SON DAKİKA
Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
18 Kasım 2020

“ALEVİ DERNEKLERİ FEDERASYONU KAMUOYUNA”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“ALEVİ DERNEKLERİ FEDERASYONU KAMUOYUNA”

GündemUlusal - 18 Kasım 2020 18:47

“DERİN DEVLETE KİMİN İHTİYACI VAR”
Siyasi partiler halkın katıldığı seçimlerle devleti yönetmeye talip olurlar. Parlamentonun önemli anlarda asli görevi olan yasama, yürütme ve yargının tıkanması ve hükümetin bu sorumluluğunu yerine getirmemesi ya da getiremediği durumlarda halkın desteğiyle demokrasi sözcüsü olurlar.
Demokrasi bir toplumun inandığı en özgürlükçü kavramdır, önüne gelen değişik sıfatlarla değişik şekillere tanımlanır asıl kökü seçim ve halkın karar alma sürecine katılmasına dayanır.
Halk birbiri ile rekabet eden siyasi partiler yoluyla, özgür ve adil, ulusal ve yerel seçimler yoluyla kendisini yönetecekleri seçer.
Demokrasilerde her vatandaşın hiç kimsenin elinden alamayacağı bazı temel hakları bulunmaktadır.
Demokrasi ve özgürlük kavramını hurafe haline getirmek, halkın eğilimlerini zorla değiştirmek, kişisel ve ideolojik çıkarları ön planda tutmak devletin asıl sahibi olduğunu iddia eden saplantılı ve demokrasiyi dağıtamayan faşist gerici yöneticilerin yönelimidir.
Bu yönelime paralel gelişen, hem sebep hem de fırsat arayışında olan suç örgütleri devletin tüm birimleriyle ittifak içine gireler.
Genel anlamda bunun adı “Derin devlet” olarak bilinir.
Demokrasiyi kendi kaynaklarıyla halka getiremeyen tüm yöneticiler derin devlet formülü ile toplumda bireyleri tehdit ederler, kullanılan dil mafya içerisindeki statüye göre değişen jargondur.
“akıllı ol” gibi kamuoyuna açık tehdit içerir bu tehdit kişiye değil aslında toplumun tamamınadır.
Emperyalizmin sınıfsal yapısını korumak için patronların isteklerine göre hareket eden emeğe ve alın terine düşman tüm ittifakları meşrulaştıran bir sistem görülüyor ki artık işlevini yitirmiştir.
Dolayısıyla tehdit, inkâr, yok sayma, ötekileştirme için nesnel zemin arayan bir devlet yapısı ortaya çıkmıştır.
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan tehdit de aslında geldiğimiz mevcut durumun dengesini korumaya yönelik tüm topluma bir gözdağıdır.
“Devlet için, devletin üzerinde” tek güç demokrasi ve özgürlüktür.
Bu tehditte karşı ilgili Cumhuriyet Savcılarının gereğini yapmalarını diliyor,saygılarımızı sunuyoruz.
ALEVİ DERNEKLERİ FEDERASYONU
Şinasi KARACA..saskara-sinasi@hotmail.com.
Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

“Mustafa Kemal, Alevi dedesidir” “Türkiye bağımsızlığını zedeler bir konuma girdi. Bunu aşmak için Cumhuriyeti kuran şahsın yaptıkları esas alınmalıdır” diyen Prof. Dr. Haydar Baş, Atatürk ile ilgili kapsamlı bir eser ...
"TARİKAT-TİCARET-SİYASET " Gelin bir de bu adamın ne mal olduğunu Uğur Mumcu'nun kaleminden anlayalım... İslamcı gençlik, acaba, Necip Fazıl’ın Demokrat Parti döneminde Başbakan Adnan Menderes’in emri ile örtülü ödenekten para aldığını bilir ...
SAĞLIK BAKANI KOCA: DAHA ZORLAYICI KISITLAMALAR DA GETİRECEĞİZ Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bu önlemler işe yaramaz ise hâlâ- tedbirlere uymakta sıkıntı çıkaran olur ise ve sayılar beklediğimiz, dilediğimiz oranda düşmez ise ...
BAKAN KOCA GERÇEK VAKA SAYISINI AĞZINDAN KAÇIRDI: 1.2 MİLYON! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Fatih Altaylı’ya yaptığı açıklamadaki satır arası olarak verdiği bir oran gerçek vaka sayısını ortaya çıkarttı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ...
"ERENLER EĞITIM VE KÜLTÜR VAKFI'İNDAN KAMU OYUNA ACIKLAMA" Merhaba Canlar, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Partisinin TBMM grup toplantısında, yargıda reform tartışmalarına değinerek, hükümete; "Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçılarını serbest bırakıp düşünce ...
"DERİN DEVLETE KİMİN İHTİYACI VAR" Siyasi partiler halkın katıldığı seçimlerle devleti yönetmeye talip olurlar. Parlamentonun önemli anlarda asli görevi olan yasama, yürütme ve yargının tıkanması ve hükümetin bu sorumluluğunu yerine getirmemesi ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.