SON DAKİKA
Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
16 Ekim 2020

“İnce: Bu cehalet değilse ihanettir, Tarım Bakanı istifa etmelidir”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“İnce: Bu cehalet değilse ihanettir, Tarım Bakanı istifa etmelidir”

BölgeselGündem - 16 Ekim 2020 14:56

İnce: Bu cehalet değilse ihanettir, Tarım Bakanı istifa etmelidir

Memleket Hareketi kapsamında ziyaretlerini sürdüren Muharrem İnce, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi eleştirdi. İnce, “Çiğ süt fiyatını dengelemeden et fiyatını artırmak ‘süt veren hayvanları kesin’ demektir, bu cehalet değilse ihanettir” ifadelerini kullandı.

“Bin Günde Memleket Hareketi” kapsamında ziyaretlerini sürdüren Muharrem İnce’nin bugünkü durağı Bayburt oldu. Kentin sokaklarını gezip esnaf ziyaretleri yapan İnce, vatandaşlarla da sohbet edip dertlerini dinledi.

Caddede yürürken yanına gelen Bayburtlu bir vatandaşın, “Bu millete böyle anlatacaksın. Memleketi satanlarla siyaseten batanlar bu memleketi yönetiyor” ifadesine İnce, “Güzel tespit” yanıtını verdi.

“BU CEHALET DEĞİLSE İHANETTİR”

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan İnce’nin hedefinde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli vardı. Et fiyatlarındaki artışı eleştiren İnce şunları söyledi:

* Yıl başından bu yana Türk lirası yüzde 35 değer kaybetti. Bu, derin bir yoksullaşma demektir. Bayburt da bundan nasibini alıyor.

* Kişi başına olan gelir 2 bin 237 lira. Bu, büyük bir yoksulluk demektir. Bu bölgede hayvancılığı geliştirmiyorlar. İş sahaları açılmıyor.

* Örneğin, daha yeni, bu ayın onunda karkas et fiyatına 2 lira zam yapıldı. Süte zam yapmayıp, çiğ sütü değerlendirmeyip, etin fiyatını artırmak ‘süt veren inekleri kesin’ demektir.

* Bu cehalet değilse ihanettir. Böyle bir tarım ve hayvancılık politikası olmaz. Bu bakan istifa etmelidir. Bu mantıkla bu işleri hiç bilmeyen birisidir. Bunu ancak bir cahil yapabilir.

Kaynak; Sözcü..

Şinasi KARACA. saskara-sinasi@hotmail.com

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

“DENİZ GEZMİŞ HAYATI  YAŞADIKLARI VE HİKAYESİ” Doğumu : 1965'ten sonra Türkiye'de gelisen gençlik hareketinin en önemli önderlerinden ve Türkiye Halk Kurtulus Ordusu(THKO)'nun kurucu ve yöneticilerinden Deniz Gezmis, 24 Subat 1947'de Ankara'nin ...
“DENİZ GEZMİŞİN İDAMI” Bir dönemim tanığı avukat halit çelenk in ''bir türlü gözümün önünden gitmiyor'' dediği saatler şöyledir. ulucanlar cezaevi'nin avlusunda kurulan darağacı, başgardiyanın odasının penceresinden net bir şekilde görülüyordu. biz cezaevine ...
”HIDRELLEZ BAHARIN GELİŞİ” Hıdrellez, Ortaasya, Ortadoğu, Balkanlar gibi geniş bir coğrafyada, öz olarak aynı fakat biçim olarak farklı şekillerde kutlanan bir bayramdır. 5 mayısı 6 mayısa bağlayan akşamdan başlayarak 2 gün süren ...
AKP’NİN BOŞ VAATLERİ BİR KÖYÜ SULAR ALTINDA BIRAKTI! Kars'ın Sarıkamış ilçesinin Karakurt köyünün olduğu bölgede AKP döneminde patlak veren HES barajları bir köyü sular altında bıraktı. Çek menşeli bir şirketin yaptığı ...
"Havacılık Hakkında Konuşma" 3 Mayıs 1935 Türkkuşu çalışmalarına başlarken Etimesgut hava alanında söylenmiştir: Bayanlar, Baylar! Bizim dünyamız -bilirsiniz- topraktan, sudan ve havadan oluşmuştur. Hayatın da, temel ögeleri, bunlar değil midir? Bu ögelerden birinin eksikliği, ...
İBB, AKP döneminde 2 milyar 200 milyon lira ödeyerek Saray'a ve Irak Devlet Başkanlığı'na araç tahsis etti. AKP yönetimindeki İBB'nin 2 milyar 200 milyon lira ödeyerek AKP Genel Merkezi, Irak Devlet ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.