SON DAKİKA
Şinasi Karaca
Şinasi Karaca
» Diğer Yazıları
Takip Et!
18 Kasım 2018

“SİZİ BEN NASIL SEVEYİM!”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“SİZİ BEN NASIL SEVEYİM!”

GündemKöşe Yazıları - 18 Kasım 2018 16:00

“SİZİ BEN NASIL SEVEYİM!”

İnancıma kültürüme,inanç yerime hakaret ediyor ve beni dışlıyorsunuz.Kendi çıkarlarınız için bizi kullanıyor bizim isteklerimizi yerine getirmiyor sonra dönüyor kendince benim inancımın adını koyuyorsunuz.

Bizim sizden talebimiz insani olarak,Cem evlerinin ibadethane olarak tanınmasından zorunlu din derslerinin kaldırılmasına, Madımak Oteli’nin müze yapılmasından Alevi-Bektaşi dergahlarının ve mal varlıklarının iadesine, Hacı Bektaş Dergahı’nın müze statüsünden çıkartılmasından ders kitapları başta olmak üzere bütün yazılı ve görsel medyadaki nefret içeren yayınların temizlenmesine, nefret suçlarına karşı cezai yaptırımların artırılmasına kadar hiç bir talebimiz yerine getirilmedi.Şimdi sizi ben nasıl seveyim.

Diyanet İşleri Başkanlığının yaptırdığı 293 sayfalık ‘Dini Hayat Araştırmasında Alevinin adının bile olmaması bir dönemi ama asıl olarak bir zihniyetin çok iyi bir özetidir.

15 yıllık AKP dönemi, ayrımcılığın, eşitsizliğin, hukuksuzluğun arttığı, laiklik kırıntılarının bile yok edildiği, devletin tam anlamıyla bir AKP devleti olduğu, yalanın, rüşvetin ve yolsuzluğun neredeyse normalleştirildiği, siyasal İslam’ın her alanda öne çıktığı bir dönem oldu.

Alevilerin haklarını çalan, Cem evine hakaret eden, katillerin affına, Sivas katliamı gibi bir insanlık davasının zaman aşımına ‘hayırlı olsun’ diyen, Aleviler başta olmak üzere kendilerine benzemeyen herkesi fişleyen, Alevilere “Yuh” çektiren, Alevi katillerini seçim meydanlarında öven birisi değil mi Erdoğan?.Nasıl seveyim ben sizi!.

AKP’nin de Erdoğan’ın kendisinin de partisinin de Alevi düşmanlığı açıktır, nettir, planlıdır.  Erdoğan her fırsatta Alevi düşmanlığı yapıyor. ‘Alisiz Alevilik’ gibi bir tek Alevi derneğinin bile savunmadığı tezleri gerçekmiş gibi sunuyor. Hayali düşmanlar yaratarak Alevilere karşı düşmanlığı körüklüyor.

Bu ülkenin 81 ilinde Alev bir tek Vali, bir tek Emniyet Müdürü, bir tek Eğitim Müdürü yoktur. Bunun sorumlusu ise AKP ve Erdoğan’ın bizzat kendisidir.

Bu gün Ülkede tahmini 115 bin cami varken neden Alevilerin yeteri kadar Cem evleri yoktur?. Yine bir olumsuz vaka daha, KPSS sınavını kazanan Alevi gençlerin önünü mülakat denen ayrımcı yöntemle kestiren kişi, Alevi olduğu ortaya çıkan bir tek genci kamuda, belediyelerde işe aldırmayan kişiler kimlerdir?.

Gezi direnişi eylemlerinde öldürülen bütün Alevi gençlerinin ölüm kararını veren ve polise kararı ben verdim diyen kişi kimdir?.

14 yaşındaki Berkin Elvan’ı “terörist” ilan ederek annesini ve babasını yuhallattıran kişinin Erdoğan olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Ali İsmaillerin, Abdocanların, Ethemlerin, Berkinlerin öldürülmelerine de onay veren kişilerin kim olduğu bilinmektedir.

Gezi sürecine Alevi ayaklanması diyerek Alevileri ve Alevi mahallerini hedef ‘gösteren kişi kimdir?.Camiye ayakkabıyla girdiler diye aylarca yalan yayan kişi, Caferilerin İstanbul’daki camisinin üst üste yakılmasına sessiz kalan kişi kimdir?.

Alevi köyündeki dergahının camiye çevrilmesine itiraz eden Alevi köylüleri Müslüman olan Türkiye’de ezanı mı susturmak istiyorsunuz. Ben o zaman sizin Müslümanlığınızdan şüphe ederim diyen Erbaa Kaymakamı Abdülkadir Demir’i görevden almayan kimdir?.

Yine Ardahan Damal sağlık ocağında Alevilere hakaret eden Doktoru görevden almayıp Devlet hastanesinde bir üst hekim olarak atayanlar kimdir?.Şimdi kısaca ben soruyorum sizi nasıl seveyim.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

“TÜRBAN ADI ALTINDA BAŞ ÖRTÜSÜ YALANI” (Şinasi Karaca) "Arap kültürünü inanç olarak bilinç altına ve iliklerimize kadar girmiş ve  görmekteyiz" Hanımların kendilerini kapanarak saklamaları kadın erkek eşitliğine aykırıdır.Ortaya şöyle bir sorun çıkıyor.Erkek egemendir ...
Bu makalemde sizleri, üzerinde düşünmeye davet etmek istediğim ayet, Ali İmran 101. ayet olacaktır. Eğer bu ayet üzerinde dikkatle düşünmeden okursak, geleneksel İslam ın yanlış öğretilerinin etkisinde kalmaktan asla kurtulamayız.  ...
"TÜRBAN ADI ALTINDA BAŞ ÖRTÜSÜ YALANI" Asırlardır insanları saçınızın bir teli görünürse cehennemde yanarsınız korkusunu salan din bezirganları işte inanan insanları böyle kandırmış.KUR-AN' ın(6666)Ayetinden yalnız sadece bir ayetinin içinde şu cümle ...
Yazıma başlamadan önce şunu belirtmek isterim. KUR’AN IN GENEL ÇOĞUNLUĞU, ALLAH A İMAN ETMEYENLERİ İMAN ETMEYE DAVET İÇİN DEĞİL, ALLAH A İMAN ETTİĞİNİ SÖYLEDİKLERİ HALDE, ALLAH IN YOLUNDAN BATILA SAPANLARI, ...
            “ORUÇ VE İŞLENEN GÜNAH KİME AİTTİR?” İnancımız gereği günah işlemek kişinin kendine aittir.Ne siz başkasının günahını çekersiniz! Nede başkası sizin günahınızı çeker!.Ne sen benim için cehenneme gidersin!, nede ben senin ...
Kur’an tüm zamanlara hitap eden yol gösterici bir ışık, rehber olduğundan, bazı konularda keskin hükümler vermek yerine, Allah kullarının düşünerek, yaşadığı ortamın, çağın gereklerine uygun davranabilmesine imkân sağlamıştır. Örneğin Kur’an, ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.