CHP ATAŞEHİR İLÇE BAŞKANLIĞIN’DA KAHVALTIDA BULUŞTULAR, YÜREKLERE UMUT OLDULAR!

 Çoğunluğunu  kadınların oluşturduğu,  Ataşehir’de ikamet eden Mardinli ailelerle kahvaltıda Buluşan Ataşehir Cumhuriyet Halk Parti İlçe Başkanı Hakkı ALTINKAYNAK’IN Gündemi’nde yaklaşan yerel şeçimler  ve önemli başlıklarıyla  Mardinli vatandaşlarla   sohbet etti

.

 

                  KÜLTÜRLERİMİZ VE MEDENİYETLERİMİZ GÜZELLİKLEİRMİZDİR!

    Ataşehir’de ikamet eden Mardinli vatandaşları CHP İlçe  başkanlıgın’da makamında ağırlayan  Hakkı ALTINKAYNAK ;  Kültürlerimiz ve Medeniyetlerimiz bir,  Farklılıklarımız güzellikleirmizdir, bir birimizi  tanımalıyız ,Bir birileirmizi daha iyi tanıyıp, daha çok anlamalıyız. Farklılıklarımızı zenginliklerimiz olarak görmeliyiz dedi.

     Anadolunun Zengin kültürünün  kadim evlatları olan siz kıymetli Mardinli dostlarımızı burada agırlamktan son derece mutluyum . sizlerle daha çok buluşmak , sizlerin bizleri  anlaması ve kültürel güzelliklerimizin bir arada ne kadar güzellikler var edeceğini hep beraber görerek yaşayacağız umudu taşıyorum. Gözlerinde umut , yüreğinde sıcacık samiyeti tebessümüyle bize yansıtan ; Kıymetli Kardeşlerimizi, Ablalarımızı aramızda  görmek beni sahiden mutlu etti ve  daha çok umutlandırdı dedi.

    Ataşehir Mardinliler ‘den İş adamı Tuncay Gümüş ;  Kıymetli Başkanımızın mütevazi duruşu, bilge  yapısı  Bizleri çok mutlu ederken  misafirperverliğinize ayrıca  çok teşekkür ederim . Tüm aile fertlerimiz ve gönül dostlarımızla bu hareketin içinde olmaktan , Başkanımızın öncülüğündeki yürüyüşüe katılmaktan mutlulul duyacağını, bizleri bu güzel ortamla buluşturan gazeteci Dostumuz Bayram ÇAĞLAYAN , Esnaf kardeşlerimziden Turgay Gökdemir ve Ergün KARAKIŞA ayrıca teşekkür ederim dedi.

 

                  BAŞKAN   HAKKI  ALTINKAYNAK; EKSİKLERİMİZ VAR  ,GİDERECEĞİZ DEDİ

          Bizimde eksiklerimiz var,  bizler her mecraya, her köşeye , her kesime ulaşacağız. Sizlerle birlikte olmak ve en önemlisi buradaki  kadınlarımızın yüzündeki umut bizlere ilham olmalı dedi.

         Genel Başkanımız sayın  Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bizlerle Buluşması’nda en çok altını çizerek söylediği gibi!  Bütün mecralardan ulaşamadığımız  yerlere ulaşmalıyız, elini sıkmadığımız insanların elini sıkmalıyız, bizi tanımamış olan yurttaşlarımızla tanışmalıyız derken  Sayın  Genel Başkanımızın  dediklerinin sizleri tanıdığımda haklılığı bir kez daha ortaya çıkıyor. Sizin gibi kıymetli değerlere ulaşılmaması bizim hatamız ve biz bu hatalarımızı gidereceğiz. Bu eksikliğimizi giderecek  siz kardeşlerimizin bizleri kendi platformlarına , etkinlikleri , düğün , nişan gibi faaliyetlerine davet etmeleriyle  gidereceğiz, sizlerle  daha çok kültürel, sosyal ve siyasal olarak  kaynaşmak istiyorum, derken  Konukları’ndan  Kadriye Gümüş; Başkanım bizim   yüreğimiz umudumuz oldunuz, bizim gideceğimiz en doğru  alan sizlerle birlikte  ülkemizde ve  üzerimizdeki  dönen tüm olumsuzlukları gidereceğimiz umudu verdiniz bizlere, inşallah bundan sonra  sizlerle birlikte daha çok  bir araya geleceğimize inanıyorum dedi.

     Birlik içinde , güçlü olacağız, bir birimizin eksikliklerini birlikte tamamlacağız  diyen Mardinliler Cumhuriyet Halk Partisine bundan sonra gönüllülük esasıyla oy vereceklerini ifade ettiler.

 

           

             KADER BİRLİKTELİĞİMİZİ KİMSENİN İNSAFINA BIRAKMAYACAĞIZ!

  Başkan Hakkı ALTINKAYNAK’IN Konuşması’ndan Ettkilendiği görülen  Mardinli kadınların ;  Güler yüz ve  umut dolu  bakışlarıyla sohbete eşlik ettiler.

   İnsan onurunu savunan  herkes birlik olmalı diyen ALTINKAYNAK , Güçlü Demokrasi ve  Adalet hükmünün herkese  eşit olacağı bir düzen kurmalıyız derken , Mardinli Ailelerden     Sadiye SAPAN ;  Biz birlik olmazsak , bizleri zayıf düşürerek daha kolay yenmeyi amaçlayanlara fırsat vermiş oluruz, çocuklarımız geleceği ve ülkemizin selameti için mutlaka Cumhuriyet Halk Partisi ile gönül birlikteliğimizi , her alanda birleştirmeliyiz dedi.

    Hakkı ALTINKAYNAK; Bu umutlu yüreklerin , Güzel annelerimizin temennileri bizler için çok kıymetli,  Bu kıymetli düşüncelerinizi birlikte hayata geçirmek için  Partimize katılmalarınız bizleri  fazlasıyla mutlu ediyor derken , Bizler Kader birlikteliğimizi kimsenin insafına , kimsenin tercihine bırakmayacağız dedi. Toplumu bölüp ayrıştırarak toplumu daha rahat yönetmeyi amaçlayan  zihniyetlere karşı birlik olmalıyız , Aklı selim birliktelikler kurmalıyız dedi.

 

                          SİZLER  OLMASANIZ, BİZLER  EKSİĞİZ!

    Toplumların yaşadığı sorunların başlıca sebebi siyasetçilerdir, Var olan bütün sorunlarda ,bizimde sorumluluklarımız ve eksikliklerimiz var. Bizler(!) Bunun farkındayız, Bu eksiklerimizi  Sayın Genel Başkanımızın işaret etiği gibi;  Türkiye’mizin  Demokrasi, Adalet ve hukukunu birlikte tesis etmeliyiz dedi.

     Bizler zayıf olursak , dışarıdan çok daha kolay müdehale ederler , bizleri rahat bölüp, üzerimizde kötü zihniyetlerini daha kolay  uygularlar derken , Mardinin Toplumsal kültürel mozaik yapısı ve elbetteki eşsiz güzelliklere sahip değerleriyle bir arada olmayı  ve bu güçlü dayanışmayı Ataşehirde sizlerle olduğu gibi, Ülkemizin her mecrasında  sağlamalıyız dedi.

        Başkan  Altınkaynak ; Burada bulunan ,özellikle Annelerimizin ve Bacılarımızın yüreğindeki coşku bizleri sahiden umutlandırdı, Sizlerle burada buluşmamıza sebep olan  Gönül dostlarımıza  şükranlarımı sunuyorum, sizleri tanımak beni   ziyadesiyle onurlandırdı dedi .

      Binlerce yıl birlikte yaşadık, Yine bir birimizi anlayarak , bir birimizi tanıyarak  birlikte daha güçlü yaşayacağız dedi.

     Sabah Kahvaltısın’da bir arada olmaktan mutlu olduğunu söyleyen  Hunafe   GÜMÜŞ ;  Sizleri bizlerde tanımak için belki geç kaldık, daha çok bir arada olmayı umut ediyorum ,Ataşehirde ikamet eden  iki yüz kişi üzerinde olan  Aile seçmenimizin ve  bizleri eksik olmasınlar Bölge toplumu içinde kanat önderi olarak gören   herkesin desteğini sizlerin öncülüğünde ki CHP  Ataşehirde artık hissedeceğinizi   Tüm samimiyetimle ifade ediyorum derken, Kahvaltıya  işlerinin programı dolayısıyla katılamayan Eşi Şükrü GÜMÜŞ’ÜN selamını iletirken, Bir gün  bizlerin etkinliğinde sizleri tüm aile bireylerimizin katılacağı etkinlikte misafir  etmek isteriz derken, Başkan Altınkaynak bundan onur duyarım , en kısa zamanda  sizlerle tekrar buluşmak beni mutlu eder dedi.

                              ÜÇ KARAKTERE SAHİP OLAN DÜŞMAN ARAMASIN

  • KİBİR
  • FIRSATCI,FESAT
  • ZALİMLER

  Bizler!  kibircilere, fesatlara ve zalimlere karşı Tarihimizden günümüze gelen kültür ve geleneklerimizle birlik olarak  zalimler karşısında güçlü olacağız dedi.

    Kahvaltı sonrası Başkan Hakkı ALTINKAYNAK ; Kadın kollarımız , bu yüreği güzel Annelerimizle daha yakından temas kurup parti çalışmalarımıza katılmalarınız konusun’da  sizlerin bize güç katacağı inancımla desteklerinizi bekliyorum dedi.

     Ataşehir Esatpaşa mahallesin’de ikamet eden Mardinli Aile fertleri Cumhuriyet  Halk Partisinde çalışmaya , destek vermeye ve şu ana kadar hiçbir şekilde Cumhuriyet Halk Partisi ile temas kurmamış tüm hemşerilerimizi  sizlerin öncülüğündeki Parti çalışmalarınıza dahil edeceğiz sözünü vererek , hatıra fotografı çekildiler.

                               MARDİNLİ AİLELER  ÇOK MUTLU OLDUK DEDİLER!

    Başkan Hakkı ALTINKAYNAK Misafirlerini dışarıda yolcu ederek hepsiyle tek tek tokalaşıp uğurlaması dikkatlerden kaçmazken , Mardinli ailelerin Kahvaltı sonrası  Esatpaşada bulunan Martı Medya Basın yayın  (Kent&hayat  dergimizin Anadolu şubesi ve  www.saskarahaber.com ) ofisinde  kısa değerlendirme toplantısında bulundular.

      Esatpaşa mahalselsinde ikamet eden aile bireylerinden özellikle kadınlarımızın ve gençlerimizin  Yerel seçimlerde CHP çatısı altında  çalışma yapacaklarını , bu kararı aldıklarında tereddütlerinin olduğunu fakat İlçe Başkanı Hakkı ALTINKAYNAK ile görüşmelerinden sonra  artık hiçbir şüphe ve  tereddüde yer kalmadığını  ifade ettiler. Bizde Siyaset sahnesinde desteklerimizi vereceğiz, yönetimde yer almayan , söz hakkıda olmuyor, Ataşehir de Cumhuriyet Halk Partisi örnek bir belediyecilik hizmeti veriyor. Bizler bu hizmetleri taktir ederken , Hizmet sahiplerinden uzak kalmamız da bizim eksiğimizdi, Artık Ataşehirde bizlerde bu güzel oluşumun bir parçasıyız dediler.

   Yerel seçimlerde; Üzerilerine düşen her görevi, Amasız , fakatsız CHP kazanımları için yapacaklarını ve tüm enerjilerini  bu yönde harcayacaklarını söylediler.

      www.saskarahaber.com

 Haber/ foto: Bayram ÇAĞLAYAN

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer galeriler

Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.