SON DAKİKA
Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
14 Nisan 2018

“9 öğrenciye cinsel istismardan tutuklu öğretmen tahliye edildi!”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“9 öğrenciye cinsel istismardan tutuklu öğretmen tahliye edildi!”

GündemUlusal - 14 Nisan 2018 14:07

“9 öğrenciye cinsel istismardan tutuklu öğretmen tahliye edildi!”
Konya’da, 6’ncı sınıftaki 9 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla geçen yıl 29 Mayıs’ta tutuklanan matematik öğretmeni O.A. (60), adli kontrol şartıyla tahliye oldu. Hakkında soruşturma başlatıldığında emekli olan O.A. hakkında hazırlanan iddianamede her bir çocuk için ‘çocuğun cinsel istismar’ suçundan 8 yıldan 15 yala kadar hapis cezası istenmişti.
MUSTAFA KÖMÜŞ

Konya’nın Selçuklu ilçesinde bulunan Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulunda matematik öğretmenliği yapan O.A.’nın öğrencilerini taciz ettiği iddiasıyla bir senedir tutuklu bulunduğu hapishaneden cuma günü serbest bırakıldı.. Öğrencilerin annelerine şikayet etmesi üzerine ortaya çıkan olayda O.A.’nın kız öğrencileri sık sık öptüğü, omuzlarına ve göğüslerine dokunduğu belirtildi. Bir seneye yakın tutuklu yargılanan sanık 13 Nisan günü çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Öğretmenin yaptığı bu istismar vakası öğrencilerden H.K’nin annesine şikayetiyle öğrenildi. Anne bunun üzerine müdürle görüşme yaptı. Bu görüşmenin ardından okul müdürü, O.A.’ya bu iddiaları sordu. İddiaları müdüre karşı kabul eden O.A., kötü bir niyetinin olmadığını, yanlış anlaşıldığını çocuklara baba şefkati ile yaklaştığını anlattı.

Daha sonra okul müdürü tarafından okulun rehber öğretmeni ve bir müdür yardımcısı görevlendirildi. Rehber öğretmenin öğrencilerle yaptığı görüşmelerin ardından başka kız öğrencilere de aynı şekilde davrandığı ortaya çıkan O.A.’nın dosyası Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderildi. Buradan konuyla alakalı müfettişler görevlendirildi. Müfettişlerin incelemesinin ardından ise O.A. görevden uzaklaştırıldı ve kendisi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduldu. Bunun ardından savcılık soruşturma açtı ve mağdur öğrencileri dinledi. Ardından 28 Mayıs 2017’de sanık O.A., gözaltına alındı, bir gün sonra da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Daha sonra hakkında dava açılan sanığın “çocuğun cinsel istismarı” suçundan 9 kez cezalandırılması istendi.

İftira olabilir

İddianamenin kabul edilmesinin ardından ilk duruşma 18 Ağustos 2017’de Konya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Sanığın tacizine uğradığı ne sürülen çocuklar duruşmada ifadelerini tekrarlayarak, sanığın kendilerini öptüğünü, ısırdığını, ders çalıştırırken koltuğunun altına aldığını ve göğüslerine dokunduğunu belirtti.

Sanık ise iddiaları kabul etmedi ve “Ben de kız babasıyım. İddia edilen eylemlerde hiç bulunmadım. Öğrencilerin yönlendirilerek bu şekilde bir ifade verdiklerini düşünüyorum. Bana iftira atmış olabilirler” dedi.

Ardından aynı mahkemede ikinci duruşma 2 Ekim 2017’de görüldü. Bu duruşmada tanık olarak dinlenen Nalan Çokdolu tanık olarak ifade verdi. Çokdolu ifadesinde “Öncelikli olarak şikayetçi velinin kızı ile sonra da diğer kızlarla görüşmeler yaptık, sonra da tüm sınıflara girdik ve sanığın bu eylemlerini tüm kız öğrencilere yaptığını öğrendik” dedi.

Son olarak 13 Nisan Cuma günü hâkim karşısına çıkan O.A. serbest bırakıldı. Mahkeme kararında “Tutuklu sanık üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti mevcut delil durumu tutuklama tarihi, tutuklamadan beklenen amacın hasıl olması ve suç vasfının değişmesi ihtimali tutuklamanın tedbir niteliğinde olup en son başvurulması gereken güvenlik tedbiri olması nedeniyle tutukluluk halinin kaldırılmasına, adli kontrol uygulanmasına karar verildi” ifadelerini kullandı.Diğer duruşma 27 Haziran 2018’e ertelendi.

Kaynak; Bugün..

Şinasi KARACA<saskara-sinasi@hotmail.com

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Şinasi KARACA “MENDERES NEDEN İDAM EDİLDİ”    BİZLER YAŞADIK VE UNUTAMADIK... Menderes neden idam edildi? Adnan Menderes 17 Eylül 1961'de sağlık muayenesini yapan doktor heyetinden sağlam raporu alındıktan sonra öğlen 13:21'de idam edildi. ...
ALEVİLİĞİN ÖZGÜNLÜĞÜ VE ÖZELLİĞİ... iLHAN SELÇUK “Osmanlı padişahı Sünnilerin halifeliğini benimsedikten sonra, Aleviler, Şeyhülislam fetvalarıyla ‘Katl-i vacip Kızılbaşlar’ olarak nitelendirildiler; köylerde ve dağlarda içe kapalı bir gizemli yaşamı sürdürmek zorunda kaldılar... Mülkünde yaşayan Hıristiyanlara ...
"TARİHİMİZİ ÖĞRENELİM OSMANLI BORÇLARI" ☝Fatih Sultan Mehmet döneminde (1451–1481) Türkler devlet yönetiminden uzaklaştırıldı. Onların yerlerine “devşirme” denilen Hristiyan Avrupalı kökenliler getirildi. ☝Osmanlı ordusunu oluşturan yeniçeriler de Türk değildi. 10–15 yaşlarında ailelerinden koparılıp ...
HZ. ALİ CAMİDE Mİ ŞEHİT EDİLDİ? GERÇEK DEĞİL! RAMAZAN'IN 19. GÜNÜ SABAHI Hz. Ali 661 yılının Ramazan Ayının 19. Gününün sabahı evinin önünde Harici mezhebine mensup Abdurrahman İbn Mülcem ve iki ...
Sn. Cumhurbaşkanı, Ailemize hitaben yazılmış olan Mart 2018 tarihli mektubunuzu aldık, çok teşekkür ederiz. Mektubunuzda; “Türkiye’yi, eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, tarımdan sanayiye kadar her alanda 16 yılda 3,5 kat büyüttüğünüzü”, neredeyse "uçurduğunuzu" yazmışsınız. Mektubu okuduğumda ...
"9 öğrenciye cinsel istismardan tutuklu öğretmen tahliye edildi!" Konya'da, 6'ncı sınıftaki 9 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla geçen yıl 29 Mayıs'ta tutuklanan matematik öğretmeni O.A. (60), adli kontrol şartıyla tahliye oldu. Hakkında ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.