SON DAKİKA
Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
4 Eylül 2020

“Devlet değil şantaj çetesi: Barış Atay’a saldırıda yeni gelişme”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“Devlet değil şantaj çetesi: Barış Atay’a saldırıda yeni gelişme”

GündemSiyaset - 4 Eylül 2020 19:31

Devlet değil şantaj çetesi: Barış Atay’a saldırıda yeni gelişme

TİP Milletvekili Barış Atay’a yönelik saldırıyla ilgili olarak üç kişinin tutuklanması talep edildi. Saldırının ortaya çıkan görüntüleri, polis organizasyonunu net şekilde ortaya koymuş, saldırının yapıldığı sokaktaki kameranın fişinin bir gün önce çekildiği ortaya çıkarken, saldırganların telefonla bilgi alarak saldırıyı gerçekleştirdiği görülmüştü.

HABER MERKEZİ

02.09.2020
TİP Milletvekili Barış Atay’a yönelik saldırının ardından gözaltına alınan üç kişinin tutuklanması talep edildi.

Saldırganlar Ö.C., Ç.Ç., Ç.B., soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nda ifade verdiler. Saldırganlar, Barış Atay ve arkadaşının önlerinde yürüdüğünü, yol istediklerini, yol vermemeleri üzerine tartıştıklarını, olayın bu şekilde meydana geldiğini iddia etti.

Saldırganlar, savcılık sorgusunun ardından, “Kasten yaralama” suçundan tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildiler.

Görüntüler polis organizasyonunu ortaya çıkardı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hedef göstermesinin ardından gerçekleşen saldırı sonrası ortaya çıkan görüntüler, olayın organize bir şekilde planlandığını gözler önüne serdi.

Atay’ın geçeceği yolların, bulunduğu mekanın dahi iletildiği çete, saldırıyı yaparken olayı da görüntüledi.

Saldırının yapıldığı sokaktaki mobesenin fişi çekilmiş
Saldırının gerçekleştiği sokaktaki mobese kameralarının fişinin bir gün önce çekildiği belirtilirken, bu gelişme de saldırının öncesinden planlandığını gözler önüne seriyor.

Saldırganların yönlendirilişi ve kaçışı başka bir kamera ile tespit edilirken, olayın ardından üç kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Saldırının basın ayağı
Saldırıyı izleyen saatlerde gelişmeleri takip etmekle yetinen yandaş basın, bir merkezden harekete geçirildikleri izlenimi verecek şekilde belirli bir anda saldırıyla ilgili Barış Atay’ı karalamaya dönük haberler yayınlamaya başladı.

Barış Atay’ın sokakta saldırıya uğradığı sırada yanında bulunan kişiyle ilgili iddiaların yer aldığı haberler, bir yandan sadece saldırının “organize” niteliğini örtmeye dönük unsurlar içeriyordu.

Saldırının spontan geliştiği iddialarının yansıtıldığı haberlerde önce Barış Atay’ın daha önce bulunduğu eğlence yerindeki garsonlarla takıştığı söylenirken, daha sonra birlikte yürüdüğü kişinin evli bir manken olduğu, saldırıyı onun akrabalarının düzenlediği iddiaları yandaş basında yer buldu.

Saldırının ancak emniyetin elindeki bazı olanaklarla düzenlenebilecek bir organizasyonla gerçekleştiği açıkça görülürken, yandaş basının devreye giriş şekli, Barış Atay’ın oldukça geniş bir ilişkiler ağı içinde tasarlanıp hayata geçirilen bir komployla karşı karşıya olduğuna işaret ediyor..
Sol Gazete..
saskara-sinasi@hotmail.com Şinasi Karaca

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

SONER YALÇIN'DAN BAHÇELİ'YE TARİHİ MEKTUP... *** Bak sana ne anlatacağım..? Bu yazacaklarımı MHP’nin “parti okulu“nda bulamazsın. Unutturdular sana çünkü… Gagavuz Türk‘ü, Hıristiyan’dır. Yunanistan’daki Karaman Türk’ü de, Hıristiyan’dır... Karaim ya da Hazar Türk’ü, Yahudi‘dir… Altaylar, Tengrici’dir... Saha-Yakut Türkleri ...
Sosyo Politik Saha Araştırmaları Merkezi’nin Kürt illerinde yaptığı son araştırmada, ‘en büyük sorun’ olarak Kürt sorunu ve yoksulluk çıkarken, yurttaşların ezici çoğunluğu HDP’ye güvenini ifade etti Sosyo Politik Saha Araştırmaları Merkezi’nin ...
"Halk sahicilik, çözüm ve tutarlılık istiyor" İlhan Cihaner’le CHP Kurultayı’nı, ülkenin halini ve olası çıkış yollarını konuştuk: Şu anda Kürt seçmenin seçme seçilme hakkının elinden alındığı fiili bir apartheid söz konusu. Bunları ...
"6-7 EYLÜL 1955'de yaşanan Olaylar" Ülkemizin tarihinde bazı utanılacak günler olmuştur. Bunların içinde şüphesiz, 6-7 Eylül 1955 yılında yaşanan olaylar öne çıkar. Tarihimizin yüzkarası olan 6-7 Eylül olaylarının 65. yıldönümünü yaşadığımız ...
TURAN DURSUN... O BİR AYDINLANMA SAVAŞÇISI... Dine medrese hayatıyla girdi. Bilgiyi yerinde topladı. Bir-çok yerde imam ve hocalık yaptı. Müftü oldu, ancak gün geldi fikirleri değişime uğradı. Içinde yaşadığı dini en ...
Devlet değil şantaj çetesi: Barış Atay'a saldırıda yeni gelişme TİP Milletvekili Barış Atay'a yönelik saldırıyla ilgili olarak üç kişinin tutuklanması talep edildi. Saldırının ortaya çıkan görüntüleri, polis organizasyonunu net şekilde ortaya ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.