SON DAKİKA
Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
4 Haziran 2020

CHP’li Başkan Kerimoğlu: ‘Görevimiz yoksulluğu bitirmek’

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
CHP’li Başkan Kerimoğlu: ‘Görevimiz yoksulluğu bitirmek’

GündemSiyaset - 4 Haziran 2020 13:55

CHP’li Başkan Kerimoğlu: ‘Görevimiz yoksulluğu bitirmek’

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Kerimoğlu, CHP’li belediyelerin pandemi sürecindeki başarılarına dikkat çekti. Kerimoğlu, CHP iktidarında yoksulluğa karşı pansuman tedbirler değil, kalıcı ve sürdürülebilir çözümler getirileceğini söyledi.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, pandemi sürecinde CHP’li belediyelerin zor günleri atlatmak için üstüne düşen sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirdiğini söyledi.
Koronavirüs salgınının ardından normalleşme adımları sürerken Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, ilçede yapılanları ve süreci Cumhuriyet’e anlattı. Salgınla birlikte başta CHP’li belediyeler olmak üzere tüm belediye başkanlarının özveri ile çalıştığını söyleyen Kerimoğlu, “İktidarın engellemelerine rağmen süreci en iyi şekilde yürüttük.

Gıda yardımı, askıda fatura ödemesi, esnafın borcunun kapatılması, ücretsiz ekmek, maske dağıtımı ve yardıma ihtiyacı olan yurttaşlarımızın sorunlarını çözmeye gayret ettik” dedi. Dayanışmanın Bakırköy’de de üst düzeyde yaşandığını kaydeden Bülent Kerimoğlu, “1330 aileye yapmış olduğumuz yardımları düzenli olarak ödedik.

İşini kaybeden ya da işyerini kapatmak zorunda kalan ailelere gıda yardımında bulunduk. Öğrenci desteklerini yüzde10 artırarak ödemelerini aksatmadan yaptık. Evlere dezenfektan ve ücretsiz maske dağıttık.16 branşta hizmet veren belediyemiz tıp merkezini yurttaşlarımızın sağlık sorunlarına yardımcı olmak için açık tuttuk.

Evde sağlık hizmetlerine devam ettik. Engelli ailelerine desteğimizi sürdürdük. İki kız öğrenci yurdumuzu sağlık çalışanlarına tahsis ettik. Sokak hayvanlarına mama desteği sağladık… Kısacası halkçı ve kamucu anlayışımızın gereği olarak ‘kimsesizlerin kimsesi’ olduğumuzu halkımıza bir kez daha tüm CHP’li belediyeler olarak gösterdik” diye konuştu.

Türkiye’nin son 20 yılda ekonomik ve toplumsal büyük bir tahribatla karşı karşıya kaldığını, Cumhuriyetin bütün kazanımlarının tek tek hoyratça savrulduğunu anlatan Kerimoğlu, “İşsizlik, yoksulluk, basın özgürlüğü, eğitim, sağlık, hukuk ve dış politikada yaşanan sorunlar artık halının altına süpürülemeyecek düzeyde. Bu nedenle acil sosyal demokrat, halkçı, kamucu, üretimi önceleyen bir iktidara ihtiyaç var.

AKP döneminde partizanca, kayırmacı dönem yaygınlaşarak,sadaka kültürü adeta kurumsallaştı. Yardım kolisi dağıtmak AKP’nin yoksulluğu yönetme anlayışıdır. Biz CHP’lilere düşen görev ise yardım kolisi dağıtmak değil, yoksullukla mücadele etmek ve yoksulluğu bitirmektir. Gelir dağılımında adaleti sağlamaktır.

Üreten Türkiye’yi yeniden kurmaktır. Pansuman tedbirlerle sorunları öteleme dönemi geçmiştir. Artık kalıcı ve sürdürülebilir çözümler bulma zorunluluğu vardır. Tam da bu nedenle artık görev, halkın büyük güven ve takdirini kazanan CHP’dedir” ifadelerini kullandı.
Kaynak..Cumhuriyet..Ilayda Kaya

saskara-sinasi@hotmail.com Şinasi Karaca

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

CHP, esnaf için “borç ertelemesi, nakit desteği ve sicil affı” istedi CHP'li Tekin, geliri olmamasına rağmen kira, stopaj gideri süren, faturası eksik olmayan esnafın devlet tarafından destek görmek istediğini belirtti. Esnafın ...
Çelebi’den 'orduda siyasallaşma' uyarısı ve yetki sorunları çözülmeli çağrısı! CHP’li Çelebi, TSK’da yapılan düzenlemelerin orduyu siyasallaştırmaya götüreceği uyarısında bulundu ve TSK’da yaşanan mağduriyetlere dikkat çekti. Cengiz Aldemir/ANKARA - Meclis genel kurulunda konuşan CHP’nin ...
Atatürk'ün anasına küfredenlere niye kızmadın sayın Erdoğan. . Öfkelenmekte elbette haklısın. Bir ahlaksız adam, kızının namusuna dil uzatmış. O senin torunun anasıdır elbette koruyacaksın. Ama bir de Türkiye’nin ana kabul ettiği Zübeyde Hanım var. Bu ...
Katar Büyükelçisi, AKP'li Tevfik Göksu'nun kardeşi çıktı Erdoğan'ın Doha Büyükelçisi olarak atadığı Mehmet Mustafa Göksu'nun, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun kardeşi olduğu ...
CHP’li Tekin: Ne var ne yok satıyorlar!. Özellikle son bir yıldır kamu arazi ve konut satışlarında büyük artış gözlemlediğini ifade eden CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, AKP iktidara geldiği günden bu ...
Koltuklar sarsılıyor Halk büyük bir ekonomik yıkım içinde. Siyasal ve ekonomik kriz her geçen gün derinleşiyor. Yurttaşın, iktidarın bu sorunları çözebileceğine dair umudu yok ve halk arayış içerisinde. Muhalefet ise bu ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.