İkinci Kumpas oyunu başladı ,Pardoncular(!) Eski Moda Girdiler…

images-1Ülke bağırsaklarını temizliyor diye  anıranlar(!) sonra sus pus oldular. Camiiler bombalanacak(!) Darbe  yapılacak, Halkın üzerine kurşunlar sıkacaklar diye diye Orduya kumpas kuranlar Kendi kurgularını , bu halkın  üzerinde fiili denediler. Onlar deneye dursun, Ülkenin siyasal iktidarı bu suçta kendine hata çıkarmayıp, hep birilerini suçlamayı uygun gördüler. ..

Ergenekon , Balyos gibi iftira ve kurgu ihanet davaların’da ; Siyasal İktidar açık ve net bir şekilde, Şu an  savaş içinde olduğu ,fetö çetesiyle  aynı görüştelerdi.  Aynı görüşün iki unsurunun biri terör  suçundan yargılanırken, diğer unsur Ülkeyi  idare etmeye devam ediyor. Ülkeyi idare eden unsurlara(!)  evet Halk destek verdi ama; Ergenekon ve Balyos kurgu ve iftira davalarını savundukları zaman da yine halkın oyu ile iktidara gelmişlerdi. Neymiş ! İktidar olmaları  ,büyük hata yapmalarına  engel değilmiş. 17 ve 25 Aralık sürecin de iki kafadarın ortaklığı tam bozulurken, bu ortaklığın çatırdaması  Mit operasyonu ve  birde Dönemin Başbakanı Erdoğan’ın ;Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ’a yapılan  kumpasa şaşkınca  karşı çıkmasıyla  başlamıştı. Güç ve kuvvet çarpışması sona ersede, benden daha kuvvetlisi olmayacak  egosu başladığı ve ikinci Feto ortaklığı gibi bir yanaşma ve pareler ortaklığa gönlü razı gelmeyenler(!) Tüm karşıt güçleri ; Turuncu devrimle  yere sermek istiyor. Gerçi bu   karşıt savaş devrimine; Sol ve Kemalist çizgide olan bazı eksen kayması yaşayan şaşkınlar da! biz İktidar yanındayız deseler’de, onlar bu işin   oyuncakları olduklarını  çok yakın zaman da göreceklerdir. Ergenekon ve Balyos gibi iftira ve ihanet kurgu davaların’da , Pardoncular! Bu kez Cumhuriyet Gazetesi ve benzeri davalarda  sakatet  gibi karışık tat vermeye devam ediyorlar. Ben ve Sol cenahın tamamına yakını  bu kurgu Pardoncuları ve Kandırıldıkcılara asla inanmıyor ve kesinlikle güvenmiyorum.  Bunlar! Orduya kumpas kurarken nasıl onları  ateşli savunuyordularsa, şimdide savunduklarına aynı ateşlice  savaş açmış ve kendilerini inkar edercesine  hırçın savaş halindeler.

Asıl meselemiz; Bir dönemin kurgu ve iftira davalarına dönen olaya benzeyen bu günkü sürece dikkat etmek gerekiyor. Sindirme, korkutma dahilin’de amaçlarına ulaşmak için , bu kez başka bir şeyleri araç edinip  hedefe ulaşmaya gayret edecekler. Bunlar alışık. Neye alışık? Yarın  bu kumpas ve kurgular deşifre olduğun’da PARDONNN !!! diyerek başka  suçlular aramaya devam ederler.  Şimdi daha dik ve daha  kararlı şekilde; Cumhuriyet’e ve  Ülkenin Cumhuriyet değerlerine  sahip çıkmalıyız,  YA ZİLMER BİTECEK, YA ADALET  BİTECEK…

Bayram ÇAĞLAYAN

www.saskarahaber.com Genel Yayın Yönetmeni

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer galeriler

Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.