SON DAKİKA
Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
3 Kasım 2019

“Davutoğlu cephesinden kritik iddia: 12-13 milletvekili bizimle görüşüyor”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“Davutoğlu cephesinden kritik iddia: 12-13 milletvekili bizimle görüşüyor”

GündemSiyaset - 3 Kasım 2019 13:53

Davutoğlu cephesinden kritik iddia: 12-13 milletvekili bizimle görüşüyor

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yakın kurmayı Kasım ayında partinin kurulmasıyla birlikte AKP’de istifaların olacağını belirterek, “Mevcut milletvekillerinden bizimle görüşenler var. 12-13 kişi bizimle görüşüyor” dedi.

İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun AKP’den istifasıyla birlikte siyasi kulislerde “istifaların devamı gelir mi” sorusunu gündeme getirdi.

DAVUTOĞLU KANADI YENEROĞLU’NUN İSTİFASINA NE DİYOR?

Davutoğlu’na yakın kaynak Yeneroğlu’nun istifasına ilişkin, “Yeneroğlu tenkitlerini dile getirdi. Ancak istifa ettirdiler. Bu parti içi demokrasinin olmadığını gösteriyor. Yeneroğlu doğru işler yaptı, güzel işler yaptı, inandıklarını söyledi” değerlendirmesini yaptı.

“DİĞER PARTİLERDEN DE İSTİFALAR OLACAK”

Davutoğlu’na yakın kaynak AKP’de istifaların devam edeceği yorumunu yaparken 12-13 milletvekilinin kendileriyle görüştüğünü belirterek şu değerlendirmelerde bulundu:

“İstifalar devam eder gibi geliyor. AK Parti içerisinde çok rahatsız kişi var.  Partiler kurulduktan sonra Türk siyasi hayatında dengeler çok değişir. Sayın Davutoğlu parti kurduktan sonra bu Kasım ayı içerisinde Türk siyasi hayatında dengeler çok değişir.

Çoğu AK Partili, mevcut yetkili, ilçesinden iline kadar belediye meclisinden yetkililerine kadar çok kişi istifa eder, edecek gibi gözüküyor. Partiler kurulduktan sonra sadece AK Parti değil, diğer partilerden de istifalar olacak.

“12-13 KİŞİ BİZİMLE GÖRÜŞÜYOR”

Çok ciddi istifalar olur ama bu ilçe yöneticisi de olur belde yöneticisi olur il yöneticisi olur milletvekili de olur. AK Parti şu an çok ciddi sıkıntı içerisinde. Bizimle görüşen çok milletvekili var. Mevcut milletvekillerinden bizimle görüşenler var. 12-13 kişi bizimle görüşüyor” dedi.

Davutoğlu’na yakın kaynak, kendileriyle görüşen milletvekillerinin istifa edip etmeyeceği konusunda ise bir değerlendirmede bulunmadı.

DAVUTOĞLU İLE GÖRÜŞEN MİLLETVEKİLLERİ

Davutoğlu’na yakın başka bir kaynak da “hem mevcut hem eski milletvekilleri Sayın Davutoğlu hocamla bire bir de görüştüklerini de ben biliyorum” diyerek şu değerlendirmeyi yaptı:

“Aynı Hocama ve bizlere tahammül edemeyen zihniyet Mustafa Yeneroğlu’nun istifasını istedi. Gönlümüz ister Mustafa Bey ile beraber yol yürümeyi. Vicdan sahibi, siyaset sahnesinde karşılığı olan, şaibesi olmayan herkesle biz yol yürümek isteriz, Mustafa Bey’de bunlardan bir tanesi.

Milletvekili arkadaşlarımız, beraber görev yaptığımız bizlerle görüştüğünde de ‘haklısınız’ diyorlar.

Bir kısmı gerek bugün AK Parti içerisindeki yöneticiler gerek il gerek ilçeler gerek farklı noktadaki yöneticiler gerekse milletvekilleri hem mevcut hem eski milletvekilleri Sayın Davutoğlu hocamla birebir de görüştüklerini de ben biliyorum.

“BİZİM GİBİ DAVA SADAKATİNDE OLAN İNSANLAR AK PARTİ’DEN AYRILIYOR”

Mustafa Bey önemli bir isimdi özellikle Avrupa Milli Görüş Teşkilatı’nın yetiştirdiği Avrupa’da oradaki vatandaşlarımızın nezdinde önemli bir karşılığı olan kişidir. Böyle bir ismin AK Parti’den ayrılmasını AK Parti’nin sorgulaması gerekir. Bizim davamız içinden yetişmiş bir insanın, bizim gibi dava sadakatinde olan insanlar AK Parti’den ayrılıyor. Trenden itiliyorlarsa burada yanlışlık var.”

AKP CEPHESİ NE DİYOR?

AKP’li yetkili de Yeneroğlu’ndan başka istifası istenecek milletvekili olmadığını belirtti. “AK Parti’den 10 milletvekili istifa edebilir” iddiasına da AKP’li yetkili, “İstifa edecek kimse yok. İstifası istenecek de kimse yok” görüşünü dile getirdi.

AKP’li yetkili, “Babacan ve Davutoğlu bunların derdi yüzde 2.5 oy almak.  AK Parti yüzde 49.9 oy alsın, hedefleri o. Davutoğlu’nun amacı Reisi indirmek” yorumunu yaptı. (Tarafsız Haber Ajansı)

Kaynak : Cumhuriyet..

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Nazlı Ilıcak 5 Milyon Dolar Karşılığında... FETÖ davalarında sanık olan zenginlerin bir kısmı, servetlerinin bir bölümü karşılığında serbest bırakılıyor şeklindeki iddialara bir yenisi daha eklendi. Nazlı Ilıcak’ın 5 milyon dolar karşılığında ...
Ahmak filan!.. 6 Kasım 2019 Yazarlar Yılmaz Özdil Asrın liderimiz, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurarak, Türkiye'yi resmen şikayet etti mi hiç? Etti. Hapis cezasına çarptırılmıştı, adil yargılama yapılmadı dedi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurdu. ★ Hiç kimse çıkıp ...
Davutoğlu cephesinden kritik iddia: 12-13 milletvekili bizimle görüşüyor Eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yakın kurmayı Kasım ayında partinin kurulmasıyla birlikte AKP’de istifaların olacağını belirterek, “Mevcut milletvekillerinden bizimle görüşenler var. 12-13 kişi bizimle ...
Kılıçdaroğlu açıkladı: CHP, tezkereye neden 'evet' dedi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir grup gazeteciyle gündemi değerlendirdi: “Ortadoğu politikasında Türkiye, iflas noktasına gelmiştir” diyen Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin IŞİD ile mücadeleyi terör örgütüne bırakarak ...
İşte Türkiye ile Rusya arasındaki 10 maddelik mutabakat Erdoğan ve Putin'in Soçi'de görüşmesinin ardından 10 maddelik mutabakat metni açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in açıklamalarının ardından her iki ülkenin Dışişleri ...
Veri analisti Polimetre.com’un kurucusu M. Günal Ölçer ve ekibi, “Bugün Seçim Olsa: Siyasi Partilerin Oy Oranları” başlıklı son anket çalışmalarını paylaştı   Medyaspot’tan Hülya Karabağlı’nın haberine göre, çalışma, 2019 Ekim veya 2023 ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.