SON DAKİKA
Bayram Çağlayan
Bayram Çağlayan
» Diğer Yazıları
Takip Et!
23 Mart 2020

Camiler Kapatılırken CHP iktidar Olsaydı!

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Camiler Kapatılırken CHP iktidar Olsaydı!

GündemKöşe Yazıları - 23 Mart 2020 12:27

Anadolu’nun her tarafı  itilaf Devletlerince işgal altındayken! Savaş esnasında Ülkemizin Tüm kurum ve kuruluşları işgalci Devletlerin istilasına uğramıştı.

Özellikle Yunan işgalinde Ege’de camiler Yunan Askerlerince büyük hasara uğratılmış, kötü niyetli itilaf güçlerince saygısızca tahrip edilmişti. İtilafçı iç nifakçılar’ın  işbirliğine rağmen Kurtuluş mücadelesi esnasında  camilere yapılan saldırılar, tahrip ve kötü amelli kullanımlarına son verilmesi seferberliği başlatan Kuvai Milliyeçi yurtsever güçler büyük gayretlerle Anadolu halkının inaçsal değerlerini korumayı ve güçlendirecek hamleleri başlatmıştı. Bu bağlamda Mustafa Kemal Atatürk 5000 lira İsmet Paşa 2500 lira bağış yaparak  bu seferberliği başlatmışlardı.  Kurtuluş savaşını kazanan kuvai milliye  Anadolu güçlerinin , İtilaf  Devletleri ve işbirlikçilerine karşı kazandığı üstün zaferin sonunda iftira siyasetine karşı; gelecek nesillerin yani bizlerin ve hemen önceki kuşakların yenildiğine şahit olduk. Nasıl mı? Siyaset’en çok partili sisteme erken geçiş sürecindeki Gaflet yenilgisine uğrayan Yurtsever anlayış bu kez İtilaf işbirlikçilerinin   yalan bir iftira karşısında hem siyaseten , hem sosyolojik dengede hemde inançsal gerçeklilik açısından iftira karşısında halkı ikna edemeyerek büyük hüsran yaşadık.

Bu yalan ve iftira günümüz siyasetine kadar uzanan kirli bir amel haline dönüşürken , siyastin kazananı olan itilaf işbirlikçilerinin temsilcileri muthiş bir siyasi güç elde ettiler.

 Yalanın Adı: Camiler Ahıra dönüştürüldü!

Siyasetin yalan iftirası ve siyasetin Karmaşık bir kazanımıydı bu vaka . Fakat Tarih tekerrürden ibarettir; Yalancılar bu gün geldiği noktada , Olağanüstü durumlarda; İbadet alanları bilimin gerisinde , İnsan sağlığının daha da gerisinde kaldığını  görmüş oldular.

Kurtuluş savaşı verilirken ; Camilerin toplumsal müdafaa merkezi ,mühimmat, Barınma ve kitlesel dayanışma alanları olmasında hiç bir sakıncanın olmadığını bu itilafçı işbirlikçiler acaba anlamışlarmıdır!

Toplumsal vaka hatta  Olağanüstü durumlarda Camilerin gerekirse Halkın yaşam , Sağlık , barınma veya müdafa alanı olarak kullanılabileceğini anladılar mı?

Bu yalancı itilaf işbirlikçileri gibi yalan söyleminden kaçınarak; Acıkça bir niyet okumayı buradan ifade etmeden geçemeyeceğim. Bunların yıllarca attığı iftiranın; bir yaratıcı uyarısı olduğunu  söylesek onlar kadar seviyesizlik etmiş sayılmayız bence.

Dünyada olduğu gibi Ülkemizde Korona virüsü sağlık sorunuyla boğuşurken , haklı  ve mecburi bir şekilde Camileri ibadete kapatmak zorunda kalırken ;  84 Bin 684 Cami ve  117 Bin devasa bir  din görevlisi ordusu varken, Devlet Hastanesi yanı sıra Özel hastane ve sağlık kuruluşları Cami sayısına ulaşmamışken , Sağlık kurumlarının bütçesi malesef diyanetin bütçesinden  açık ara geride kalmış olma acı gerçeğiyle karşı karşıyayız.

Sağlık personeline ivedi bir şekilde iyileştirme yapılması gereken bu zorlu dönemde Din görevlilerinin ibadete kapalı olan Camilerden Alacakları maaşlar doğrudan sağlık kurumuna geçici bir süreliğine aktarılması, yada Camii görevlilerinin görev yapmadığı sürede Aldıkları yüksek maaşın yarısı sağlık çalışanlarına aktarılması gerektiğine inananlardanım.

Camiler Kapatılırken Cumhuriyet Halk Partisi İktidar Olsaydı!

Kurtuluş Mücadelesinde İşgalci itilaf Devletlerinin saldırdığı camileri , CHP camileri ahıra çevirdi diye iftira atanların ! Bu gün CHP iktidar olsaydı, Corona salgınından dolayı Camiler haklı olarak ibadete kapatılsaydı, Bir asır daha alçakça bir yalanı millete anlatacaklarından hiç şüphem yok.

Siyaseten değil ama sahiden bu ibretlik durum bin nasihatten daha iyi dedikleri bu olsa gerek!

Malatya’da okumuş bir cahilin(!) İstanbul Büyük şehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun seçim sloganı ve söylemlerini Corana salgınına uyarlayarak tam tersi oldu diyen   Akp de siyaset yapan bir Soytarının sözlerinden de belli oluyor ki eğer CHP iktidar olsaydı; CHP camileir yasakaldı yalanını yıllarca millete anlatırlardı.

Her şeyde bir hayır var diyerek Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olması gerektiği bir sürecin tamda ortasında Halkın tek ihtiyacı olan Bilim ve gelişim diyerek…

Bayram ÇAĞLAYAN

 

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

İslam ı yaşayabilmek adına, Kur’an ı yeterli görmeyen ve yalnız Kur’an ile İslam yaşanmaz diyenlerin dayandıkları ayetlerden, sizlere üç örnek vermek istiyorum. Önce yazalım daha sonra birlikte üzerinde, Kur’an ı ...
“SASKARAHABER’DEN   OKUYUCULARINA TEŞEKKÜRLER” ..2009 yılından bu güne 6 yıldır siz değerli hemşehrilerimizle memlekete dair ne varsa paylaşmaya çalıştığımız saskarahaber gurubu olarak, tertemiz bir sayfa ile tekrar Merhaba diyor... ..Geçmişte çok saygın hemşehrilerimizin bilgilendirici verimli ...
Mayıs ve Haziran ayları içinde , Siyasal İslamcı bozguncuların ve İtilaf Devletlerinin yerli işbirlikçisi vandalların! En kestirme yoldan cinayete giden katliamlarının sloganı,''Zafer İslamındır'' Öyle ya! Adamlar hem fitneden beslenecek, Hem'' İslama hizmet ...
Din insanlığa ebedi bir ahlak, daima bir öğreti ve ebetteki İnsanlığın düzeni için getirilmiş kutsal bir inançtır. Bütün inançların ahlak üzerine  zemin bulduğunu , bütün inançların insanlık kardeşliğine icabet ettiğini ve ...
“ARDAHAN HANAK(SASKARA) KOYUNPINARI KÖYÜ” Koyunpınarı yani (Saskara) köyü Tarihi için bir çok araştırma yaptık.İnternette dolaşan Koyunpınarı (Saskara) tarihi diye yazılmış bir iki tane yazıya rasladım oysa bu yazılan Tarih uzaktan yakından ...
Ataşehir’de Bir Muhtar! Dünyanın bir çok ülkesin’de olduğu gibi, Ülkemizde zor bir süreçten geçiyor. Covit-19 salgını; yüzyılın en riskli ekonomik sürecinde  yaşamayı ve en önemli sosyal  dayanışmayı bizlere ilkesel kılan bir ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.