SON DAKİKA
Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
23 Nisan 2021

“Avustralya’da 2 yeni koronavirüs vakası!”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“Avustralya’da 2 yeni koronavirüs vakası!”

Dünyadan haberlerGündem - 23 Nisan 2021 19:27

“Avustralya’da 2 yeni koronavirüs vakası!”

Avustralya’nın 2 şehrinde, tespit edilen 2 yeni koronavirüs vakası sebebiyle 3 günlük kapanma ilan edildi.

Çin‘in Hubei eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra dünyaya yayılarak ölümlere neden olan ve farklı mutasyonları görülen koronavirüs salgını tedirgin etmeye devam ediyor. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu zamana dek, sınır kapamaları ve uçuş sınırlamaları uygulayarak salgın krizinin üstesinden gelen Avustralya‘da 2 yeni koronavirüs vakası görüldü. 

Batı Avustralya Eyaleti’nin başkenti Perth ve yakınındaki Peel şehrinde görülen 2 vakanın, başka ülkelerden memleketlerine dönüş yapan kişilerin 14 günlük zorunlu karantinaları sırasında belirlendiği belirtildi. 

Batı Avustralya eyaleti Başbakanı Mark McGowan, vakalardan birinin Perth’deki bir otelde iki haftalık karantinada kalan bir erkekte, ikincisinin ise bu kişiyle temasta bulunan bir kişide görüldüğünü açıkladı. 

2 yeni vaka nedeniyle 3 günlük kapanma kararı aldıklarını açıklayan McGowan, “Buna ihtiyacımız olmamasını dilerdim ancak işimizi şansa bırakamayız” diye konuştu. 

McGowan ayrıca, hükümetten Batı Avustralya’ya haftalık uluslararası geliş sayısını 1025’ten 512’ye düşürülmesini talep ettiğini söyledi.

3 günlük kapanma kapsamında, kamusal alanların tümü, restoranlar, barlar, kütüphaneler ve sinemalar kapalı kalacak. 

Kararın açıklanmasının ardından bir çok vatandaşın panikle marketlere akın ettıği ve kapanmadan muaf olmak için başka şehirlere gitmek istemesiyle trafiğin kilitlediği görüldü. 

Ülkeye dönen vatandaşlara uygulanan otel karantinası kuralının, Avustralya’nın Kovid-19 vaka sayılarını diğer gelişmiş ülkelere kıyasla nispeten düşük tutmasına yardımcı olduğu belirtiliyor.

Ancak geçen hafta, Avustralya ve Yeni Zelanda‘da yaşayanların karantinaya girmek zorunluluğu olmadan iki ülke arasında seyahat edebileceği açıklanmıştı. Geçen yılın Mart ayından bu yana iki ülke arası seyahatlerde karantina zorunluluğu bulunuyordu.

Avustralya’da şimdiye kadar 910 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı ise 29 bin 500 civarlarında seyrediyor.

Kaynak: Bölge gündem..   Avustralya’da 2 yeni koronavirüs vakası!

Şinasi KARACA. saskara-sinasi@hotmail.com

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

“DENİZ GEZMİŞ HAYATI  YAŞADIKLARI VE HİKAYESİ” Doğumu : 1965'ten sonra Türkiye'de gelisen gençlik hareketinin en önemli önderlerinden ve Türkiye Halk Kurtulus Ordusu(THKO)'nun kurucu ve yöneticilerinden Deniz Gezmis, 24 Subat 1947'de Ankara'nin ...
“DENİZ GEZMİŞİN İDAMI” Bir dönemim tanığı avukat halit çelenk in ''bir türlü gözümün önünden gitmiyor'' dediği saatler şöyledir. ulucanlar cezaevi'nin avlusunda kurulan darağacı, başgardiyanın odasının penceresinden net bir şekilde görülüyordu. biz cezaevine ...
”HIDRELLEZ BAHARIN GELİŞİ” Hıdrellez, Ortaasya, Ortadoğu, Balkanlar gibi geniş bir coğrafyada, öz olarak aynı fakat biçim olarak farklı şekillerde kutlanan bir bayramdır. 5 mayısı 6 mayısa bağlayan akşamdan başlayarak 2 gün süren ...
AKP’NİN BOŞ VAATLERİ BİR KÖYÜ SULAR ALTINDA BIRAKTI! Kars'ın Sarıkamış ilçesinin Karakurt köyünün olduğu bölgede AKP döneminde patlak veren HES barajları bir köyü sular altında bıraktı. Çek menşeli bir şirketin yaptığı ...
"Havacılık Hakkında Konuşma" 3 Mayıs 1935 Türkkuşu çalışmalarına başlarken Etimesgut hava alanında söylenmiştir: Bayanlar, Baylar! Bizim dünyamız -bilirsiniz- topraktan, sudan ve havadan oluşmuştur. Hayatın da, temel ögeleri, bunlar değil midir? Bu ögelerden birinin eksikliği, ...
İBB, AKP döneminde 2 milyar 200 milyon lira ödeyerek Saray'a ve Irak Devlet Başkanlığı'na araç tahsis etti. AKP yönetimindeki İBB'nin 2 milyar 200 milyon lira ödeyerek AKP Genel Merkezi, Irak Devlet ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.