Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
16 Ekim 2020

“İnce: Bu cehalet değilse ihanettir, Tarım Bakanı istifa etmelidir”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“İnce: Bu cehalet değilse ihanettir, Tarım Bakanı istifa etmelidir”

BölgeselGündem - 16 Ekim 2020 14:56

İnce: Bu cehalet değilse ihanettir, Tarım Bakanı istifa etmelidir

Memleket Hareketi kapsamında ziyaretlerini sürdüren Muharrem İnce, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi eleştirdi. İnce, “Çiğ süt fiyatını dengelemeden et fiyatını artırmak ‘süt veren hayvanları kesin’ demektir, bu cehalet değilse ihanettir” ifadelerini kullandı.

“Bin Günde Memleket Hareketi” kapsamında ziyaretlerini sürdüren Muharrem İnce’nin bugünkü durağı Bayburt oldu. Kentin sokaklarını gezip esnaf ziyaretleri yapan İnce, vatandaşlarla da sohbet edip dertlerini dinledi.

Caddede yürürken yanına gelen Bayburtlu bir vatandaşın, “Bu millete böyle anlatacaksın. Memleketi satanlarla siyaseten batanlar bu memleketi yönetiyor” ifadesine İnce, “Güzel tespit” yanıtını verdi.

“BU CEHALET DEĞİLSE İHANETTİR”

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan İnce’nin hedefinde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli vardı. Et fiyatlarındaki artışı eleştiren İnce şunları söyledi:

* Yıl başından bu yana Türk lirası yüzde 35 değer kaybetti. Bu, derin bir yoksullaşma demektir. Bayburt da bundan nasibini alıyor.

* Kişi başına olan gelir 2 bin 237 lira. Bu, büyük bir yoksulluk demektir. Bu bölgede hayvancılığı geliştirmiyorlar. İş sahaları açılmıyor.

* Örneğin, daha yeni, bu ayın onunda karkas et fiyatına 2 lira zam yapıldı. Süte zam yapmayıp, çiğ sütü değerlendirmeyip, etin fiyatını artırmak ‘süt veren inekleri kesin’ demektir.

* Bu cehalet değilse ihanettir. Böyle bir tarım ve hayvancılık politikası olmaz. Bu bakan istifa etmelidir. Bu mantıkla bu işleri hiç bilmeyen birisidir. Bunu ancak bir cahil yapabilir.

Kaynak; Sözcü..

Şinasi KARACA. saskara-sinasi@hotmail.com

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bu makalemde, sizlerin üzerinde düşünmenize vesile olmak istediğim ayet Rad suresi 23. ayet olacaktır. Lütfen bu ayeti ve bizlere anlatmak istediği konuyu, bizlere öğretilen rivayet bilgiler ışığında değil, Kur’an ın ...
 "ŞERİATÇI KADINLARA ATFONULUR" Aşağıdaki gerek kur-an gerek dünyaca ünlü Hadis ve Fıkıh ulemasının kadınlarla ilgili şeriat hükümlerinden bazıları aşağıda gösterilmiştir. * Kocasının cinsel arzularını yerine getirmeyen kadını melekler sabaha kadar nal ...
Zorunlu din derslerinin insan hakları ihlali olduğunu söyleyen Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan Geçmez, Türkiye’nin zorunlu din dersi konusunda anayasa ve uluslararası sözleşmelerle çeliştiğini söyleyerek “Alevilerin temel isteği ...
Berberoğlu’nun avukatları: Yargısal kördüğüm çözülmeli AYM'nin Enis Berberoğlu lehine verdiği kararın mahkeme tarafından uygulanmamasına bir üst mahkemede itiraz eden avukatlar yargısal kördüğümün çözülmesini istedi. Anayasa'nın ilgili maddelerini  hatırlatan avukatlar "Hiçbir kimse ...
İnce: Bu cehalet değilse ihanettir, Tarım Bakanı istifa etmelidir Memleket Hareketi kapsamında ziyaretlerini sürdüren Muharrem İnce, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi eleştirdi. İnce, “Çiğ süt fiyatını dengelemeden et fiyatını artırmak ...
Cerrahpaşa’nın başhekiminden çarpıcı uyarı! “Hasta sayısı artıyor” Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Zekayi Kutlubay: Günde 150-200 hastada sonuç pozitif çıkıyor. Koronavirüse yakalanan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Zekayi ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.