SON DAKİKA
Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
18 Temmuz 2018

“GÖZ GÖRE GÖRE KANSER OLUYORUZ!”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“GÖZ GÖRE GÖRE KANSER OLUYORUZ!”

GündemYaşam - 18 Temmuz 2018 15:24

   Şinasi KARACA

           “GÖZ GÖRE GÖRE KANSER OLUYORUZ!”

“Gerçekleri açıklarsam Türkiye sarsılır” diyen Prof. Erkan Topuz’un verdiği bilgiler tüyler ürpertici! İşte kansere yol açan nedenler…

Ayrıntılar

Esra Ceyhan’ın Kanal D’deki programına yıllar önce konuk olan İ.Ü. Onkoloji Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Erkan Topuz, yine herkesi ekran başına kilitleyen açıklamalarda bulunmuştu.

 

Bugünleri hatırlatmak adına tekrar paylaşıyoruz

Topuz, kanserle mücadelenin anne karnında başladığına dikkat çekerek hamile kadınların ve bebek sahibi insanların evde dikkat etmeleri gereken noktaları anlattı. 

Bulaşık deterjanlarından, halıların temizliğine kadar çok önemli ayrıntılar…

Bulaşık makinasında kullandığınız deterjan da petrol ürünü, yani kanserojen!

Ne kadar yıkarsa yıkansın kalıntılar kalabilir.

Eğer sağlığınızı düşünüyorsanız çıkardığınız bulaşıkları sirkeli suyla ya da limonlu suyla silin.Diğer sayfaya geçin

Plastik her yerde zehir:

Pastik bardaklar, kaplar, plastik herhangi bir şey… Ben ona girmiyorum bu lafı söylersem yer yerinden oynar.

Bu plastikler ev yapımına girdiler. Doğrudan doğruya inşaat malzemesi olarak kullanıyorlar.

Çok bilinçli olun, çok iyi markalar kullanın.

Bunları söylemem demek Türk ekonomisiyle oynamam demek. Ben insanlara kendimi adadım, onun için kimseden korkmuyorum açık açık söylüyorum.

Her türlü deterjandan kaçının! Devamlı olarak zeytinyağı ve defne sabununu seçiniz. Ellerinizi, vücudunuzu hakiki zeytinyağ, defne veya fıstık yağından yapılan hakiki sabunlar da seçilebilir

. Bunları örnek olarak söylüyorum. Deterjandan kaçıyoruz ve çok aşırı miktarda suyla duruluyoruz.Diğer sayfaya geçin

 

Deterjan kullanınca muhakkak eldiven giyilmeli:

Plastik eldiven kullanmayın, içine izci eldiveni giyin. Çünkü deterjanlar alerjiktir ve ufak dozlarda alındığı takdirde kronik olarak kanserojendir.

(İzci eldiveni: Pamuk eldiven.

Evde, sokakta giydiğimiz ayakkabılarla dolaşılmamalı: Eğer evde ayakkabı ile geziyorsak dışarıdan geldiğimiz ayakkabıları çıkartıp başka bir ayakkabı giymeliler.

Çünkü dışarıdan giydiğimiz ayakkabı ile eve soktuğumuz pestisitler kanserin en önemli sebeplerinden bir tanesidir. (Pestisit: Tarım ürünleri, kimyasallar, egzozdan çıkan gazlar vs)

 

En tehlikeli yer: Halı Halı bütün pestisitleri tutar. Bu nedenle alıların temizliğine dikkat ediniz. Kesinlikle deterjanla temizlemeyin. Sirkeli su ile silin.

Kanserle mücadele anne karnında başlar! Anne adayları aşırı miktarda vitamin almaktan kaçınsınlar. Çünkü bilinçsizce alınınca vitaminin içindeki kobalt, bazı aşırı miktarda minareller…

Doktor bir tane yut diyordur ama çocuk gelişsin diye bir kaç tane yutuyorlar. Bu çocukta birikime sebep olabilir ve kansere neden olabili

Beyaz olan her türlü iç çamaşırı, yeni aldığında en az 2 kere kaynatılmalı!

Çünkü bunlar beyazlatılmak için kanserojen maddelerle yıkanıyor.

Gökkuşağının 7 rengini, ne buluyorlarsa, günde en azından 3-5 tane yenmeli!
Her bir renkte bir şeyler var. 

-Gebeler, haftada 2 kez kırmızı et yemeli!
Özellikle balıkla beslensinler. Sağlıklı bir insanın kansere yakalanmaması için, bebeğin daha anne rahmindeyken
vücudunun direncinin artması ve zehirleri alarak bağışıklık sisteminin bozulmaması lazım

Oda spreyleri doğrudan doğruya petrol menşeli
Zehiri soluyorsunuz. Akciğerinize geçiyor ve dolaylı olarak bağışıklık sisteminizi bozuyor.

-Sebzeler, mevsiminde dondurulup saklanmalı!
Yalnız bir kez çözülünce onu muhakkak pişirin. Mikro dalgada bir kere ısıtın. Ateşte ısıttıklarımızda ise bir kere ısıtınız. Çünkü bir dahaki sefere değeri ölür. DNA’yı bozar.

DNA kırılması da kanserojene yol açar. 

-Radyasyon; kronik olarak kansere en çok yaklaştıran faktörlerden biri!
Televizyondan çok uzak duralım.

Çocuklara haftada 2 kez balık çorbası
Ama içine zerdeçal koymak suretiyle…
Soğan, sarımsak ve o mevsimin sebzesiyle yapmalısınız. Çocuk anne karnındayken bu terbiyeyi almaya başlamalı.

-Gebeler haftada 1 kilo balık tüketmeli
Bu miktarın üzerinde balık tüketilmesine karşıyız. Çünkü en steril balıkta bile az civarda civa vardır. Bu balıklar dip balıkları olmamalı. Somon veya yüzey balığı, Akdeniz, Ege balığı olmalı. Marmara’nın dip balıklarını lütfen tüketmeyiniz. 

-Kızartma için en uygun yağ; kanola yağı
Onun dışında birinci seçeneğimiz zeytinyağdır. Memleketimizin iftihar edebileceği yağdır.

Fındıkyağı da tercih edilebilir.

Sebzeler, mevsiminde dondurulup saklanmalı! Yalnız bir kez çözülünce onu muhakkak pişirin. Mikro dalgada bir kere ısıtın. Ateşte ısıttıklarımızda ise bir kere ısıtınız. Çünkü bir dahaki sefere değeri ölür. DNA’yı bozar. DNA kırılması da kanserojene yol açar. Çocuklar, fast food türü yiyecekleri 15 günde bir yemeli:

Ama haftada 3 kez yedikleri takdirde beyin tümörlerinde, lenfomalarda ve lösemilerde 3 kat artış gözükecektir.

Çocuklarımıza arada bir verebiliriz. Ama dışarıdaki yiyeceklerin nasıl kızartıldığını bilmiyorsunuz.

 

Ona göre hareket edin,Çocuklar, fast food türü yiyecekleri 15 günde bir yemeli
Ama haftada 3 kez yedikleri takdirde beyin tümörlerinde, lenfomalarda ve lösemilerde 3 kat artış gözükecektir. Çocuklarımıza arada bir verebiliriz. Ama dışarıdaki yiyeceklerin nasıl kızartıldığını bilmiyorsunuz. Ona göre hareket edin. 

-Çocuklar meyve ve yoğurdu bol tüketmeli
Ancak yoğurdu prebiyotik ve ev yoğurdu olarak kullanalım. Yoğurdunuzu evde yapın. Peynir ve çökelek fazla miktarda yiyin. Keçi peyniri çok faydalıdır.

-Çocukları, üç beyazdan; un, şeker ve tuzdan uzak tutmalı
-Belki tuzcular üzülecekler ama Konya’ya akan kanalizasyonlar ve kirletici sularla, Türkiye’nin en büyük tuzunu karşılayan Tuz Gölü’müz maalesef torbaların içinde çok iyi steril edilmedikleri takdirde bize kanseri ufak ufak taşıyorlar. Bu nedenle kaya tuzunu tercih edin. Yani turşu kurduğunuz tuzu çekin ve çok az miktarda kullanın.
Çünkü tuz da kanserojendir.

Meyve suyu, posasıyla tüketilmeli
Biz kanserli hastalara suyunu veriyoruz. Meyve suyuna geçmeyen çok madde posada kalıyor. Bu şekilde kolon ve miğde kanserinden korunmuş oluyorsunuz. 

-Bakır, özellikle beyin tümörlerinde ön plana çıkıyor
Çok iyi kalaylı olursa bu etki azalıyor. Ama kulağınıza bakır küpe bile takmayın.

-Çocuklar, yeşil plastik sahalarda oynamamalı
Plastik çimenler sentetiktir ve kanserojen madde alabilirler.

-Havuzlar iyi temizlenmeli
Ozonla temizlemek en fazladır. Aşırı klorluysa yine spor yerine kansere hazırlık yapıyorsunuz…

-Bütün beyazlatıcılardan kaçınılmalı 
Çocuklarımızın kullandığı o pırıl pırıl bembeyaz defterler klorla temizleniyorlar. Bunlarla temizlenmemiş defter kullansınlar. Kullandıkları boyalarda da kanserojen etkisi vardır.

Prof. Dr. Erkan Topuz’un verdiği şu çarpıcı bilgi, kanserin boyutlarını açıkça ortaya koydu:

“Kanser dalga dalga geliyor. 2020 yılında 20 milyon insan kansere yakalanacak. Ama eğer bunları yaparsak belki bunu 15 milyona indirebiliriz. O yüzden gözümüzü açalım. Bu iş çocukluktan başlıyor. Çocuklarımıza bu terbiyeyi vermek zorundayız. Ailedeki çocuk annesini taklit eder.

Anne ne yiyorsa çocuk da onu yer.” 

Topuz, yaptığı açıklamalar nedeniyle bir takım sektörleri zor duruma soktuğu eleştirileri için ise, “Benim için insan sağlığı birinci plandadır. Ekonomi ikinci plandadır.

 Bir insanın kanser olması durumunda devlete ve millete verdiği zarar milyarlarca dolardır. O yüzden dikkatli olduğunuz takdirde ekonomiye de katkınız olur. Aslında ben bunları anlatarak Türkiye’nin ekonomisini de kurtarıyorum farkında değiller” diye konuştu.

KAYNAK:GAZETEVATAN.COM – ARŞİVİ..ULUSAL POST.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

TÜM KANSER TÜRLERİNİ YOK EDEN BİR TEDAVİ BULUNDUĞU ÖNE SÜRÜLDÜ! İsrailli bilim insanlarından oluşan küçük bir grup araştırmacı, kanserin tüm türlerini kökten yok edebilecek bir yöntem bulduklarını öne sürdü. Araştırmayı yürüten AEBi ...
   Şinasi KARACA            “GÖZ GÖRE GÖRE KANSER OLUYORUZ!” "Gerçekleri açıklarsam Türkiye sarsılır" diyen Prof. Erkan Topuz'un verdiği bilgiler tüyler ürpertici! İşte kansere yol açan nedenler... Ayrıntılar Esra Ceyhan'ın Kanal ...
Tekirdağ Çorluda yaşanan tren kazasının  vahim sonuçları ortaya çıktıkca , ölümler kadar insanın canını acıtan eksiklikler olduğu ortaya çıkıyor. https://www.youtube.com/watch?v=uXBwiHPR5KE Akp Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşmasın'da Ülkeyi demir ağlarla biz ...
Ankara'da İkamet eden Gürsoy  ve Nazmiye Ünalleylioğlu çiftinin mutlu günü https://www.youtube.com/watch?v=mitup9Tb9S0&feature=youtu.be Zeliha  ve Murat  çifti 30 Haziran 2018 de Maltepe  Grand Köşk düğün salonun'da  dünya evine girdiler.  Zeliha  &Murat  çiftini mutlu günün'de ...
İslam coğrafyasında yaşanmış ,binlerce zulüm ve acılar  içinde en vahim  ikinci zulümdür Madımak katliamı.  Şeytan evliyalarının Tekbir getirerek yaktığı canların ölümü kadar, insanlığın ve ikrarın da öldüğü gündü 2 TEMMUZ... İslamiyetin ...
Son dakika! Kanser hastalarına SGK'dan müjde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Resmi Gazete'de yayınlanan Sağlık Uygulama Tebliği ile başta akciğer kanseri olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde kullanılan 18 adet ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.