Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
23 Aralık 2017

Genç Anadolu Parti’nin Siyasi Bakışı!

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Genç Anadolu Parti’nin Siyasi Bakışı!

Siyaset - 23 Aralık 2017 19:29

      Genç Anadolu partisi insan odaklı ve bugün ikitidar ve muhalefetin eksikliklerini içeren, onları kazanmalıyız. Halkımızı Türk halkını tanımalı ve onların güvenleriyle teknolojik olarak bilimsel akademisyenlerle araştırmalar sonucu ihtiyaçlarımıza cevap veren, gençlere bir gelecek, dünyaya ve çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmayı hedefleyen bir partidir.

Gelecekte 2019 da ben eminim iktidara geleceğiz. Şu an bütün ülkede görevlendirmelerimizi yaptık ve yapıyoruz. Bunu yaparken de biz sağ cenahta özgürlük aşığı bir partiyiz. Özgürlük bizim için son derece önemli.
Hazır konuyu açmışken dar bölge seçim sistemine de bakış açımız. Konuşuluyor ya… Toplumun ihtiyaçları düşünüldüğünde bir çözüm değildir. Ne o nee yüzde on barajı Genç Anadolu Partisi Mecliste her sesin olması düşüncesindeyim. Ve biz ön seçimle her Genç Anadolu Partili nin gelişmesi büyümesini amaçlıyorum. Bu amaçla Türkiye nin bütünün de olacağız Türkiye olacağız. Bu amaçla samimi olarak söylüyoruz ki seçimler ve meclis yenilenmelidir. Daha özgür parmak indir kaldır vekiller orada olmamalı. Halk orada olmalı halk.
Soruyorum size Türkiye de ne reform yapıldı. Bugün yüzde yirmi halkın siyasete bir küskünlüğü var. Biz Genç Anadolu Partisi olarak insanlara birebir uygulanan programlarımızla halkın tercihi olacağız. Sosyolog olacağız.Türkiye de halkın yüzde elli birinin AK ye oy verdiğini söyleyebilir misiniz siz? Yok yüzde on barajı ile barajı geçemeyen partilerin oyu da var onun içinde. Siz bu insanların nasıl AKP ye verebileceğini düşünüyor musunuz? Mülteci sorunu da bugün Türk halkının önemli sorunlarından biridir. Kadromuzda kısa süprizler yaşayacaksınız.Önümüzdeki günlerde..
Türkiye de güçlü bir muhalefet var mı? Yok açık söyleyeyim. Bunu şuradan anlıyoruz. Bir toplum oy verecek parti var mı? Sözünden yola çıkıyorum. Gündemi iktidar değil benim anladığım muhalefet yaratmalı. Ayrıca ülkede ekonomik çöküntü var Gayri safi Milli Gelir on beş bin dolar olmuş, bu ne demek oluyor? Bugün sizin cebinizde var mı bu? En küçük aile birimimiz bu. Muhalefet ne söylüyor bu konuda. Yani ne meclis içi ne dışı işini yapmıyor muhalefet.
Cemaat falen tanımıyoruz. Biz kimseye o cemaatçi bu değil demiyoruz.bu şucu bu bucu demiyoruz. Herkes eşit bizim gözümüzde. Tamam, tayinleri yaparak onu al buraya bunu şuraya ver. Sonra bu cemaatçi demek açığa almak hükümet yapma değil. Bakınız çözüm süreci denen şeyde bunun türevi. Aslında çözüm mözüm yok ortada. Tabii bizde çözümden yanayız. Ama birileri istiyor diye daha Türk halkını ve Türklüğü ayaklar altına alıp, Ata mıza hakaret edici söylemler ve Türk halkları demek çözüm üretmek midir? Önemli olan oraya hizmet götürmektir. Çözüm o noktadadır. Valilikten kömür, bulgur, pirinç vermekle çözüm olmaz. Soruyorum etin fiyatı ne soruyorum siz. Galiba kilosu. Yurt dışından ülkemize girişi 8 Tl biliyor musunuz? On beş lira nerede açıklama var mı yok?
İstihdam sorunu bu ülkede gerçekten göz önüne alınsa bu ülkede böyle sorun kalmaz bütün sorun çözülür aslında. Güvenlik sorunu da bugün ülkenin önemli sorunu…. Bölge halkı da tam tersini söyleyebilir. Devlet bize imkân sağlamadı. Bizi geliştirmedi. Pekâlâ, bir devlet küçük çocuklara sahip çıkmaz mı? Oranın büyümesine gelişmense çalışmasına sırt çevirerek başını döndürürse ne dediniz. Bölge halkıyla Diyarbakır, Bitlis, Van , Muş vs halkınla görüştüm. Geziyorum Türkiye yi, Ekonomik yatırım ve hizmetleti tüm olarak buraya getirilmiş mi….Biz Genç Anadolu Partisi olarak herkesin görüşünü alarak, isteşare yaparak ne eksikse yağılacağını planlıyoruz kadrolarımızla.Bugün İmralı daki caninin yediği çatal ayrı. Yani ben demek istiyorum ki. Özen gösteliyor. Vatandaş cinayetten ve adi suçlardan ceza yattığında aynısı mı yapılıyor?
Bakın Üniversitelerde rektörlük seçimleri bizim iktidarımızda bu seçim yapılacak ve bu durumda yapılan kişi her kimse rektör olacak. Öyle Cumhurbaşkanını oyalamıyacağız. Kolay şeyler bunlar. niçin Muhtarlar ve stk başkanları doğal üyelerimiz olacak. Ankara da gelecek direk oyunu verecek.Bizim doğal üyelerimiz olacak.
Diyenet ibadet etmeyi topluma öğretmek ve bilinçlendirmek konusunda olacak. Özerk olacak ve devletten yardım alacak .Bakın cezaevlerinde terör suçları ve bazı toplumsal suçlar hariç tecevüz vs gibi hariç adi suçlardan yatan bir sürü insanı bakmıyor muyuz. Bunu ıslah edici ve topluma kazandırıcı çalışmalar niye yapılmaz kiNiçin bu durum iş gücüne kandırılmaz.
AB konusu ile bir Yuna parlementerle beraber oldu. Avrupa birliği bizim bazı değerlerimizi da gözden kaçırıyor..AB den aklacağımız çok şeyler var. Buna inanıyorum. Avrupalı bir vatandaşla bir Türk vatandaşı eşit mi? de AB değer ve kriterlerini bazı konularda değerlendirmek gerek . Akılcı ve doğru olarak.
Taşeronda çalışan çocuklarımız özel sektöre devredildi. Telekom gibi konular bir anda yapısal olarak değişti. Sen Telekomu çalıştıramazsan sorun hükümet olarak sendedir. Sen iktidar olmuşun ama muktedir olamamışın. Enerji konusu da aynı. Alternatif enerji üretemezsen orada sorun sensin ha yada özelleştirme değil.Tarımımızda benzer bir durumda. Et te sütte de. Bizim şu anda bizim dış politikmızda yok. Bakın bu ülkede Bakanımız uçağıyla Irak a inemedi. Taner Yıldız orada sorun . Suriye sorunu ortada. Diğer konularda dış ilişkiler bağlamında başarısızlığımız başarısızlığı ortada. Güneydoğu da kaçırılan çocuklarını niçin kurtaramadın bunca yıldır.
Türk milleti de bunların alternatifi yok diyor. Muhalefette de bir gevşeklik var Genç Anadolu Partisi var. Vallik ve özel idareler atıyor mali açıdan. Sıcak para beni ilgilendi miyor. Ali, Veli Ahmet Mehmet gelmiş tefeci ekonomi iyiymiş. Bu ülkede Müsiad var Tüsiad var doğru. Da oda var. Rıza Sarraf kim bu tefecilerden biri değil mi?
Sayın Başbakana Cumhurbaşkanı seçilmesi dolayısıyla kendisin tebrik ediyorum. Ama görünüyor ki yanlış yapmış YSK . Daha oy sayımı için karar bile alamamış.Biz kalkınan, Türk insanına ve kalkınan topluma bu güveni hiçbir zaman kötülemeyerek h lkımızı kazanmalıyız. Genç Anadolu Partisi olarak amacımız budur. İnsanlara güven duygusunu vermek lazım. Bunu genç Anadolu partisi olarak her vatandaşımızla ve icraatlarımızla isteşare yaparak, kapılarımızı açarak.

Devlette insanda bizim bu gibi açıklamalara karşıyı Önemli olan devletin ikbalidir. Bilinmesi gerekir ki biz birleştiriciyiz. Ayrıştırıcı değil. Allah izin verirse zaman için yine sizlerle olacağız. Eksik gördükleri noktada bizi eleştirin. Zaman içinde hatalarımızı bize söyleyin. Ben Türk halkına güveniyorum ve umutsuzluk ve paniğe kapılmalarına gerek yok. Biz Genç Anadolu Partisi olarak onlarla birlikteyiz. Hatta biz onlarız. Ve ben onları halkımı, çok seviyor ve en büyük Türkiye diyorum. Açıklamam gerçi biraz uzun oldu ama daha ilerde hep birlikte olacağız.

ALİ ALEMDAROĞLU
GENÇ ANADOLU PARTİSİ
GENEL BAŞKANI

www.saskarahaber.com

BeğenDaha fazla ifade göster
Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

CHP ATAŞEHİR
 Çoğunluğunu  kadınların oluşturduğu,  Ataşehir’de ikamet eden Mardinli ailelerle kahvaltıda Buluşan Ataşehir Cumhuriyet Halk Parti İlçe Başkanı Hakkı ALTINKAYNAK’IN Gündemi’nde yaklaşan yerel şeçimler  ve önemli başlıklarıyla  Mardinli vatandaşlarla   sohbet etti .     ...
Bugün Saygı Deger MHP Reyhanlı Belediye Başkan A. Adayı Adnan Açıkelin özel misafiriydim… Çok şey konuştuk ,önce saglıgı hakkında genel bilgiler aldım, Tabi en çokta siyasetten sohpetimiz oldu. Sayın Başkanımızı ...
#hepimizinmaltepesi
    Yaklaşan yerel seçimlerde ; Cumhuriyet Halk Partisinin Aday adayları  sahaya inmeye başladı. Türkiye'nin Gündemini oluşturan (!) İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayının kim olacağı konuşulurken , İlçe aday ...
"5 bin yıllık devletin hazinesini FETÖ okulundan başka okul görmemiş Damat Berat’a teslim ettin" İYİ Parti bugün 2. Olağanüstü Kurultayını yapıyor. Saat 10.00’da başlayan Kurultay'da tek başkan adayı olan Meral Akşener yeniden ...
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Merkez Yönetim Kurulu'nu yeniledi. Muhaliflerin imza toplama aşamasında en gündeme gelen ve tartışılan iki ismin durumu da netleşti. İzmir Milletvekili Tuncay Özkan MYK'daki yerini korurken CHP Aydın ...
   Türkiye Siyasi irade olarak; Ağırlıklı Muhafazakar, Milliyetçi, Liberal  ve  Arap  siyasal İslam sentezine yakın Siyasal ideoloji guruplarının çok daha fazla olduğu bir ülke topluluğu halinde olduğunu bilmekteyiz.    Özellikle Arap ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.