Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
31 Ağustos 2021

Bodrum’da Büyük Zafer Kutlamalarında Asiye Palu Rüzgarı Esti!

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Bodrum’da Büyük Zafer Kutlamalarında Asiye Palu Rüzgarı Esti!

Kültür & Sanat - 31 Ağustos 2021 20:09

    Dün Bodrum’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarındaki büyük çoşku sonrası ,  akşam saatlerindeki  düzenlenen konserde ; Ender Kasal, şiirleriyle Ahmet Selçuk İlkan ve birbirinden güzel bağlama ezgileriyle Özgür Kıyat sahne alırken, Asiye Palu’nun sahne performansı izleyiciler tarafından büyük beğeniyle izlendi.
      Sahnelerin Kanunu’si , Kadife sesli Türk Sanat Müziği sanatçısı Asiye Palu’nun  sahne performansı sonrası kişisel sosyal medya ağlarından ve yotube kanalına olan ilgi dikkatlerden kaçmadı.
https://youtu.be/UJkkogBS-tI
    Bodrum’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma töreniyle başladı. Törene, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, İlçe Garnizon Komutanı Güngör Gündoğan, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Özkan Yılmaz, Sahil Güvenlik Komutanı Binbaşı Utku Meral, İlçe Emniyet Müdürü Mete Durukan, Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi üyeleri, oda başkanları, siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Akşamında konserle devam eden kutlamalarda bu sene de Fener Alayı’na yer verilmedi.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından, Bodrum Belediyesi tarafından yaptırılan ve Bodrumlu şehitlerin isimlerinin yer aldığı ‘Şehitlik Anıtı’ düzenlenen törenle açıldı. Eski anıtın isim hataları, eski, yıpranmış olması ve bulunduğu yerin uygunsuz olmasından dolayı Başkan Ahmet Aras’ın talimatıyla yeni bir Şehitlik Anıtı yapımı için Etüt Proje Müdürlüğü görevlendirildi. Yapılan çalışma sonrasında, iki bölümden oluşan anıt, blok traverten üzerine el işçiliği ile işlendi. Çanakkale Savaşı, İstiklal Savaşı, Dumlupınar Denizaltısı, Kıbrıs Barış Harekatı ve terörle mücadelede şehit olan 256 Bodrumlunun isminin yer aldığı, 4 metreye yakın uzunluğu bulunan ‘Şehitlik Anıtı’ Bodrum Belediye meydanına yeni yerinde sergileniyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla düzenlenen kutlama programı, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen konser programı ile devam etti.  Sunuculuğunu ünlü şovmen Hakan Doğanay’ın yaptığı gecede Bodrumluların sevgilisi Ender Kasal, şiirleriyle Ahmet Selçuk İlkan, kanunu ve yumuşacık sesiyle Asiye Palu ve birbirinden güzel bağlama ezgileriyle Özgür Kıyat sahne alırken, Karya Çiçekleri Halk Oyunları gösterisi gerçekleştirdi. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen ve Bodrum Belediyesi sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan konser programı izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Konuşmasına Ulu Önder Atatürk’e hitap ederek başlayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Türk tarihinin dönüm noktasında kazanılan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini sağlamlaştıran büyük zaferin 99. yıldönümünü gururla kutlamanın heyecanı içerisinde, huzurunda bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Senin ve silah arkadaşlarının gerçekleştirdiği bir mucizenin eseri olan, Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü ile belirlediğin temel nitelikleri bugün ve gelecekte korumak için gösterdiğimiz azim kararlılığımız bu uğurda ettiğimiz yemin gibi aynı şekilde devam etmektedir. Senin ilke ve devrimlerin sonsuza kadar bu topraklarda hakim olacaktır.

99.yıldönümünü her zamanki gibi ilk günkü heyecan ve gururla kutladığımız 30 Ağustos Zaferiyle, Başkomutan Mustafa Kemal Paşa önderliğindeki Türk Milletinin işgalci güçlerin bütün unsurlarını Anadolu topraklarından atmanın, 30 Ağustos’ta başladığını hepinize hatırlatmak isterim. 30 Ağustos’tan 9 Eylül’e uzanan süreç, büyük bir milli mücadeledir ve o milli mücadelenin temelleri 19 Mayıs’ta Samsun’da atılmıştır. 29 Ekim’de Cumhuriyetin ilanına kadar geçen sürede Atamızın ve silah arkadaşlarının yüce Türk Milleti ile tek vücut olarak büyük bir mücadele içerisinde Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini attıklarını hepimiz kalpten hissediyoruz.

Anadolu toprakları bin yıldır bizim vatanımızdır. 1071 yılında Malazgirt Savaşı’ndan 26 Ağustos 1922 yılına kadar geçen sürede, aynı ruh ve heyecanla nasıl mücadele ettiğimizi bütün milletimizin bilmesi lazım. Atatürk’ün de söylediği gibi bu kazanılan zafer Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmıştır evet ancak asıl mücadele bundan sonra başlamaktadır. İlim ve irfan mücadelesi. Demokratik, laik, hukuk ve sosyal devlet olan Türkiye Cumhuriyeti’ni Atatürk bize bu zaferin sonucunda 29 Ekim’de bizlere armağan etmiştir, ona sahip çıkacağız” dedi.

Kaynak: Bodrum Haber merkezi

www.saskarahaber.com

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

    Dün Bodrum'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarındaki büyük çoşku sonrası ,  akşam saatlerindeki  düzenlenen konserde ; Ender Kasal, şiirleriyle Ahmet Selçuk İlkan ve birbirinden güzel bağlama ezgileriyle Özgür ...
İSVİÇRELİ ANTROPOLAGA GÖRE TÜRKLERİN ATASI! 15 Ekim 2020 Perşembe 11:07 İsviçreli ünlü Antopolog, Tarihçi, PROF. EUGENE PİTTARD'IN 1937 yılı 2. TÜRK TARİH KONGRESİNDE yaptığı konuşma: İsviçreli ünlü Antopolog, Tarihçi, PROF. EUGENE PİTTARD'IN 1937 yılı  2. ...
"TARİH UNUTMAZ" 57 yıl önceye gidelim. İktidardaki Demokrat Parti, genel seçimi 7 ay önceye çekti. Halk, 27 Ekim 1957’de sandık başına gitti. Seçim saat 17.00’de bitecekti fakat saat 14.30’da devletin tek ...
BALKANLARDAN GÖÇ EDENLER TÜRK’MÜDÜR! MERAK EDENLER ÖĞRENSİN DİYE!!! Karamanoğlu Beyliği Yörük Türkleridir. Moğollar 1222 yılında Orta Asya da Özbekistan ve Türkmenistan’ı işgal etmişti. Anadoluda ise o zaman Büyük Selçuklu Devleti bulunuyordu. ...
ALEVİLİĞİN GİZLİ TARİHİ Bu makalemizden, bu güne kadar anlatılmayan, Aleviliğin gizemli Tarihine yolculuk edelim. .. Alevilik, bir din değildir, Alevilik bir mezhep değildir. Alevilik bir Tarihkat değildir. Alevilik Hz. Ali ile başlamadı. ...
"ALEVİLİĞİN KAYIP TARİHİ" Bu yazımızdan , Aleviliğin kadim kayıp tarihini , Arkeoloji veriler ışığından bir kesit irdeleyeceğiz. .. Yüzyıla aşkın , yazarlar , araştırmacılar, Tarihçi yazarlar , Alevilik Tarihini araştırırken, Aleviliğin gizemli ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.