Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
19 Temmuz 2020

İkili Yarış ” Öven de ,Söven de ” Aynı !

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
İkili Yarış ” Öven de ,Söven de ” Aynı !

Gündem - 19 Temmuz 2020 14:38

    Dönemin  Feto’nun gazetesinin  yazarı ,(HADEP) Genel Başkan Yardımcısı ve  Eski Akp  milletvekili Mehmet Metiner ile  Eski Demokrat Parti Genel Başkanı , Akp’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabinesinde iç işleri Bakanlığı Makamında oturan ve Feto lideri Fettullah Gülen’i eskiden öven  Süleyman Soylu  ve Mehmet Metiner arasında Feto tartışması çıktı.

İçişleri Balanı Süleyman Soylu’nun daha önce FETÖ elebaşı Gülen ve Zekeriya Öz ile ilgili sözleri yeniden gündeme geldi. Soylu, yaklaşık 6 sene önce FETÖ’nün yayın organı olan bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bir tarafta sayın Bahçeli Fetullah Gülen hakkında, diğer taraftan İsa Gök, yine Fetullah Gülen ve onunla birlikte hizmette bulunan insanlar hakkında ipe sapa gelmez, belirli bir merkezden geldiği belli olan açıklamalarda bulunuyor. Bana bunun tesadüf olduğunu kimse söylemesin. Kimse bu açıklamaların bir şekilde Ahmet Şık ve Nedim Şener ile ilgili ortaya çıkan tablodan kaynaklandığını söylemesin. Buradan Türkiye’yi takip edenleri uyarıyorum, Türkiye’yi yönetenleri de uyarıyorum: Bu ayını 28 Şubat öncesi, 12 Eylül öncesi gibi büyük bir senaryodur. Dünyanın her noktasında okullarıyla, eğitime yapmış olduğu seferberliğiyle; dünyanın her noktasında hem diyaloğa, hem de kavgayı, gürültüyü nefreti ortadan kaldırabilecek bir anlayışı ortaya koymaya çalışan mümtaz bir şahsiyete saldırı vardır. Bu saldırının sebebi; aslında mazlum insanlar ilk defa iktidara gelmektedirler. Cemaat üzerinden başka bir algı oluşturularak 12 Haziran 2011 yılında yapılacak seçimlerde iktidarın rengini ve Türkiye’nin değişim yönünü bir şekilde etkilemeye çalışmaktadırlar. Fetullah Gülen ve Zekeriya Öz’ün ne yaptıkları bellidir. Fethullah Gülen ve Zekeriya Öz milletin temel değeridir. Zekeriya Öz, halkın iktidarını getirmeye çalışıyor” Diyen Süleyman Soylu bu kez Feto düşmanlığında kimseye fırsat vermemeye çalışıyor.

  ESKİNİN FETO ÖVÜCÜLERİ , GÜNÜMÜZÜN FETO DÜŞMANLIĞINDA YARIŞIYORLAR!

Canlı yayında Emniyet teşkilatında yapılan atamalarla ilgili konuşan eski AKP’li milletvekili Mehmet Metiner, ‘İsimler var bizde. Burada açıklamamıza gerek yok. Kritik yerlerde hâlâ isimler varsa, ‘Nedamet gösterdiler, sahiplenmemiz, kazanmamız lazım’ adı altında bu tür atamalar, tayin ve terfiler yapılırsa korkarım ki FETÖ’yle mücadele konusunda yeniden zafiyet yaşayabiliriz’ ifadelerini kullandı. Programa bağlanan İçişleri Bakanı Soylu, Metiner’e “Elimizde isimler var demesini kendime bizatihi hakaret kabul ediyorum” diye yanıt verdi.

26. dönem AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner CNN Türk canlı yayınında FETÖ’yle mücadeleyle ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Emniyet teşkilatında yapılan atamalara değinen Metiner, şunları söyledi:

BURADA AÇIKLAMAMIZA GEREK YOK

* Buradan İçişleri Bakanlığı’ndaki arkadaşlarımıza hatırlatmak istiyorum, lütfen! Burada açıklamamıza gerek yok. Biz de izliyoruz kendimize göre. Bir ilimizde veya illerimizin herhangi bir yerinde bu tür kritik yerlerde hâlâ isimler varsa, ‘Nedamet gösterdiler, sahiplenmemiz, kazanmamız lazım’ adı altında bu tür atamalar, tayin ve terfiler yapılırsa korkarım ki FETÖ’yle mücadele konusunda yeniden zafiyet yaşayabiliriz.

KILI KIRK YARMALARI GEREKİYOR

* Burada iktidarı eleştirmek için söylemiyorum. Hükümetimizi eleştirmek için söylemiyorum. Tam tersi Milli Savunma Bakanımızın, İçişleri Bakanımızın, bakanlıktaki bütün yetkili arkadaşlarımızın tayin, terfi, atama konusunda kılı kırk yarmaları gerekiyor.

SOYLU CANLI YAYINA BAĞLANDI

İlerleyen dakikalarında canlı yayına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bağlandı. “Hem beni hem bugün başında olduğum bakanlığı ilgilendiren birkaç değerlendirme yapıldı” diyen Soylu, Mehmet Metiner’in ifadelerine cevap verdi.

HÜKÜMETİMİZİN POLİTİKASINI YÜRÜTMEYE ÇALIŞIYORUM

* Nedamet getirdiği için bizim göreve getirdiğimiz kimse yok. Ben sağın solun laflarıyla beraber iş yapacak bir adam değilim. Bizim bir hükümetimiz, politikamız var. Ben hükümetimizin politikasını bir vesileyle yürütmeye çalışan bir adamım.

ÜLKEMİZE İHANETTİR

* Hayatı risk içerisinde olan bir adamım. Ömrümde iki kaşıkla yemek yemedim. Bir tek FETÖ’cüyü göreve getirmişsem ve bu söylenmiyorsa bu ülkemize ihanettir. Ben getirmişsem ben ihanet ediyorum demektir. Çok üzüldüğümü ifade etmek istiyorum.

BU LAFLARI HİÇ KABUL EDEMEM

* 15 Temmuz’da neler yaşandığını bilen, yaşayan insanlardan bir tanesiyim. Bu laflar benim ağırıma gidiyor. Kurulumuzun da ağırına gider. Hele en yakın arkadaşlarımızdan bu lafların gelmesini hiç kabul edemem. Haksızlık olarak nitelendiririm. 15 Temmuz olsaydı biz ne olacaktık? Bugün nedamet olarak nitelendirilen insanlar mı bize sahip çıkacaktı?

HAKARET KABUL EDİYORUM

* Üzüldüğümü ifade etmek, böyle bir değerlendirmeyi kabul etmediğimi ifade etmek istiyorum. Bizim yanlış yapma hakkımız yok. Bu milletin verdiği emaneti kılı kırk yararak gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Televizyon kanallarında bir de bizim arkadaşlarımızın ‘Elimizde isimler var’ demesini kendime bizatihi hakeret kabul ediyorum. Bana her zaman ulaşabilecek insanların basın üzerinde bizle konuşmasını doğru kabul etmiyorum.

‘MÜSAADE FALAN ETMİYORUM’ DEDİ

Mehmet Metiner araya girerek, “Sizin yaptığınız da basın üzerinden konuşmak Sayın Bakanım” dedi. Süleyman Soylu’nun konuşmasına devam etmesi üzerine “Müsaade eder misiniz?” diye tekrar araya giren Metiner’e Bakan Soylu, “Müsaade falan etmiyorum. Söyleyeceğinizi söylediniz zaten. Oradan söylemeye devam edersiniz. Aynı şekilde devam. Hayırlı akşamlar diliyorum” yanıtını vererek tartışmayı sonlandırdı.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bu makalemde, sizlerin üzerinde düşünmenize vesile olmak istediğim ayet Rad suresi 23. ayet olacaktır. Lütfen bu ayeti ve bizlere anlatmak istediği konuyu, bizlere öğretilen rivayet bilgiler ışığında değil, Kur’an ın ...
 "ŞERİATÇI KADINLARA ATFONULUR" Aşağıdaki gerek kur-an gerek dünyaca ünlü Hadis ve Fıkıh ulemasının kadınlarla ilgili şeriat hükümlerinden bazıları aşağıda gösterilmiştir. * Kocasının cinsel arzularını yerine getirmeyen kadını melekler sabaha kadar nal ...
Zorunlu din derslerinin insan hakları ihlali olduğunu söyleyen Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan Geçmez, Türkiye’nin zorunlu din dersi konusunda anayasa ve uluslararası sözleşmelerle çeliştiğini söyleyerek “Alevilerin temel isteği ...
Berberoğlu’nun avukatları: Yargısal kördüğüm çözülmeli AYM'nin Enis Berberoğlu lehine verdiği kararın mahkeme tarafından uygulanmamasına bir üst mahkemede itiraz eden avukatlar yargısal kördüğümün çözülmesini istedi. Anayasa'nın ilgili maddelerini  hatırlatan avukatlar "Hiçbir kimse ...
İnce: Bu cehalet değilse ihanettir, Tarım Bakanı istifa etmelidir Memleket Hareketi kapsamında ziyaretlerini sürdüren Muharrem İnce, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi eleştirdi. İnce, “Çiğ süt fiyatını dengelemeden et fiyatını artırmak ...
Cerrahpaşa’nın başhekiminden çarpıcı uyarı! “Hasta sayısı artıyor” Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Zekayi Kutlubay: Günde 150-200 hastada sonuç pozitif çıkıyor. Koronavirüse yakalanan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Zekayi ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.