Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
18 Kasım 2020

“Kemal Kılıçdaroğlu Çakıcı’nın sözleri hakkında ilk kez konuştu”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“Kemal Kılıçdaroğlu Çakıcı’nın sözleri hakkında ilk kez konuştu”

GündemSiyaset - 18 Kasım 2020 18:23

 Kemal Kılıçdaroğlu Çakıcı’nın sözleri hakkında ilk kez konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu, kendisine tehdit ve hakaretlerde bulunan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı hakkında ilk kez konuştu. Kılıçdaroğlu, “Çakalların olduğu yerde hiç kimse bize bir şey söyleyemez” dedi.

 

 

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı’nın kendisine yönelik tehdidine şöyle cevap verdi:

* Ben Erdoğan’ı eleştiriyorum, Bahçeli cevap veriyor. Bahçeli’yi eleştiriyorum, yeraltı dünyasının bir lideri cevap veriyor.

* Şu Türkiye’nin geldiği hale bakın Allah aşkına… Nasıl bir hale geldik. Hukukun olmadığı yerde, hukukun ihlal edildiği yerde, liyakatin çöktüğü yerde, yargının olmadığı yerde devlet bir süre sonra organize suç örgütü haline dönüşebilir.

* Nasıl oluyor da böyle bir eleştiri başka bir yerden geliyor. Bana cevap verecek olan Bahçeli’dir ya da onun arkadaşlarıdır. Aralarındaki ilişki ne? Onu bilmiyoruz.

* Ama ciddiye alınacak bir olay değil. Hiç kimse unutmasın bizim ruhumuzu oluşturan temel öge Kuvâ-yi Milliye’dir. Çakalların bulunduğu yerde hiç kimse ama hiç kimse bize bir şey söyleyemez.

‘ANAYASA ÇALIŞMASI YAPMADIK’

Kılıçdaroğlu, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP’nin ortak anayasa çalışması yaptığı iddiasının hatırlatılması üzerine, “Bu ülkenin yeni bir anayasaya ihtiyacı var. Bu ülkenin huzura ihtiyacı var. Ülkenin kurumlarının sağlıklı çalışması gerekiyor. Bütün bunları omurgası güçlü bir anayasa ile sağlayacağız. Millet ittifakı olarak bir araya geldik ve ilkeleri belirlemek için konuştuk. Anayasa çalışması yapmadık. Öyle bir çalışma olsa elimizde bir metin olur. Neden bu kadar çok tartışılıyor. Anayasa çalışmaları parlamentoda oldu, uzlaşma komisyonu vardı. Her partiden eşit sayıda milletvekili katılıyordu. 63 madde üzerinde de uzlaşma sağlandı. Orada HDP, MHP ve AK Parti var mıydı yok muydu?” diye konuştu.

Davutoğlu ise, Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit mektubuna ilişkin ise, “Ana muhalefet lideri hiçbir kimse tarafından tehdit edilemez, hakarete uğrayamaz” dedi.

Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Alaattin Çakıcı hakkında hakaret ve tehdit suçlarından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını duyurdu.

Avukat Çelik yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘Mafya Bozuntusu’ tanımlamasına muhatap, suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı hakkında; Hakaret ve Tehdit suçlarından suç duyurusunda bulunduk. Seviyesizliğin hesabını soracağız!”

Kaynak; Sözcü.
Şinasi KARACA..saskara-sinasi@hotmail.com.
Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Son yıllarda memleketimizde giderek artan bir biçimde, taş ocakları, madencilik ve HES projeleri tartışılmakta. Kaz Dağları, Ordu Fatsa, Artvin Cerattepe‘deki altın arama faaliyetleri, Ülkenin her yerinde ama özellikle Karadeniz'de gündeme ...
  AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar, eski Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç'ın, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sözlerine sert tepki gösterdi. Eski Meclis Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu eski ...
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, bürokratlara yaptığı çağrıyı yineledi. "Dün sosyal medyada açıklamam oldu. Kamu görevlilerine seslendim. 27,5 yıl kamuda görev yapan ve bugün de siyasette bulunan kişi ...
T.C.Mersin Büyük Şehir Belediyesi 2021 Yılı Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı 1.Birleşimi Mersin Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Sayın Vahap Seçer tarafından yapıldı. Mersin'de ki tüm sorunlar dile getirildi.Sayın Vahap Seçer söz almak isteyenlere ...
ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet Pösteki, Ekim ayında yaptıkları araştırmanın sonucunu yayınladı. www.saskarahaber.com : Kamuoyu araştırma şirketi KONDA’nın Eylül ayı anketinin sonuçları belli oldu. Buna göre, Cumhur İttifakı’nın oyu yüzde 41,6'ya gerilerken, ...
Aslında üzülerek söylüyorum! Siyaseti anlam içeriği gibi ;Söylediği  yalanları kitlelere inandırma sanatı olarak görenlerin bir ''Yalan'' yeteneğinden bahsedeceğim... Akp'li Cumhurbaşkanı Erdoğan;  iktidara geldiğimizde öğrenci bursları kırk beş liracıktı , kır beş liracık diye keskin bir ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.