SON DAKİKA
Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
13 Ekim 2019

“ANKARA’DA BARIŞ’A KATLİAM YAPILDI!”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“ANKARA’DA BARIŞ’A KATLİAM YAPILDI!”

GündemUlusal - 13 Ekim 2019 12:52

“ANKARA’DA BARIŞ’A KATLİAM YAPILDI!”

10 EKIM 2015.
Ankara barışı hazmedeme dimi? Ankara’da “Emek, barış, demokrasi” mitinginin yapılacağı tren garı kavşağında patlama meydana geldi. Ankara’da 10 Ekim günü tüm emekçi ve sendikalar ülkenin acilen barışa ihtiyacı olacağı için bir araya gelerek miting düzenlemek istemişlerdir.
Ne yazık ki yine, Diyarbakır Suruç’ta yine içerisinde barışı sosyal yardımlaşmayı sağlayan bir girişim için kobaniye gitmeye çalışırken hiçbir günahı olmayan insanlar,ve bugün yine Ankara’da barış için bir araya gelen insanlar katliama mahsur kalmıştır.
Bu ülkede barış kardeşlik içerisinde yaşamak bu kadar zor mu?.Devletin o kadar istihbarat elemanı varken,o kadar kolluk kuvvetleri varken,o kadar mobesa kameraları varken nasıl olurda hiç haberleri olmaz nasıl olurda bu katliam önlenmez!.
İçişleri bakanı acilen istifa etmeli ve bu katliamı yapan her kimse her kim göz yummuş ise derhal haklarında kanuni işlem yapılması azda olsa toplumun, Duygularına acılarına yardımcı olurlar.Ortada bir katliam var bunların sorumluları kim? Bu sorumlular en kısa zamanda yakalanmalıdır.
İçişleri bakanlığı ülkede terörün var olduğunu bilmesine rağmen neden önlem almadı?.Neden miting meydanına gelen insanlar içerisine sivil polis sokmadı?.Neden Ankara girişinden miting meydanına kadar kolluk kuvvetleri eşlik etmedi?.
Neden ülkenin istihbaratı çalışmadı? Bu istihbarat örgütü ne iş yapar amacı kişileri korumak mı? Yoksa ülkesini ve toplumunu korumak mı?.
Yoksa suruç’taki gibi o kadar günahsız insanın ölümüne katledilmesine göz mü yumuldu?.Bu katledilen insanların günahı ülkede barışı kardeşliği birlik ve beraberliği sağlamak değil de neydi?.
Son olarak patlamalarda 86 kişi yaşamını yitirdi. Olayda 186 kişi yaralanarak tedavi altına alındığı söylenmektedir. Yaralılardan 28’i yoğun bakımda, 18’i ise ameliyata alındı.
ölenlere tanrıdan rahmet,yaralılara acil şifa dileriz.Umarız bundan sonra buna benzer olaylar olmaz insanlarımız barış için ölmez!.

“Şinasi KARACA” <saskara-sinasi@hotmail.com

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

"Alevî İnancı" Alevi-Bektaşi İnancında- Kültüründe Yol Hakk-Muhammed-Ali’nin doğruluk yoludur, insan olma yoludur, benliklerden sıyrılma yoludur. Hakk Muhammed Ali Yolu aydınlık bir yoldur. İnsanlığın barışa, kardeşliğe ulaşması, tüm canların bir özde buluşmasını öngören ...
"BAZI KANDİLLER KUR’AN’DA YOKTUR ” Kandil geceleri: Mevlit, regaip, miraç, berat kandil geceleri Kur’an’da ve sünnette yer almaz. Bu geceler Hz. Peygamberimiz zamanında ve dört halife döneminde kutlanmamıştır. Kur’an’da ve sünnette yer ...
"ECEVİT'İ UĞURLARKEN" (10 Kasım 2006 tarihli Hürriyet Gazetesi'nde Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz'ın Yazıs Büyük Önder’i hüzünle andığımız bu yıldönümünde, bir başka hüznü de beraberinde yaşıyoruz. Ülkemizin değerli siyaset ve ...
"HUZUR EVİ DEDİKLERİ" Lütfen okuyun ve büyüklerinize sahip çıkın. Annesi öldükten sonra, biz karı koca çalışıyoruz seninle ilgilenemeyiz bahanesiyle seksen yaşındaki hasta babasını huzur evine yatıran oğlu çok seyrek de olsa onu ...
"Eğitim paralı, cami beleş!" Oysa cemevinde, kilisede, havrada, sinagogda ibadet etmenin maddi bedeli vardır. Bu mabetlerin tamamı, orada ibadet eden insanların ödentileriyle yaşatılır. İbadet, sadece İslam’ın mabedinde bedavadır, beleştir! Cami ibadetinin masrafları bizim, sevabı ...
"2020 Bütçesi Diyanet Mezhepçiliğini Finanse Ediyor." "Dinin finansmanı ve 2020 din bütçesi" Türkiye’de din, devlet ve toplum ilişkisi sorunludur. İnanç ve düşünce özgürlüğü ve laiklik ayaklar altındadır. Toplumun ve kişinin özel alanına ait ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.