Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
21 Ağustos 2021

Akp’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ortagı Devlet Bahçeli’yi zora sokacak anket

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Akp’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ortagı  Devlet Bahçeli’yi zora sokacak anket

Siyaset - 21 Ağustos 2021 17:38

   Afganistan’ın büyük bölümünün Taliban’ın hakimiyetine geçmesinin ardından Türkiye’ye akın akın düzensiz göçmenin girmesi ülke gündeminde ilk sıralarda yer alırken MetroPOLL Araştırma, vatandaşlara, “AKP hükümeti Afgan sığınmacılara sınır kapılarını açar ise bu sizin AKP’ye bakışınızı nasıl etkiler?” diye sordu. AKP hükümeti Afgan sığınmacılara sınır kapılarını açarsa seçmenin yüzde 54’ü, AKP’ye olan bakışının olumsuz etkileneceğini söyledi. Bu oran AKP tabanında yüzde 39, MHP tabanında ise yüzde 38 olarak ölçüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli’yi zora sokacak anket

Milyonlarca Suriyelinin ardından Taliban’dan kaçan Afgan göçmenlerin de kaçak yollarla Türkiye’ye akın akın giriş yapması bir süredir tartışma konusu oldu. MetroPOLL Araştırma, halkın Afgan göçmenlere bakış açısına ilişkin yaptığı araştırma yaptı.

“AKP TABANININ YÜZDE 39’U, MHP TABANINI İSE YÜZDE 38’İ ‘OLUMSUZ ETKİLER’ DEDİ”

MetroPOLL Araştırma’nın kurucusu ve CEO’su Özer Sencar’ın paylaştığı sonuçlara göre, “AKP hükümeti Afgan sığınmacılara sınır kapılarını açar ise bu sizin AKP’ye bakışınızı nasıl etkiler?” sorusu karşısında seçmenin yüzde 54.4’ü, AKP’ye olan bakışının olumsuz etkileneceğini söyledi.

Bu oran AKP tabanında yüzde 39, MHP tabanında ise yüzde 38 olarak ölçüldü. “Olumlu etkiler” diyen seçmenlerin oranının yüzde 18.8, “Etkilemez” diyenlerin oranının ise yüzde 19.3 olduğu görüldü.

ORANLARIN PARTİLERE GÖRE DAĞILIMI

Oranların partilere göre dağılımı ise şu şekilde belirtildi:

AKP seçmeninin yüzde 24.7’si “Olumlu etkiler” derken; yüzde 38.6’sı “Olumsuz etkiler” dedi. Yüzde 27.9’u ise “Etkilemez” yanıtını verdi.

CHP seçmeninin yüzde 0.8’i “Olumlu etkiler” derken; yüzde 80.2’si “Olumsuz etkiler” dedi. Yüzde 11.9’u ise “Etkilemez” yanıtını verdi.

İYİ Parti seçmeninin yüzde 1.5’i “Olumlu etkiler” derken; yüzde 82.4’ü “Olumsuz etkiler” dedi. Yüzde 14.7’si ise “Etkilemez” yanıtını verdi.

HDP seçmeninin yüzde 33’ü “Olumlu etkiler” derken; yüzde 58.1’i “Olumsuz etkiler” dedi. Yüzde 6.8’i ise “Etkilemez” yanıtını verdi.

MHP seçmeninin yüzde 47.1’i “Olumlu etkiler” derken; yüzde 37.9’u “Olumsuz etkiler” dedi. Yüzde 14.2’si ise “Etkilemez” yanıtını verdi.

Saadet Partisi seçmeninin yüzde 79.5’i “Olumlu etkiler” derken; yüzde 20.5’i “Olumsuz etkiler” dedi.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Aslında üzülerek söylüyorum! Siyaseti anlam içeriği gibi ;Söylediği  yalanları kitlelere inandırma sanatı olarak görenlerin bir ''Yalan'' yeteneğinden bahsedeceğim... Akp'li Cumhurbaşkanı Erdoğan;  iktidara geldiğimizde öğrenci bursları kırk beş liracıktı , kır beş liracık diye keskin bir ...
İzmir Çeşme’de Ege Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ESİAD) 35. Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı’nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı adayı olmayı düşünüyor musunuz?” sorusuna yanıt verdi. Abone Ol CHP ...
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, partisine yakın olmayan kesimlerin kanaat önderleri ile CHP’den beklentilerini öğrenmek için bir görüşme maratonu başlattı.   CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, politik olarak CHP'ye yakın olmayan kesimlerin kanaat önderleri ...
   Afganistan'ın büyük bölümünün Taliban'ın hakimiyetine geçmesinin ardından Türkiye’ye akın akın düzensiz göçmenin girmesi ülke gündeminde ilk sıralarda yer alırken MetroPOLL Araştırma, vatandaşlara, “AKP hükümeti Afgan sığınmacılara sınır kapılarını açar ...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afgan göçü için "Gerekirse Taliban'la bizzat ben görüşürüm" diyen Cumhurbaşkan Erdoğan'a tepki gösterdi: Bir kez daha söylüyorum, yeni sığınmacılar getirecek hiçbir anlaşmaya imza atamayacaksın Erdoğan! Cumhurbaşkanı ...
CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, birden fazla maaş alan AKP’li bürokratlar hakkında CHP Ekonomi Masası TV’de konuştu. CHP Ekonomi Masası TV’de ekonomist Devrim Zelyut’un konuğu CHP Zonguldak MV Deniz Yavuzyılmaz oldu. ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.