SON DAKİKA
Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
11 Temmuz 2020

“Bu adamların PKK’dan, IŞİD’den, FETÖ’den farkı var mı?”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“Bu adamların PKK’dan, IŞİD’den, FETÖ’den farkı var mı?”

GündemUlusal - 11 Temmuz 2020 15:45

“Bu adamların PKK’dan, IŞİD’den, FETÖ’den farkı var mı?”

Türkiye Cumhuriyeti’ni tehdit eden terör örgütlerinin en önemlilerini herkes biliyor: PKK, IŞİD,FETÖ.

Bunlar neyin peşindeler onu da biliyoruz: PKK, Türkiye’yi parçalayıp Kürdistan’ı kurmak peşinde iken diğerleri cumhuriyeti yıkıp yerine bir din devleti kondurmak peşindeler. Bu yüzden terör örgütü olarak adlandırılıyorlar.

Ama bugün elinde silah olmadığı halde Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak için mücadele yürütün bir kesim daha var. Bunlar da devletin içine sızarak temelleri çökertmek peşindeler.

Bunlar, arkasına AKP iktidarını almış olan takımlardır. Devletin her yerinde karşımıza çıkmaktadırlar. Son örneği bir AKP’li belediyeden ses verdi.

SAYIN BAHÇELİ KİMLERLE İŞBİRLİĞİ YAPIYOR?

Cumhuriyeti yıkmak için mücadele yürüttüklerini dolaylı yoldan söyleyen bir terörist var. Manisa’nın AKP’li Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin danışmanı olan Mehmet Emin Sofuoğlu… Bu terörist zihniyetli adam, bir internet haber portalında yazdığı köşe yazısında; 100’üncü yılına yaklaşan Cumhuriyet’i hedef aldı. Bakın neyi itiraf ediyor:“Kimin kötü olduğunun anlaşılamadığı bir dönemin, ya kahramanları olacağız ya da hainleri! Herkes tarafını iyi seçsin! Çünkü bu sürecin sonunda yüz yıllık bir defter kapanacak! Yeni yüzyılın defteri ise çoktan açıldı”

Biraz aklı olan, bu adamın, “Biz 2023’te bu Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkacağız! Bizim yanımızda yer alın yoksa sizin için kötü olur!” demek istediğini anlar.

AKP işte böyle cumhuriyet düşmanlarına kol kanat geriyor. Savcıların hiçbirisi bu adamlara dokunamıyor. Çünkü bu, kamuoyuna açıklanmamış ama pratikte çok bilinen bir AKP politikasıdır.

Şimdi MHP’li kardeşlerime ve bu partinin lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye soruyorum:

Devlet Bey! Siz, Erdoğan’ın her yaptığını destekleyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin defterini dürmeye çalışanlara yardımcı olmuş olmuyor musunuz?

Cumhuriyeti yıkmaya çalışanlarla PKK’lıların ne farkı vardır, açıklar mısınız?

TÜRK MİLLETİ DAHA ÖLMEDİ

Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk milleti kurmuştur. Türk milletini 18 yıldır Arapçılıkla zehirlediniz, ona milli kimliğini unutturmaya çalıştınız. Ama bu millet daha ölmedi. Bu son büyük Türk devletini yıkmaya çalışan Amerikan ajanları şunu iyi bilsinler: Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın torunları 1920’lerde olduğu gibi 2020’lerde de sizlere asla geçit vermeyecektir.

Merak edilmesin… 100 yıllık cumhuriyetin 18 yıllık reklamarası en geç 2023 yılında, sona erecek; bu yıl cumhuriyetin bitiş yılı değil AKP’nin gidiş yılı olacaktır.

4 TEMMUZ REZALEATİNİ UNUTMADIK

4 Temmuz, dünyada ABD’nin en önemli bayramı olarak bilinir ve buna Kurtuluş Günü denilir.

İşte 2003 yılının 4 Temmuz’unda Kuzey Irak’ta bulunan Amerikan askerleri, Süleymaniye’deki küçük Türk birliğini basarak esir aldılar.

Baskını yapanlar Amerikan 173. Hava İndirme Tugayı’na bağlı askerlerdi. Ama yanlarında kılavuz olarak Peşmergeler bulunmaktaydı. Bunlar 3’ü subay 8’i astsubay olmak üzere 11 Türk askerini “yasadışı faaliyetlerde bulundukları gerekçesiyle” başlarına çuval geçirerek göz altına almış ve Kerkük’e götürmüştür. Türk askerleri 60 saat boyunca esir tutulmuştur.

Olay esnasında Türk timi ile birlikte göz altına alınan İngiliz yazar Michael Todd’un anlattığına göre; Türk Özel Kuvvetler Komutanı, Amerikalı siyah bir asker tarafından tekmelenmiş; sonrasında büro önünde başlarına çuval geçirilmiş, şehir merkezinden geçirilerek halka teşhir edilmiştir.

Türkiye, baskına direnilmemesi için Süleymaniye’deki askerlere emir vermiştir.

İşte bu büyük rezalet AKP iktidarında yaşanmıştır. Başbakan ise AKP Lideri Tayyip Erdoğan’dır. Kendisine “Bu rezaleti protesto için ABD tarafına nota verecek misiniz?” diye sorulunca işi alaya alarak, “Ne notası? Müzik notası mı?”diye cevap vermiştir.

Türk ordusu cumhuriyet tarihinde bir örneği daha bulunmayan rezaleti sineye çekmek zorunda bırakılmıştır.

Bugün bekledim… Bekledim ki Cumhurbaşkanı Erdoğan, askerimizin bir daha başına çuval geçirilemeyeceğini söylesin.

Genelkurmay Başkanlığı zaten ağzını açamaz… Birisi kızsa hemen FETÖ’cü gösterilip müebbetle uğurlanır.

Bekledim ki MHP Lideri Devlet Bahçeli çıkıp çuvalcılara karşı gürlesin.

Bekledim ki CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğluile İYİ Parti Lideri Meral Akşener de çıksınlar, Türk milletinin bu çuval işini unutmadığını söylesinler.

Canları sağ olsun, onlar unutmuş olabilirler ama Türk milleti o çuvalı unutmadı.

O çuval hâlâ başımızda…

Bir zamanlar TGB’li gençler çırpındı durdu.

Şimdi unuttuk mu?

Unutan kim varsa yüzü kara olsun..
Kaynak Toplumsal..

saskara-sinasi@hotmail.com Şinasi Karaca

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Alevilerin iç Müşkülü (3) Ayrıksı gerilim… Grup l Sosyal medyaya baktığımızda, Alevilerin bir kısmının “İslam içi-İslam dışı” şeklinde iki mahalleye bölündüğü görülüyor. Öncelikle bu algının yanlış olduğunu ifade edelim. Birkaç yazarın iddialarıyla başlayan, ...
ALEVİLERİN İÇ MÜŞKÜLÜ (2) İslam coğrafyasının bozkır ateşi… (1) Değerli canlar merhaba: Banaz’da, çocukluk yıllarında katıldığım cemlerde aksakallı, gül yüzlü dedelerim birbirine öyle güzel sıfatlarla hitap ederlerdi ki, hayranlıkla bakar, “ne kadar bilgi ...
"İşte 15 Temmuz'un kayıp silahları" Böylece 15 Temmuz'da bazı silahlar ile mühimmatın kaybolduğu ilk kez kesinleşmiş ve resmileşmiş oldu! Müyesser Yıldız yazdı... 15 Temmuz darbe girişimi sırasında TSK'ya ve Emniyet'e ait bazı ...
"Çin’e aşı gönderen Türkiye" Gerçek şu ki, 83 yıl önce Çin'e aşı gönderen bir Türkiye vardı, 83 yıl sonra Çin'den aşı bekleyen bir Türkiye var. 83 yıl önce Çin'e aşı göndermek “başarı”ydı; 83 ...
Kamer Genç Kimdir ? 1940'da Tunceli'nin Nazimiye ilçesine bağlı Ramazan köyünde doğmuştur. Dargelirli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Kamer Genç'in babası Ali Genç yazları İstanbul Silahtarağa'da amelelik yapmaktaydı. Başarılı bir öğrencilik ...
"OSMANLILAR TÜRKLERİN ATASI DEĞİLDİR" Cehaletin bilgi diye pazarlandığı bir ülkede yaşıyoruz. Halkın büyük bölümü, hatta okumuşlar bile, Osmanlı denilince bundan bir millet anlıyor. Ve Osmanlı’yı Türk sanarak onu atalarımız yerine koyuyor. 40 ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.