Şinasi Karaca
Şinasi Karaca
» Diğer Yazıları
Takip Et!
14 Eylül 2019

“KENDİ CELLATLARINI YETİŞTİREN KADINLAR”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“KENDİ CELLATLARINI YETİŞTİREN KADINLAR”

GündemKöşe Yazıları - 14 Eylül 2019 14:15

“KENDİ CELLATLARINI YETİŞTİREN KADINLAR”

Bir kadın erkek evlat yetiştirirken nasıl yetiştirdiğini kendine göre doğal olarak yetiştirdiğini düşünür. Oysa hem kendi hem cinsinden olanların cellâtlarını kendi elleriyle yetiştirdiğinin farkında değil.

Hiç bir kadın kadınları öldür diye erkek çocuk yetiştirmez. Almış olduğu kültürden dolayı erkek her zaman kadından misli üstündür. Çünkü Arap inancı kültürü ile yoğrulmuş beyinler kadını geri planda erkeği ön planda tutmuştur.

Türklerin Müslüman olmadan önceki yaşamına bakıyorsun erkek kadın eşit şekilde paylaşım şekilde yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Bu güne dönersek geçmişten kalan Türk kültürü tamamen erozyona uğramış durumdadır.

Şimdiki yaşanan kültür tamamen Arap kültürüdür. Araplarda hepimizin gördüğü kadar kadınlar ikinci hatta üçüncü sınıf kullanılan bir nesne gibi görülmektedir.

Tekrar ülkemize dönersek, 2018 yılı içerisinde yaklaşık (440) kadın kocası arkadaşı veya babası kardeşleri tarafından yani birer erkek tarafından öldürülmüşler.

İşte bizde yazımızın konusunu başlığını,”kendi cellatlarını yetiştiren kadınlar” diye attık.

Öldürülen kadınları birer erkek öldürdüğü için erkekleri de birer kadın yetiştiriyor. Kadının yetiştirdiği erkek yine kadını öldürüyor. Çok acı bir gerçek olduğunu hepimiz bilmekteyiz.

Ölümlerin az da olsa son bulması için yapılacak önlemler vardır ama çok zordur. Çünkü Türk insanının bilinçaltına inançla beraber Arap kültürü olarak yerleşmiş ki çıkması çok zaman alır.

Ancak ülke genelinde eğitim sisteminin değişmesi, erkek ve kadınların yüksek eğitim görmesi ile başlayan yenileme ile Arap kültüründen kurtuluşun yolu açılmış olur. Aksi halde bu olaylar uzun yıllar hatta asırla boyu devam eder ve ölümler kaçınılmaz olur.

Geçmişe tekrar dönersek Türk toplularında kadının yeri Türk destanlarında ve Türk felsefesinde öyle yüce bir mertebeye kurulmuştur ki kadını öylesine yüce bir varlık haline getiren töreye ve kültüre hayran olmamanın imkanı yoktur.

Kadın, erkeğin biricik yoldaşı ve çocuklarının anası olmak gibi önemli bir vazifeyle görevlendirilmiştir. Daha da önemlisi Türk Milletinin tek bereket kaynağıdır. Kendisine verilen bir takım haklardan dolayı hanların, hakanların, cengaverlerin önünde saygıyla eğildikleri bir şeref abidesidir.

Türk destanlarını incelediğiniz de kadın ilahi bir varlık konumuna gelmiştir. Müslüman olmadan önceki Türk toplumunda Kadının yeri yazılarımızda  siz okuyuculara iletilecektir.

Son olarak öncelikle kadınlarımız ve erkeklerimiz mutlaka yüksek öğrenim görmelidir ki bu acımasız katilleri yetiştirmeden uzak dursunlar.

Not: Kadınlara bir şey söylemek istiyorum!. Kadın Erkek eşitliği var diye erkeklerle sakın asla kavğa yapmayın böyle bir şey ülkemizde yoktur.

Bilerek isteyerek kendinizi katilinizin eline bırakmayınız..Çocuklarınızı yetiştirirken kadınlara karşı eşitlik ilkelerinden asla uzak kalmasınlar..

Şinasi KARACA.    .saskara-sinasi@hotmail.com.

 

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 yorum yapıldı.
  1. Şinasi KARACA dedi ki:

    Kur’an da geçen ayete göre kadın erkek için Tanrının gönderdiği ayet.
    AL-İ İMRAN(İMRAN AİLESİ) 195.
    Böylece,Rableri onların dualarını kabul edip, (BEN,SİZDEN ERKEK VE KADIN HİÇ BİRİNİZİN, YAPTIĞI İŞİ ZAYİ ETMEM.)

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Allah bizlerin her konuda düşünmemizi, aklımızı kullanmamızı emreder. Aklını kullanmayana da her türlü pisliği vereceğini açıkça söyler. Madem Allah düşünmemizi emrediyor, gelin sizlere günümüzde yaşanan İslam ın Kur’an ile bağlantılı ...
Bu makalemde, sizlerin üzerinde düşünmenize vesile olmak istediğim konu, Tevbe suresi 29. ayette geçen, bir cümle üzerinde olacak. Önce ayeti yazalım, daha sonra birlikte düşünelim. TEVBE 29: Kendilerine kitap verilenlerden Allah’a ...
"Ardahan'da 'Atatürk'ün silüeti' koruma altına alındı" Ardahan'ın Damal ilçesinde bir doğa olayı olarak ortaya çıkan Atatürk siluetinin bulunduğu arazi "Doğal Sit Nitelikli Doğal Koruma Alanı" olarak tescillendi. Damal Belediye Başkanı Erin Önal ...
“UYU SASKARALI UYU” Yayımlandığı tarih: 30 Ağu 2014 @ ..Uyu saskaralı uyu! Elinden ekmeğin ,tarlada sapın, ahırda malın, cebinden paran ,çalınıyor sen siz halen uyanmıyorsunuz.Yanı başında okulunda çocuğun çalınıyor,kapında araban var olan yolundan ...
Bu makalemde, sizlerin üzerinde düşünmesine vesile olmak istediğim konuyu, birçok makalemde daha önce gündeme getirdim, yazdım. Fakat ne yazık ki Allah ın apaçık ayetlerini tebliğ alıp, ayetlere iman ettiğimizi söylediğimiz ...
“SASKARA’YA SASKARA’LILAR SAHİP ÇIKACAKTIR”  “Saskara Koyunpınarı sevdası arkadaş gurubuna 2’nci duyurum” Sevgili arkadaşlar,daha öncede açıklamamı yapmıştım. Ben hiç bir karşılık beklemeden yıllardır bir nevi kamu hizmeti yapmış olup saskara'yı doğduğum yeri çok sevmemden ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.