri Allah'a inanırlar. Allah'ın birliğine, Hz. Muhammet'in peygamberliğine ve Hz. Ali'nin veliliğine inançları tamdır. Hatta bunu: "Allah-Muahammet-Ali" üçlemesi ile ifade ederler. Ayrıca Kuran'ı kutsal kitapları olarak görürler. ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.