Menü
Kategoriler
“ERENLER EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI’NDAN AÇIKLAMA”
8 Kasım 2019 Bölgesel

“ERENLER EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI’NDAN AÇIKLAMA”

Erenler Eğitim ve Kültür Vakfı olarak bu yıl Vakfımız da bir ilke imza attık.
Her şeyin temeli eğitim olduğu düşüncesiyle hareket eden Yönetim Kurulumuz çocuklarımıza yönelik kurslar başlattı. Devam eden saz ve semah kurslarımıza ilave olarak lise 9-10 ve 11 sınıflara yönelik destek kursları başlattık. Ayrıca ilkokul 4. Sınıftaki öğrencilere yönelik kurslarımızda başladı. Toplamda 62 çocuğumuz-kursiyerimiz vakfımız da kurslara katılmaktadır. Kurslar Cumartesi, Pazar, Pazartesi ve Salı günleri yapılmaktadır.
İnsana dokunmayan, hiç birşey kalıcı değildir. Bizde Hacı Bektaş-ı Veli’nin şu sözünü rehber aldık: “İlimden Gidilmeyen Yolun Sonu Karanlıktır” Bu karanlığı yırtmak için bilimle onu işaret eden yolumuzu yaşayalım, öğrenelim.
Amacımız kurslarımızı genişleterek çoğaltmak, çocuklarımızla Vakfımızı buluşturmak Erenler Eğitim Kültür Vakfı’nın olanaklarını canlarımızın hizmetine sunmak ve bir eğitim yuvası yapmak.
Bu konuda bize büyük destek olan gönüllü öğretmenlerimizden Mert Selçuk’a, Mürşide Peşget’e, Yeliz Güntemur’a, Sema Akkuş’a, Yasin Öğretmenime, Eren Özmen’e, Solmaz Kara’a çok teşekkür ediyorum. İnanıyoruz ki öğretmenlerimizin emekleri çocuklarımızın emekleri ve çabaları karşılıksız kalmayacak bunun bedeli başarı olarak dönecektir.
Bu konuda siz canlarımızın desteklerini; çocuklarını bu kurslara katarak; kursları büyütmelerini bekliyoruz.
Unutmayalım Eğitim şart. Çocuklarınızla vakfımızı inancımızı kültürümüzü buluşturmak için sizler de sorumluluk alın. Çalışmalarımıza destek verin.

saskara-sinasi@hotmail.com Şinasi Karaca

Yorumlar kapalı
*