SON DAKİKA
Şinasi Karaca
Şinasi Karaca
» Diğer Yazıları
Takip Et!
14 Eylül 2019

“KENDİ CELLATLARINI YETİŞTİREN KADINLAR”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“KENDİ CELLATLARINI YETİŞTİREN KADINLAR”

GündemKöşe Yazıları - 14 Eylül 2019 14:15

“KENDİ CELLATLARINI YETİŞTİREN KADINLAR”

Bir kadın erkek evlat yetiştirirken nasıl yetiştirdiğini kendine göre doğal olarak yetiştirdiğini düşünür. Oysa hem kendi hem cinsinden olanların cellâtlarını kendi elleriyle yetiştirdiğinin farkında değil.

Hiç bir kadın kadınları öldür diye erkek çocuk yetiştirmez. Almış olduğu kültürden dolayı erkek her zaman kadından misli üstündür. Çünkü Arap inancı kültürü ile yoğrulmuş beyinler kadını geri planda erkeği ön planda tutmuştur.

Türklerin Müslüman olmadan önceki yaşamına bakıyorsun erkek kadın eşit şekilde paylaşım şekilde yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Bu güne dönersek geçmişten kalan Türk kültürü tamamen erozyona uğramış durumdadır.

Şimdiki yaşanan kültür tamamen Arap kültürüdür. Araplarda hepimizin gördüğü kadar kadınlar ikinci hatta üçüncü sınıf kullanılan bir nesne gibi görülmektedir.

Tekrar ülkemize dönersek, 2018 yılı içerisinde yaklaşık (440) kadın kocası arkadaşı veya babası kardeşleri tarafından yani birer erkek tarafından öldürülmüşler.

İşte bizde yazımızın konusunu başlığını,”kendi cellatlarını yetiştiren kadınlar” diye attık.

Öldürülen kadınları birer erkek öldürdüğü için erkekleri de birer kadın yetiştiriyor. Kadının yetiştirdiği erkek yine kadını öldürüyor. Çok acı bir gerçek olduğunu hepimiz bilmekteyiz.

Ölümlerin az da olsa son bulması için yapılacak önlemler vardır ama çok zordur. Çünkü Türk insanının bilinçaltına inançla beraber Arap kültürü olarak yerleşmiş ki çıkması çok zaman alır.

Ancak ülke genelinde eğitim sisteminin değişmesi, erkek ve kadınların yüksek eğitim görmesi ile başlayan yenileme ile Arap kültüründen kurtuluşun yolu açılmış olur. Aksi halde bu olaylar uzun yıllar hatta asırla boyu devam eder ve ölümler kaçınılmaz olur.

Geçmişe tekrar dönersek Türk toplularında kadının yeri Türk destanlarında ve Türk felsefesinde öyle yüce bir mertebeye kurulmuştur ki kadını öylesine yüce bir varlık haline getiren töreye ve kültüre hayran olmamanın imkanı yoktur.

Kadın, erkeğin biricik yoldaşı ve çocuklarının anası olmak gibi önemli bir vazifeyle görevlendirilmiştir. Daha da önemlisi Türk Milletinin tek bereket kaynağıdır. Kendisine verilen bir takım haklardan dolayı hanların, hakanların, cengaverlerin önünde saygıyla eğildikleri bir şeref abidesidir.

Türk destanlarını incelediğiniz de kadın ilahi bir varlık konumuna gelmiştir. Müslüman olmadan önceki Türk toplumunda Kadının yeri yazılarımızda  siz okuyuculara iletilecektir.

Son olarak öncelikle kadınlarımız ve erkeklerimiz mutlaka yüksek öğrenim görmelidir ki bu acımasız katilleri yetiştirmeden uzak dursunlar.

Not: Kadınlara bir şey söylemek istiyorum!. Kadın Erkek eşitliği var diye erkeklerle sakın asla kavğa yapmayın böyle bir şey ülkemizde yoktur.

Bilerek isteyerek kendinizi katilinizin eline bırakmayınız..Çocuklarınızı yetiştirirken kadınlara karşı eşitlik ilkelerinden asla uzak kalmasınlar..

Şinasi KARACA.    .saskara-sinasi@hotmail.com.

 

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 yorum yapıldı.
  1. Şinasi KARACA dedi ki:

    Kur’an da geçen ayete göre kadın erkek için Tanrının gönderdiği ayet.
    AL-İ İMRAN(İMRAN AİLESİ) 195.
    Böylece,Rableri onların dualarını kabul edip, (BEN,SİZDEN ERKEK VE KADIN HİÇ BİRİNİZİN, YAPTIĞI İŞİ ZAYİ ETMEM.)

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Ülke Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yönetilmeye başlamadan önce,  henüz Gladyocu Siyasal İslamcı Fettulah Gülen darbe kalkışmasına teşebbüs etmemişti. Şimdi İktidarın fikirsel ortağından Devlet Bahçeli ; Teke’den Süt çıkmaz ,Erdoğan’dan Cumhurbaşkanı  olmaz ...
"GEÇMİŞİNE SAHİP ÇIKMAYAN BİR TOPLUM MU OLDUK?" 2013.29 Haziran Bir toplumun aslı asaleti ırkı geni, kısaca bir toplumun geçmişi olan atalarından dedelerinden gelmiştir.Öyleyse bir toplum önce atasını dedesini aslını hatırlamalı korumalı ve ...
Bugün sizlere Kur’an dan, Allah ın öyle bir uyarısını, ikazını hatırlatmak istiyorum ki, ne yazık ki bizler bu uyarılara gözlerimizi yumarak, adeta birbirimizi günahkar, kafir hatta sapık kişiler ilan ediyoruz. ...
Hiç bir şey tesadüfle başlamamıştı aslında!   Tarih 12 Eylül 2010 yılı , bu tarih yani 12 Eylül biz Yurtsever halkın üzerinde zihinsel ve baskısal katliam yapılan 12 Eylül 1980 Siyasal ...
Bu makalemde sizlerin düşünmenize vesile olmak istediğim konu, Kur’an da geçen MÜMİN kelimesinden ne anlamalıyız ve Hucurat 10. ayette geçen MÜMİNLER ANCAK KARDEŞTİRLER sözüyle Allah, bizlere ne anlatıyor, onu gelin ...
Türkiye siyasi tarihinin en kirli süreçlerinden biri olan, 31 Mart 2019 İstanbul seçimlerinin,iptal edilme şerrini yaşadık hep beraber. Siyasi  İftira ve Halkın iradesine saygısızlığın havada uçuştuğu sürecin sonunda , halk kendi ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.