SON DAKİKA
Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
23 Aralık 2017

Genç Anadolu Parti’nin Siyasi Bakışı!

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Genç Anadolu Parti’nin Siyasi Bakışı!

Siyaset - 23 Aralık 2017 19:29

      Genç Anadolu partisi insan odaklı ve bugün ikitidar ve muhalefetin eksikliklerini içeren, onları kazanmalıyız. Halkımızı Türk halkını tanımalı ve onların güvenleriyle teknolojik olarak bilimsel akademisyenlerle araştırmalar sonucu ihtiyaçlarımıza cevap veren, gençlere bir gelecek, dünyaya ve çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmayı hedefleyen bir partidir.

Gelecekte 2019 da ben eminim iktidara geleceğiz. Şu an bütün ülkede görevlendirmelerimizi yaptık ve yapıyoruz. Bunu yaparken de biz sağ cenahta özgürlük aşığı bir partiyiz. Özgürlük bizim için son derece önemli.
Hazır konuyu açmışken dar bölge seçim sistemine de bakış açımız. Konuşuluyor ya… Toplumun ihtiyaçları düşünüldüğünde bir çözüm değildir. Ne o nee yüzde on barajı Genç Anadolu Partisi Mecliste her sesin olması düşüncesindeyim. Ve biz ön seçimle her Genç Anadolu Partili nin gelişmesi büyümesini amaçlıyorum. Bu amaçla Türkiye nin bütünün de olacağız Türkiye olacağız. Bu amaçla samimi olarak söylüyoruz ki seçimler ve meclis yenilenmelidir. Daha özgür parmak indir kaldır vekiller orada olmamalı. Halk orada olmalı halk.
Soruyorum size Türkiye de ne reform yapıldı. Bugün yüzde yirmi halkın siyasete bir küskünlüğü var. Biz Genç Anadolu Partisi olarak insanlara birebir uygulanan programlarımızla halkın tercihi olacağız. Sosyolog olacağız.Türkiye de halkın yüzde elli birinin AK ye oy verdiğini söyleyebilir misiniz siz? Yok yüzde on barajı ile barajı geçemeyen partilerin oyu da var onun içinde. Siz bu insanların nasıl AKP ye verebileceğini düşünüyor musunuz? Mülteci sorunu da bugün Türk halkının önemli sorunlarından biridir. Kadromuzda kısa süprizler yaşayacaksınız.Önümüzdeki günlerde..
Türkiye de güçlü bir muhalefet var mı? Yok açık söyleyeyim. Bunu şuradan anlıyoruz. Bir toplum oy verecek parti var mı? Sözünden yola çıkıyorum. Gündemi iktidar değil benim anladığım muhalefet yaratmalı. Ayrıca ülkede ekonomik çöküntü var Gayri safi Milli Gelir on beş bin dolar olmuş, bu ne demek oluyor? Bugün sizin cebinizde var mı bu? En küçük aile birimimiz bu. Muhalefet ne söylüyor bu konuda. Yani ne meclis içi ne dışı işini yapmıyor muhalefet.
Cemaat falen tanımıyoruz. Biz kimseye o cemaatçi bu değil demiyoruz.bu şucu bu bucu demiyoruz. Herkes eşit bizim gözümüzde. Tamam, tayinleri yaparak onu al buraya bunu şuraya ver. Sonra bu cemaatçi demek açığa almak hükümet yapma değil. Bakınız çözüm süreci denen şeyde bunun türevi. Aslında çözüm mözüm yok ortada. Tabii bizde çözümden yanayız. Ama birileri istiyor diye daha Türk halkını ve Türklüğü ayaklar altına alıp, Ata mıza hakaret edici söylemler ve Türk halkları demek çözüm üretmek midir? Önemli olan oraya hizmet götürmektir. Çözüm o noktadadır. Valilikten kömür, bulgur, pirinç vermekle çözüm olmaz. Soruyorum etin fiyatı ne soruyorum siz. Galiba kilosu. Yurt dışından ülkemize girişi 8 Tl biliyor musunuz? On beş lira nerede açıklama var mı yok?
İstihdam sorunu bu ülkede gerçekten göz önüne alınsa bu ülkede böyle sorun kalmaz bütün sorun çözülür aslında. Güvenlik sorunu da bugün ülkenin önemli sorunu…. Bölge halkı da tam tersini söyleyebilir. Devlet bize imkân sağlamadı. Bizi geliştirmedi. Pekâlâ, bir devlet küçük çocuklara sahip çıkmaz mı? Oranın büyümesine gelişmense çalışmasına sırt çevirerek başını döndürürse ne dediniz. Bölge halkıyla Diyarbakır, Bitlis, Van , Muş vs halkınla görüştüm. Geziyorum Türkiye yi, Ekonomik yatırım ve hizmetleti tüm olarak buraya getirilmiş mi….Biz Genç Anadolu Partisi olarak herkesin görüşünü alarak, isteşare yaparak ne eksikse yağılacağını planlıyoruz kadrolarımızla.Bugün İmralı daki caninin yediği çatal ayrı. Yani ben demek istiyorum ki. Özen gösteliyor. Vatandaş cinayetten ve adi suçlardan ceza yattığında aynısı mı yapılıyor?
Bakın Üniversitelerde rektörlük seçimleri bizim iktidarımızda bu seçim yapılacak ve bu durumda yapılan kişi her kimse rektör olacak. Öyle Cumhurbaşkanını oyalamıyacağız. Kolay şeyler bunlar. niçin Muhtarlar ve stk başkanları doğal üyelerimiz olacak. Ankara da gelecek direk oyunu verecek.Bizim doğal üyelerimiz olacak.
Diyenet ibadet etmeyi topluma öğretmek ve bilinçlendirmek konusunda olacak. Özerk olacak ve devletten yardım alacak .Bakın cezaevlerinde terör suçları ve bazı toplumsal suçlar hariç tecevüz vs gibi hariç adi suçlardan yatan bir sürü insanı bakmıyor muyuz. Bunu ıslah edici ve topluma kazandırıcı çalışmalar niye yapılmaz kiNiçin bu durum iş gücüne kandırılmaz.
AB konusu ile bir Yuna parlementerle beraber oldu. Avrupa birliği bizim bazı değerlerimizi da gözden kaçırıyor..AB den aklacağımız çok şeyler var. Buna inanıyorum. Avrupalı bir vatandaşla bir Türk vatandaşı eşit mi? de AB değer ve kriterlerini bazı konularda değerlendirmek gerek . Akılcı ve doğru olarak.
Taşeronda çalışan çocuklarımız özel sektöre devredildi. Telekom gibi konular bir anda yapısal olarak değişti. Sen Telekomu çalıştıramazsan sorun hükümet olarak sendedir. Sen iktidar olmuşun ama muktedir olamamışın. Enerji konusu da aynı. Alternatif enerji üretemezsen orada sorun sensin ha yada özelleştirme değil.Tarımımızda benzer bir durumda. Et te sütte de. Bizim şu anda bizim dış politikmızda yok. Bakın bu ülkede Bakanımız uçağıyla Irak a inemedi. Taner Yıldız orada sorun . Suriye sorunu ortada. Diğer konularda dış ilişkiler bağlamında başarısızlığımız başarısızlığı ortada. Güneydoğu da kaçırılan çocuklarını niçin kurtaramadın bunca yıldır.
Türk milleti de bunların alternatifi yok diyor. Muhalefette de bir gevşeklik var Genç Anadolu Partisi var. Vallik ve özel idareler atıyor mali açıdan. Sıcak para beni ilgilendi miyor. Ali, Veli Ahmet Mehmet gelmiş tefeci ekonomi iyiymiş. Bu ülkede Müsiad var Tüsiad var doğru. Da oda var. Rıza Sarraf kim bu tefecilerden biri değil mi?
Sayın Başbakana Cumhurbaşkanı seçilmesi dolayısıyla kendisin tebrik ediyorum. Ama görünüyor ki yanlış yapmış YSK . Daha oy sayımı için karar bile alamamış.Biz kalkınan, Türk insanına ve kalkınan topluma bu güveni hiçbir zaman kötülemeyerek h lkımızı kazanmalıyız. Genç Anadolu Partisi olarak amacımız budur. İnsanlara güven duygusunu vermek lazım. Bunu genç Anadolu partisi olarak her vatandaşımızla ve icraatlarımızla isteşare yaparak, kapılarımızı açarak.

Devlette insanda bizim bu gibi açıklamalara karşıyı Önemli olan devletin ikbalidir. Bilinmesi gerekir ki biz birleştiriciyiz. Ayrıştırıcı değil. Allah izin verirse zaman için yine sizlerle olacağız. Eksik gördükleri noktada bizi eleştirin. Zaman içinde hatalarımızı bize söyleyin. Ben Türk halkına güveniyorum ve umutsuzluk ve paniğe kapılmalarına gerek yok. Biz Genç Anadolu Partisi olarak onlarla birlikteyiz. Hatta biz onlarız. Ve ben onları halkımı, çok seviyor ve en büyük Türkiye diyorum. Açıklamam gerçi biraz uzun oldu ama daha ilerde hep birlikte olacağız.

ALİ ALEMDAROĞLU
GENÇ ANADOLU PARTİSİ
GENEL BAŞKANI

www.saskarahaber.com

BeğenDaha fazla ifade göster
Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

"Faruk  Demir kimdir?" Alınan bilgiye ve açıklanan Belediye Başkanları isimlerine göre. CHP Ardahan Belediye Başkan Adayı Faruk Demir olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisinden,Ardahan Belediye Başkan adayı gösterilen Faruk Demir(1963, Hanak, Ardahan, Doğumlu), Sanatçı ve siyasetçi, ...
Bahadır Alemdaroğlu, Genç Anadolu Partisi Genel Başkan yardımcısı; Zehra Kunt ile Röportajı Bahadır Alemdaroğlu:Öncelikle Zehra Kunt kimdir ve nasıl bir kişiliğe sahiptir? Zehra Kunt:1974 Dereli Giresun doğumluyum. Giresun Lisesi mezunuyum. Bazı ...
İmzalar atıldı!.. 'GÖKÇEK'E TEPKİ' Ankara Büyükşehir Belediyesi için 5 dönem belediye başkanlığı yapmış Melih Gökçek'in ismi yeniden gündeme gelirken, oğlu Osman Gökçek'in de Sincan İlçe Belediye Başkanlığı'na aday gösterileceği iddia edildi. SİVİL ...
"Fatih Altaylı'dan Ezber bozuyor : SGK'yı batıran gerçek ismi Açıkladı" HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın sıklıkla dile getirdiği Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için  "SSK'yı batırdı" ifadesini ...
CHP’de belediye başkan adayları belli oluyor: İşte 252 kişilik tam liste… Geçtiğimiz ekim ayında 105 belediye başkan adayını açıklayan CHP bugün de 147 ismi kamuoyuna duyurdu. Buna göre; milletvekili Ahmet Akın ...
CHP'den Öztürk Yılmaz kararı! Son dakika: CHP Grup Disiplin Kurulunun bugün yapılan toplantısında Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın “tedbir kararı” ile ilgili itiraz başvurusu görüşüldü. Toplantıda itirazın reddine, tedbir kararının devamına karar ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.