SON DAKİKA
Şinasi Karaca
Şinasi Karaca
» Diğer Yazıları
Takip Et!
21 Nisan 2019

“CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NA CENAZEDE SALDIRI”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NA CENAZEDE SALDIRI”

GündemKöşe Yazıları - 21 Nisan 2019 17:51

CHP Genel Başkanı Lideri Kılıçdaroğlu kendisine yapılan linç girişiminden sonra bir eve götürüldü. Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu ev adeta saldırganlar tarafından ablukaya alındı.

Milli savunma Bakanı Hulisi Akar Polis mikrofonu ile topluma seslendi.

Bu sırada taşlanan evin yakınına gelen ve linççi kalabalığı seslenen Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar’ın sarf ettiği sözler tepki çekti. Akar saldırganlara, “Değerli arkadaşlarım, şu ana kadar mesajlarınızı verdiniz. Tepkinizi gösterdiniz.” diye başlayan bir konuşma yaptı ardından sükunete davet etti.

Ankara Valisinden den toplumu sükunete davet geldi

Ankara Valiliği: Çubuk ilçemizde icra edilen şehit cenazesi töreninde CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik müessif protesto eyleminin önlenmesine yönelik gerekli güvenlik tedbirleri alınmış olup olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır dedi.

CHP’li Levent Gök, Çubuk’ta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yapılan saldırıya ilişkin, ”Yaşanan arbedede hepimiz bir yere savrulduk. Kemal bey iyi, güvenli bir yere alındı. Soğuk kanlı olmalıyız. Genel başkanımız bir açıklama yapacaktır” dedi.

Provokatörlerden Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde saldırı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Çubuk ilçesinde katlanmış şehit cenazesinde kurtarmaya uğradı. Hakkari’de terör örgütü mensuplarınca şehit edilen sözleşmeli Er Yener Kırıkçı’nın cenazesinde olay çıkaran bir gurup kişi Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu yöne doğru pkk dışarı def ol ve küfürlerle yürümeye başlandı fiziki darp gösteren kişiler korumaların müdahalesiyle kısa bir arbede yaşandı.Korumalar Kılıçdaroğlu’nu aracına götürmeye çalışırken taşlamalara maruz kalınarak yakın bir eve sığındılar.

Dışardaki kalabalık içerisinde birkaç kişinin yakın evi yakın söylemleri ve protestolar devam etti.Bir buçuk saat sonra zırhlı araçla sığındığı evden alınarak CHP İl merkezine götürüldü.

Aylar önce açıklamalarda bulunan İç işleri Bakanının açıklamaları bu olaylara sebep olduğu sosyal medyada dile getirildi.

İç işleri Bakanı ,Süleyman Soylu’nun bir zamanlar söylediği sözler “Valilere talimat gönderdim”CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole Kabul etmeyin’ diye, Onların gideceği bir adres var. PKK mensuplarının cenazeleri var. Sandıkta beraberlerse, cenazede de olacaklar.Sözlerinden dolayı bu ve buna benzer olayların olduğu olacağı görülerek uyarılmışlar fakat sözler dikkate alınmamış.

Diğer taraftan,Kılıçdaroğlu’na saldırıyı yapanların Güneş gazetesinin attığı manşet meyvesini vermiş gibi.
Ankara-çubuk’ta KılıçdaroğLu’na uzanan eller kirilsin saldırgan eller, Tayip Erdoğan’ın ve Bahçeli’nin elidir!
Bunca Kışkırtmadan sonra olacağı buydu.Hadi şimdi temizleyin pisliğinizi şerefsizler!.

Şinasi KARACA<saskara-sinasi@hotmail.com

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bugünkü makalemin konusu, Kur’an da çok fazla geçtiği ve Allah bu konuda bizleri uyardığı halde, üzerinde hiç konuşulmayan, hatta bu yanlışı çok fazla yaptığımız “ZAN” konusu üzerine olacak. Önce bu kelimenin anlamını ...
              “KAMUOYUNA VE SASKARAHABER OKUYUCULARINA” Sosyal medyaya da bir çok öğretici yazı ve şiir paylaştığımda beğeninin ve yorumların çok olması sebebiyle bu işi daha fazla ilerletmem gerektiğini gördüm. Yıl 2009. Köylümüz olan ...
“ERENLER EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI CEM EVİ NE ZAMAN NASIL YAPILMIŞTIR?” (Kısaca yapım tarihi)  Erenler Eğitim ve Kültür Vakfı nasıl  ne zaman yapılmıştır sorusuna gerçek cevaptır. Cem evinin nasıl ne şekilde nasıl ...
Bizler öyle bir din yarattık ki kendimize, Kur’an dan nasibimizi almadığımız için, Allah Kur’an da ne emrediyorsa onun tersini yapmaya ve kitap Ehlinin yaptığı yanlışları tekrar etmeye devam ediyoruz. Tüm ...
"ATATÜRK İLKELERİ" Kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti'ni belirlediği çağdaş değer ölçülerine eriş­tirmek, Türk halkını uygar dünyada ki layık olduğu yere ulaştırmak için koyduğu te­mel ilkelerdir. 1924 Anayasası'nda da yer olan bu ilkeler ...
Bu makalemde sizleri, çok önemli bir konuda düşünmeye davet etmek istiyorum. Bir an şöyle düşünelim. Biz günümüzde değil de, Peygamberimizin döneminde yaşadığımızı farz edelim. Hemen Kur’an dan aldığımız bilgileri hatırlayalım ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.