SON DAKİKA
Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
26 Mayıs 2019

“GAZETECİ SABAHATTIN ÖNKIBAR SALDIRIYA UĞRADI”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“GAZETECİ SABAHATTIN ÖNKIBAR SALDIRIYA UĞRADI”

Gündem - 26 Mayıs 2019 13:08

“GAZETECİ SABAHATTIN ÖNKIBAR SALDIRIYA UĞRADI”

“Saldırıya uğrayan gazeteci Sabahattin Önkibar en son ne söylemişti?”

Evinin önünde 3 kişilik grubun saldırısına uğrayan ve hastaneye kaldırılan gazeteci Sabahattin Önkibar, 24 Mayıs’ta yayınladığı videosunda, Türkiye’nin çok acil 200 milyar dolar sıcak paraya ihtiyacı olduğunu söylemişti.
AKP karşıtı yazıları ve yorumları ile dikkat çeken Önkibar’ın o açıklamalarından bazıları şöyle:

“Türkiye’nin çok acil 200 milyar dolar sıcak para girişine ihtiyacı var. Bu parayı bulamazsa, Türkiye borçlarını döndüremiyor. Borçlarını döndürememesi, ülkenin alt-üst olması, özel sektörün tamamen gümlemesi, resmi rakamla beş milyon, gayri resmi sekiz milyon işsiz ordusunun iki misline çıkması ve Türkiye’nin ekonomik olarak tamamen stop etmesi demek olacak.

Türkiye yeni kaynak bulmak zorunda. O da 200 milyar dolar. Maceracı para ancak Türkiye’ye gelebilir. Katar misal. Güya bizim dostumuz. Katar adına S. Arabistan’ı karşımıza aldık. S. Arabistan artık Türk kahvesi bile içmiyor.

Bütün Mısır’ı karşımıza aldık. İhvancılık adına İslam dünyasının en kalabalık ülkesi Mısır’ı karşımıza aldık ve ekonomik olarak büyük bir sıkıntı yaşıyoruz. Emirlikler’i, Ürdün’ü, Beşar Esad’ı karşımıza aldık. Irak ile son günlerde ilişkiler biraz biraz ısınıyor. Herkesle kavgalıyız. Niye böyle oldu?

Irak’ta Sünnicilik yaptılar. Suriye’de mezhepçilik yaptılar. Gittiler Katar’a fedailik yaptılar. Mısır’da İhvancılık yaptılar. İdeolojilerin arkasına takıldılar, Türkiye’yi bataklığın kenarına çektiler, ekonomik yıkımın merkezine oturttular.

Gittiler Sudan’dan toprak kiraladılar. El-Beşir’i al aşağı ettiler şimdi o toprakların ne olacağı belli değil. Kendi topraklarını ektirmiyorsun. Kanlı katil El-Beşir ile el ele verip ümmetçilik adına maalesef toprak kiraladılar.

Ekonomide tam bir çıkmaz var. Para ancak tefeci piyasalardan bulunabiliyor. Türkiye üreten değil tüketen ülkeler kategorisinde. Türkiye’de fabrika açmadılar, AVM açtılar. AVM’ler nedir biliyor musunuz? Kapitalizmin tapınaklarıdır. Türkiye, tüketim ekonomisine endekslenerek, sürekli borçlanarak bu noktalara geldi. Geldiğimiz noktada Çin gibi üretmiyoruz, Lübnan gibi tüketiyoruz.

Biz elbette moratoryum gibi bir dehşeti yaşamak istemeyiz ancak bu iddiayı tedbir alınması bağlamında aktarmayı görev bildik.”

AKP’ye yönelik eleştirel yazılarıyla bilinen, Aydınlık Gazetesi ile yazılarının içeriği nedeniyle anlaşmazlığa düşen ve ayrılan gazeteci-yazar Sabahattin Önkibar, bugün (25 Mayıs) evinin önünde saldırıya uğradı ve hastaneye kaldırıldı.

Geçtiğimiz günlerde Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ da saldırıya uğramış, yoğun bakımda tedaviye alınmış ve ardından taburcu edilmişti. Demirağ’a saldıran yedi kişiden altısı gözaltına alınmış, daha sonra ise serbest bırakılmıştı.

Habere göre, Önkibar Ankara Beysukent’te evinin yakınlarında saldırıya uğradı.

Üç kişilik saldırgan grup Önkibar’ı yere yatırarak tekmeledi. Sabahattin Önkibar çevre sakinleri tarafından kurtarıldı ve hastaneye kaldırıldı.

10 günlük iş göremez raporu alan gazeteci Sabahattin Önkibar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Önkibar, bir videoda, “Bahçeli MİT ajanı mı? Kaseti mi var?” sorusunu sormuştu. Ülkücü hareketin lideri olan Alparslan Türkeş’in farklı kişilerle yaptığı görüşmelerde Bahçeli için “MİT elemanı” dediğini öne süren Önkibar, eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’le yaptığı bir görüşmede de yine aynı iddiayı duyduğunu söylüyor.

Kaynak.Tele1.
saskara-sinasi@hotmail.com Şinasi Karaca

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

 "Aleviler Neden Camiye Gitmezler?" Anadolu Alevileri Allah'a inanırlar. Allah'ın birliğine, Hz. Muhammet'in peygamberliğine ve Hz. Ali'nin veliliğine inançları tamdır. Hatta bunu: "Allah-Muahammet-Ali" üçlemesi ile ifade ederler. Ayrıca Kuran'ı kutsal kitapları olarak görürler. ...
Tarikatçılar birbirine girdi Nurcu Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah ve Cübbeli Ahmet arasındaki tartışmada tansiyon yükseldi. Cübbeli Ahmet ile Nurcu Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah arasında bir süredir devam eden ve sosyal medya kullanıcılarınca rant ...
Yazar Poyraz, 'Erdoğan'ın diplomasının olmadığının en kesin belgeleri' dedi ve paylaştı AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hayatıyla ilgili yazdığı kitaplarla adından söz ettiren yazar Ergün Poyraz, Erdoğan tarafından açılan tazminat davasında, kendisinden ...
AKP'li Cuma İçten partisinden istifa etti: Başkaldırı sürecine giriyoruz Partinin kurucuları arasında yer alan Diyarbakır eski Milletvekili Cuma İçten yaptığı açıklamayla AKP'den istifa ettiğini duyurdu. İçten istifasını, “Başkaldırıyorum ve AKP’den istifa ...
"Silivri Cezaevi'ne milletvekili girdi" TBMM heyeti Silivri Cezaevinde inceleme yaptı. Heyette bulunan CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Silivri’deki izlenimlerini aktardı. Hakverdi, ziyaret ettikleri adli, IŞİD, FETÖ koğuşlarında durumu, konuşulanları aktardı. Heyetin ziyaret ...
"YENİ PROJE"  Geçtiğimiz günlerin en önemli konularından biri de yeni CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezasıydı. Bu il başkanının neler yaptığını, neler söylediğini, hangi çizgide olduğunu herkes çok ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.