SON DAKİKA
Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
10 Nisan 2021

“Polis, savcının ‘suç yoktur’ demesine rağmen CHP afişlerini söktü”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“Polis, savcının ‘suç yoktur’ demesine rağmen CHP afişlerini söktü”

GündemSiyaset - 10 Nisan 2021 17:21

“Polis, savcının ‘suç yoktur’ demesine rağmen CHP afişlerini söktü”

Kastamonu’da polis, CHP’nin astığı “128 Milyar Dolar nerede?” yazılı afişleri Cumhuriyet Savcısının, ‘suç yoktur’ kararına rağmen söktü. Polis, afişlerin idari amirler tarafından istendiğini aktardı. Eski vekil gazeteci Barış Yarkadaş Twitter hesabından “128 milyarla birlikte hukuk da buharlaşıyor” diyerek tepki gösterdi.

CHP eski Milletvekili gazeteci ve KRT TV yorumcusu Barış Yarkadaş, Kastamonu’da yaşanan skandalı sosyal medyadan duyurdu. Yarkadaş, CHP’nin astığı “128 Milyar Dolar nerede?” yazılı afişlerin sökülmesine “128 milyarla birlikte hukuk da buharlaşıyor” tepkisini gösterdi.

Yarkadaş, CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin ile de görüşerek yaşananları sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:

CHP’nin “128 milyar dolar nerede?” yazılı afişleri Kastamonu’da da tartışma yarattı. Cumhuriyet Svc. Uğur Çaykara, polisin “Ne yapalım?” sorusuna “SUÇ UNSURU YOKTUR. İŞLEM YAPMAYIN” dedi. Polis durumu İl Başkanımız Hikmet Erbilgin’in de olduğu afiş bölgesinde tutanağa işledi.

Ancak polis buna rağmen, “Mülki amirin talimatı var” diyerek afişleri söktü. İl Başkanımız Hikmet Erbilgin ile az önce konuştum. Milletvekilimiz Hasan Baltacı ve Merkez İlçe Başkanı Dilek Karabacak ile süreci takip ettiklerini ve bu hukuksuzluğa itiraz edeceklerini belirtti.

Ülkenin getirildiği hale bakın! Daha bir hafta önce AKP’li Kürşat Ayvatoğlu skandalı ile gündeme gelen Kastamonu’da, Ayvatoğlugillerin cebine giden 128 milyarın sorulması,savcının kararına rağmen yasaklanıyor. 128 milyarla birlikte hukuk da buharlaşıyor. Buna izin vermeyeceğiz!

***

Bursa’nın Mudanya ilçesinde CHP’nin reklam panolarına verdiği “128 milyar dolar nerede?” afişlerinin toplatılması ve arkasından savcılıkça “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla soruşturma başlatılması tüm Türkiye’de tepki çekti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun attığı “128 milyar dolar nerede” paylaşımıyla 128 milyar dolarlık Merkez Bankası’nın döviz rezervini yeniden sormasının ardından çok sayıda vatandaş Kılıçdaroğlu’na destek verdi.

Kısa sürede #128MilyarDolarNerede etiketi TT oldu.  Sosyal mecra platformlarındaki paylaşımlar sürerken, Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla, bugünden başlayarak Türkiye genelinde CHP’li belediyelerde pankart ve billboardlara “128 milyar dolar nerede” sorusunun asılacağı bildirildi.

Kaynak; KRT.

saskara_sinasi@hotmail.com.. Şinasi Karaca

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

"KOD ADI 128" Demokratik ülkelerde iktidarları değiştirecek olaylar, ülkemizde ardı ardına yaşanmaktadır ama gereken örgütlü tepki gösterilemediği için, siyasi iktidar yoluna zafer kazanmış havalarında devam etmektedir. Gündemi aylarca işgal eden “128 ...
Cumhur İttifakı'nda MHP büyük krizi çıktı! Cumhur İttifakı'nda büyük kriz çıktı. MHP kulislerinde neler konuşuluyor? Detaylar haberimizde… Günboyu'nun Ankara kulislerinden edindiği bilgilere göre Cumhur İttifakı'nda büyük bir kriz yaşanıyor. MHP'liler AKP ile ilgili rahatsızlıklarını anlattılar. Günboyu'nda yer ...
"Kimse yemiyor artık" İstediğiniz kadar bağırın çağırın. İstediğiniz kadar tehdit edin, parmak sallayın. İstediğiniz kadar üsttenci söylemlerle insanları aşağılamaya çalışın. İstediğiniz kadar gece gündüz YÜM’ünüzde (Yalan Üretim Merkezleri) harıl harıl senaryolar yazın... Millet size inanmıyor, sizden korkmuyor, size ...
"MONTRÖ" Son günlerin en çok konuşulan konularından biri de Montrö (Montreux) Boğazlar Sözleşmesi’dir. Hukuk profesörü olan TBMM Başkanı’nın; “cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Montrö Sözleşmesi bile kaldırılır” sözü ile başlayan tartışma sürüp gitmektedir. TBMM ...
Sorun, onun gitmesiyle bitmeyecektir. Sorun onu iktidara getiren, üst üste dokuz seçim kazandıran, bir sürü yolsuzluk ve yönetim skandallarına rağmen körü körüne peşinden giden halktır. Daha doğrusu halkın bir bölümüdür. Bu ...
"Polis, savcının 'suç yoktur' demesine rağmen CHP afişlerini söktü" Kastamonu'da polis, CHP'nin astığı "128 Milyar Dolar nerede?" yazılı afişleri Cumhuriyet Savcısının, 'suç yoktur' kararına rağmen söktü. Polis, afişlerin idari amirler tarafından ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.