SON DAKİKA
Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
30 Nisan 2020

“İKİNCİ KOZMİK ODA VAKASI MI?”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“İKİNCİ KOZMİK ODA VAKASI MI?”

GündemSiyaset - 30 Nisan 2020 18:05

İKİNCİ KOZMİK ODA VAKASI MI?

Ensar Vakfı yöneticisi Ahmet Yaramış, Resmi Gazete’de yayınlanan (24 Nisan) Cumhurbaşkanı Kararı ile Türk Tarih Kurumu Başkanı oldu.
Ahmet Yaramış Atatürk düşmanları ile el ele olan bir isimdir. Mustafa Armağan gibi Cumhuriyet ve Atatürk Düşmanlığı ile bilinen bir isimle konferanslar veren isimdir. İskilipli Atıf gibi bir haini öven isimdir. İskilipli Atıf;
Kurtuluş Savaşı’nda Atatürk’ü kafir ilan eden, öldürülmesi için fetva veren, Kuvai Milliye ve destekleyenlerini kafir ilan eden, İngiliz Muhipleri Cemiyeti mensubu bir isimdir.
Böyle bir ismin TTK’nun başına atanması çok eleştirildi ama asıl konu gözden kaçtı.
Türk Tarih Kurumu Türk Milleti’nin DNA sırlarını elinde bulunduran bir kurumdur. Bir anlamda kozmik odadır. T.C. Devleti, Kurtuluş Savaşı sürecinde ve T.C. Devletinin kurulmasından sonra ihanet eden aileleri (Yunan, İngiliz, İtalyan, Fransız, ABD ile işbirliği yapan) kayıt altına almıştır. Türk Tarih Kurumu’nda bu bilgi ve belgeler vardır. Aslında bu atama üzerine konuşması gereken kişi, eski TTK Başkanı Sayın Halaçoğlu’dur.

Hatırlayalım;
Halaçoğlu TTK’munun başından alındığında Ermeniler kutlama yapmıştır. Zaten alınmasını da Ermeniler istemiştir.
TTK’nu Gazi Mustafa Kemal Atatürk;
Türk Milleti kendi gerçek tarihini araştırıp belgeleştirsin diye, kendi şahsi parası ile kurdu. Türkler Avrupa’nın Türkler hakkında yazdığı uydurma tarih bilgisine mahkum olmasın diye kurdu.

Ne yazıktır ki, 1946 yılından sonra Müesses Nizam (kurulu düzen, derin devlet) Türklerin elinden alındı. O tarihten başlayarak Osmanlı’nın Yavuz sonrasında olduğu gibi, Türklere yönetimden ve paradan el çektirildi. Türkler vergi versin, askere gitsin yeter dediler. Ordu içinde belli kademeden sonra önleri kesildi. Yani, karar verici bütün mekanizmalardan el çektirildi.
MECLİS: Cumhuriyet tarihinde seçilen 22 000 küsur milletvekili 800 aileden geliyor, bunların büyük bir kısmı da birbirleriyle akrabalık ilişkileri içinde… (Yusuf Halaçoğlu)
*** ***
2006 Yılında ülkemizde yaşanan hızlı dönüşümü görünce;
‘Devlet politikası mı, Parti Politikası mı’ başlıklı bir yazı yazıp, yaşadığımız dönüşümü sorgulamıştım. Bir parti seçimle gelip ülkenin bütün kolon direklerini yıkabilir mi?
AKP 2002 yılında iktidara geldiğinde, ‘ilk defa iç ve dış dinamikler Erdoğan konusunda birleşti’ demişlerdi. İç ve dış dinamiklerin Erdoğan konusunda birleşmesi için ortak bir hedefte birleşmesi gerekir değil mi? Ortak hedef bu günün Türkiye manzarası mıdır? Mesela rejim değişikliği ortak karar mıdır?
Son günlerde artarak yaşanan ve sinir uçlarımızı hedef alan söylem ve uygulamalar bizlere;

‘BUNLARA BU CESARETİ VEREN MEKNİZMA NEDİR? Kimler delirten

sudan içti veya kimlere içirildi?’ Sorusunu sorduran sistem ve bu sistemi ayakta tutan güç nedir? Sorgulamalıyız!
*** ***
ABD’yi yöneten, sömüren, dünyanın ederlerine el koymak adına Amerikalı çocukları savaştıran küresel şirketler… O şirketlerin Türkiye ayağı ile Müesses Nizam’ın bağlantısı var mıdır? Varsa hangi boyuttadır?… Türkiye hükümetlerine hükmeden paranın yöneticileri, onlar da müesses nizamın içinde midir? AKP ile neleri paylaştılar? Türk Ordusu’na yapılan operasyonlar, ülkenin bağımsızlığı için hayati önemde olan bütün ederlerimizin elden çıkartılması… Hayvancılık ve tarımın bitirilişi… İç ve dış dinamiklerin ortak paydası mıdır? Ortak payda Türk Devleti’ne son vermek midir? Atatürk adını yok etmek midir? Nedir bu ortak payda?
Atatürk düşmanı bir isim üzerinde de anlaşmış olabilirler mi? Anlaştılarsa neden? Kimler Türk Tarih Kurumu’nun kozmik odasına girmek istiyor? Ya da kimler hangi belgeyi ele geçirmek veya yok etmek istiyor?
Hangi devlet için yeni bir tarih yazılacak? Ve o tarihte kimlerin aileleri aklanarak yeni süreçte rol alacak?
TTK’na yapılan atama aslında;

İKİNCİ KOZMİK ODA VAKASIDIR. SEYREDEN HERKES BU SİSTEMİN BİR PARÇASIDIR. İÇİNDE TÜRKLERİN OLMADIĞI GÖRÜLEN BİR ARKA YÜZ DEVLETİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ.

“Korumakla görevli olanların yıkmaya karar verdikleri bir devleti kimse kurtaramaz.” (Platon / Devlet)
Türkler devletini geri almak istiyorsa;
Çözümler bu gerçekler üzerinden yürütülmelidir.
Zahide UÇAR (29.04.2020) Alanya

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Erdoğan'ın konuşması nedeniyle sözü kesilen Muharrem İnce stüdyoyu terk etti Muharrem İnce Haber Global ekranlarına katıldığı program sırasında, sözü kesilip AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasına bağlanılmasına tepki göstererek yayını terk etti. Muharrem İnce, ...
"60. YILINDA 27 MAYIS 1960" 27 Mayıs 1960 Devrimi’nin 60. yılını kutladığımız bu günlerde ülkemizde genel durum ve görünüm hiç iyi değildir. Yıllardır 27 Mayıs 1960 Devrimi’ne ‘darbe’ diye saldıranlar, ülkemizde ...
MHP nin son günlerde sıkca gündeme getirdiği ;Siyasi Partiler yasasındaki değişiklik teklifi  Deva partisi'ne geçmesi kesin gibi görülen 63 Akp li milletvekilinin olduğu iddası gündeme bomba gibi düştü. Yakın bir kulis ...
"AKP ve MHP halka yardım yapılmasına 'hayır' dedi" İBB artık sosyal yardım başvurusu alamayacak Mayıs ayı içinde olağanüstü toplanan İBB Meclisinde, AKP ve MHP grupları, salgın ve deprem gibi olağanüstü dönemlerde sosyal ...
Din insanlığa ebedi bir ahlak, daima bir öğreti ve ebetteki İnsanlığın düzeni için getirilmiş kutsal bir inançtır. Bütün inançların ahlak üzerine  zemin bulduğunu , bütün inançların insanlık kardeşliğine icabet ettiğini ve ...
Mayıs ayı içinde olağanüstü toplanan İBB Meclisi'nde, AKP ve MHP grupları, salgın ve deprem gibi olağanüstü dönemlerde sosyal yardımlarda vatandaş beyanının yeterli görülmesine ’’Hayır’’ dedi. Bu nedenle İBB, artan başvuruların ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.