SON DAKİKA

Sol Cenahın ,Tam Sol Yürekli Aydını;İsmail SAYMAZ’IN Solcu Duruşu ”Onları ” Bile Yola Getirdi…

Facebook'ta Paylaş
Twitter

Logo 01Karaman’da Ensar Vakfı’na ait tarikat evlerinde 10 erkek öğrenciye “cinsel istismarda” bulunan ve suçunun önce itiraf edip daha sonra mahkemeden beraatini isteyen öğretmen Muharrem Büyüktürk’e 508 yıl ceza verilmesi Habertürk televizyonu canlı yayınında yorumlandı.

Gazeteci İsmail Saymaz’ın, bugün yargılanan ve 508 yıl hapis cezası alan Büyüktürk’e ve skandalın merkezi olan Ensar Vakfı’na ilşkin açıklamalarda bulundu.

“Ensar Vakıf’ı Başkanı, suçtan ‘mağdur’ olduğu dosyanın nasıl ‘şüphelisi’ oluyor?” diye soran Saymaz “Dava henüz bitmedi, bir dava da Konya Ereğli’de var. 7 çocuğu aldı kayıtlarını Konya Ereğli’ye götürdü. Orada bir kamu kurumunun lojmanını kiraladı, orada tuttu. Sonra kendi köyüne götürdü. Bu çocuklar Ereğli’ye gelmeden önce KAİMDER’deydi ama ondan önce de Ensar’daydı. Bir Allah’ın kulu bu hadiseler yaşanırken Valisi, Milli Eğitim Müdürü, emniyeti, jandarması da çıkıp, ‘hemşehrim nereye?’ demedi mi?” ifadelerini kullandı.

Ensar Vakfı Başkanı’nın “Bizim orada yurdumuz yok, misafirhanemiz var” sözlerini hatırlatan Saymaz, “Bir ucunda Ensar Vakfı, bir ucunda valilik, bir ucunda il milli eğitim müdürünün olduğu kaçak yurtların göz göre göre ve devlet cebinden aktarılan 25 bin lirayla işletildiği çocukların da bu kişilerin ellerine teslim edildiği bir sistemden bahsediyoruz” şeklinde konuştu.

Saymaz’ın açıklamalarının tamamı şu şekilde:

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer videolar

Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.