SON DAKİKA
Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
13 Ekim 2019

“ANKARA’DA BARIŞ’A KATLİAM YAPILDI!”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“ANKARA’DA BARIŞ’A KATLİAM YAPILDI!”

GündemUlusal - 13 Ekim 2019 12:52

“ANKARA’DA BARIŞ’A KATLİAM YAPILDI!”

10 EKIM 2015.
Ankara barışı hazmedeme dimi? Ankara’da “Emek, barış, demokrasi” mitinginin yapılacağı tren garı kavşağında patlama meydana geldi. Ankara’da 10 Ekim günü tüm emekçi ve sendikalar ülkenin acilen barışa ihtiyacı olacağı için bir araya gelerek miting düzenlemek istemişlerdir.
Ne yazık ki yine, Diyarbakır Suruç’ta yine içerisinde barışı sosyal yardımlaşmayı sağlayan bir girişim için kobaniye gitmeye çalışırken hiçbir günahı olmayan insanlar,ve bugün yine Ankara’da barış için bir araya gelen insanlar katliama mahsur kalmıştır.
Bu ülkede barış kardeşlik içerisinde yaşamak bu kadar zor mu?.Devletin o kadar istihbarat elemanı varken,o kadar kolluk kuvvetleri varken,o kadar mobesa kameraları varken nasıl olurda hiç haberleri olmaz nasıl olurda bu katliam önlenmez!.
İçişleri bakanı acilen istifa etmeli ve bu katliamı yapan her kimse her kim göz yummuş ise derhal haklarında kanuni işlem yapılması azda olsa toplumun, Duygularına acılarına yardımcı olurlar.Ortada bir katliam var bunların sorumluları kim? Bu sorumlular en kısa zamanda yakalanmalıdır.
İçişleri bakanlığı ülkede terörün var olduğunu bilmesine rağmen neden önlem almadı?.Neden miting meydanına gelen insanlar içerisine sivil polis sokmadı?.Neden Ankara girişinden miting meydanına kadar kolluk kuvvetleri eşlik etmedi?.
Neden ülkenin istihbaratı çalışmadı? Bu istihbarat örgütü ne iş yapar amacı kişileri korumak mı? Yoksa ülkesini ve toplumunu korumak mı?.
Yoksa suruç’taki gibi o kadar günahsız insanın ölümüne katledilmesine göz mü yumuldu?.Bu katledilen insanların günahı ülkede barışı kardeşliği birlik ve beraberliği sağlamak değil de neydi?.
Son olarak patlamalarda 86 kişi yaşamını yitirdi. Olayda 186 kişi yaralanarak tedavi altına alındığı söylenmektedir. Yaralılardan 28’i yoğun bakımda, 18’i ise ameliyata alındı.
ölenlere tanrıdan rahmet,yaralılara acil şifa dileriz.Umarız bundan sonra buna benzer olaylar olmaz insanlarımız barış için ölmez!.

“Şinasi KARACA” <saskara-sinasi@hotmail.com

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

İnancımıza hukuksal statü, Cemevlerimizin ibadethane olarak tanımlanması, inşası, işleyişi için kamusal düzeyde isteklerimiz bir kez daha ret edilmiştir, Yeryüzünde sahip oldukları topraklarda inancı,yaşamı özgürlüğü oylamaya gidilen tek halk Alevi halkıdır. Biz Aleviler ...
"GENÇ NESİLLER BU YAZIYI  OKUSUNLAR" Hepsi şahsına münhasır özel üretilmiş, yokluklar içinde yetişmiş yaralı bir nesil…....KİM BUNLAR? 1950 ile 1970 yılları arasında bu dünyaya merhaba demiş en genci 50, en delikanlısı 70 yaşında ...
" BIR SÜNNİ VATANDAŞIN ISTEGI" Ölürsem Bir Alevi Gibi Cemevinden Uğurlanmak Istiyorum’. ‘Ölürsem bir Alevi gibi cemevinden uğurlanmak istiyorum’-VİDEO aleviCemevierdal aksoypirhaSebahattin Uçarsultanbeyli cemevi PİRHA- Emekli polis Sebahattin Uçar, Rizeli ve Sünni bir aileden geliyor. ...
ALEVİLİK; IRKLARIN DEĞİL, KIRKLARIN YOLUDUR! - Hasan Subaşı - Milliyetçi propagandanın etkisinde kalan bir kısım Alevi canımızın sanki Alevi olduklarını unutmuşlar gibi bir ruh halleri var. Olaylara ve olgulara Alevi perspekfiyle bakmayan ...
"SEDEF HASTALIĞI İÇİN MUCİZE" Ben Ankara'nın bir ilçesinde bir okulda müdür yardımcılığı görevini yapıyorum. Bundan 12 yıl kadar önce, Anadolu'da bir köyde öğretmenlik yaparken, 11 yaşlarında bir öğrencim sedef hastalığına yakalanmıştı. ...
"ALEVİLİKTE MUHAFAZAKARLIK MİLLİYETÇİLİK OLMAZ” ..Bizden bize fayda var başkasından bize fayda yoktur.Derken biz Aleviler almış olduğu inanç eğitimi ile dünyada eşi benzeri bulunmayan bir inanç yaşıyor. Bu inanç öyle bir inanç ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.