SON DAKİKA
Bayram Çağlayan
Bayram Çağlayan
» Diğer Yazıları
Takip Et!
23 Mart 2020

Camiler Kapatılırken CHP iktidar Olsaydı!

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Camiler Kapatılırken CHP iktidar Olsaydı!

GündemKöşe Yazıları - 23 Mart 2020 12:27

Anadolu’nun her tarafı  itilaf Devletlerince işgal altındayken! Savaş esnasında Ülkemizin Tüm kurum ve kuruluşları işgalci Devletlerin istilasına uğramıştı.

Özellikle Yunan işgalinde Ege’de camiler Yunan Askerlerince büyük hasara uğratılmış, kötü niyetli itilaf güçlerince saygısızca tahrip edilmişti. İtilafçı iç nifakçılar’ın  işbirliğine rağmen Kurtuluş mücadelesi esnasında  camilere yapılan saldırılar, tahrip ve kötü amelli kullanımlarına son verilmesi seferberliği başlatan Kuvai Milliyeçi yurtsever güçler büyük gayretlerle Anadolu halkının inaçsal değerlerini korumayı ve güçlendirecek hamleleri başlatmıştı. Bu bağlamda Mustafa Kemal Atatürk 5000 lira İsmet Paşa 2500 lira bağış yaparak  bu seferberliği başlatmışlardı.  Kurtuluş savaşını kazanan kuvai milliye  Anadolu güçlerinin , İtilaf  Devletleri ve işbirlikçilerine karşı kazandığı üstün zaferin sonunda iftira siyasetine karşı; gelecek nesillerin yani bizlerin ve hemen önceki kuşakların yenildiğine şahit olduk. Nasıl mı? Siyaset’en çok partili sisteme erken geçiş sürecindeki Gaflet yenilgisine uğrayan Yurtsever anlayış bu kez İtilaf işbirlikçilerinin   yalan bir iftira karşısında hem siyaseten , hem sosyolojik dengede hemde inançsal gerçeklilik açısından iftira karşısında halkı ikna edemeyerek büyük hüsran yaşadık.

Bu yalan ve iftira günümüz siyasetine kadar uzanan kirli bir amel haline dönüşürken , siyastin kazananı olan itilaf işbirlikçilerinin temsilcileri muthiş bir siyasi güç elde ettiler.

 Yalanın Adı: Camiler Ahıra dönüştürüldü!

Siyasetin yalan iftirası ve siyasetin Karmaşık bir kazanımıydı bu vaka . Fakat Tarih tekerrürden ibarettir; Yalancılar bu gün geldiği noktada , Olağanüstü durumlarda; İbadet alanları bilimin gerisinde , İnsan sağlığının daha da gerisinde kaldığını  görmüş oldular.

Kurtuluş savaşı verilirken ; Camilerin toplumsal müdafaa merkezi ,mühimmat, Barınma ve kitlesel dayanışma alanları olmasında hiç bir sakıncanın olmadığını bu itilafçı işbirlikçiler acaba anlamışlarmıdır!

Toplumsal vaka hatta  Olağanüstü durumlarda Camilerin gerekirse Halkın yaşam , Sağlık , barınma veya müdafa alanı olarak kullanılabileceğini anladılar mı?

Bu yalancı itilaf işbirlikçileri gibi yalan söyleminden kaçınarak; Acıkça bir niyet okumayı buradan ifade etmeden geçemeyeceğim. Bunların yıllarca attığı iftiranın; bir yaratıcı uyarısı olduğunu  söylesek onlar kadar seviyesizlik etmiş sayılmayız bence.

Dünyada olduğu gibi Ülkemizde Korona virüsü sağlık sorunuyla boğuşurken , haklı  ve mecburi bir şekilde Camileri ibadete kapatmak zorunda kalırken ;  84 Bin 684 Cami ve  117 Bin devasa bir  din görevlisi ordusu varken, Devlet Hastanesi yanı sıra Özel hastane ve sağlık kuruluşları Cami sayısına ulaşmamışken , Sağlık kurumlarının bütçesi malesef diyanetin bütçesinden  açık ara geride kalmış olma acı gerçeğiyle karşı karşıyayız.

Sağlık personeline ivedi bir şekilde iyileştirme yapılması gereken bu zorlu dönemde Din görevlilerinin ibadete kapalı olan Camilerden Alacakları maaşlar doğrudan sağlık kurumuna geçici bir süreliğine aktarılması, yada Camii görevlilerinin görev yapmadığı sürede Aldıkları yüksek maaşın yarısı sağlık çalışanlarına aktarılması gerektiğine inananlardanım.

Camiler Kapatılırken Cumhuriyet Halk Partisi İktidar Olsaydı!

Kurtuluş Mücadelesinde İşgalci itilaf Devletlerinin saldırdığı camileri , CHP camileri ahıra çevirdi diye iftira atanların ! Bu gün CHP iktidar olsaydı, Corona salgınından dolayı Camiler haklı olarak ibadete kapatılsaydı, Bir asır daha alçakça bir yalanı millete anlatacaklarından hiç şüphem yok.

Siyaseten değil ama sahiden bu ibretlik durum bin nasihatten daha iyi dedikleri bu olsa gerek!

Malatya’da okumuş bir cahilin(!) İstanbul Büyük şehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun seçim sloganı ve söylemlerini Corana salgınına uyarlayarak tam tersi oldu diyen   Akp de siyaset yapan bir Soytarının sözlerinden de belli oluyor ki eğer CHP iktidar olsaydı; CHP camileir yasakaldı yalanını yıllarca millete anlatırlardı.

Her şeyde bir hayır var diyerek Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olması gerektiği bir sürecin tamda ortasında Halkın tek ihtiyacı olan Bilim ve gelişim diyerek…

Bayram ÇAĞLAYAN

 

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

“HİÇBİR KİMSE ALLAH’IN İZNİ OLMADAN ÖLMEZ. ÖLÜM BELİRLİ BİR SÜREYE GÖRE YAZILMIŞTIR.” Bizler Kur’an ayetlerini, ne yazık ki rivayet edilen batıl inançlar eşliğinde anlamaya çalıştığımız, hatta Kur’an ı bu bilgiler ışığında ...
Sizlere bir soru sorsam ve desem ki, inancınızı imanınızı öğrenmek adına yaşarken, Allah a mı güveniyorsunuz, yoksa sizlere dini anlatan hocalarınıza, güvendiğiniz veli kişilere, şeyhlerinize mi güveniyorsunuz. Çok mantıksız bir ...
“ARDAHAN TÜRKMENLERİNİN YAŞAMLARI” Ardahan Türkmenleri Kür solunda ve Ardahan’ın kuzeyindeki “Meşe-Ardahan” denilen yörede Ardahan’ın il olması ile eski ilçelerden Hanak ve yeni ilçelerden de Damal köylerinde oturan birçok Türkmen vardır. Posof ...
Anadolu'nun her tarafı  itilaf Devletlerince işgal altındayken! Savaş esnasında Ülkemizin Tüm kurum ve kuruluşları işgalci Devletlerin istilasına uğramıştı. Özellikle Yunan işgalinde Ege'de camiler Yunan Askerlerince büyük hasara uğratılmış, kötü niyetli itilaf ...
Bu makalemde sizlerin düşünmenize vesile olmak istediğim, Taha suresinde geçen bazı ayetler olacaktır. Allah Kur’an da bizlerin özellikle düşünmemizi, aklımızı kullanmamızı ister ve bu konuda çokça uyarır. Çünkü geçmiş toplumlardan ...
Bizler öyle bir İslam yaşıyoruz ki, neredeyse Allah ne emrediyorsa tersini yapıyoruz. Elbette bunun nedeni, bizlerin Kur’an ile direk bağlantı kurmadığımızdan kaynaklanıyor. Bir başka deyişle bizler, Kur’an a karşı samimi ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.