SON DAKİKA
Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
12 Aralık 2020

“Türk solu’nun FETÖ ile dansı”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“Türk solu’nun FETÖ ile dansı”

GündemSiyaset - 12 Aralık 2020 13:25

“Türksolu’nun FETÖ ile dansı”
Kendilerini Türksolu olarak adlandıran ancak solla hiçbir ilgileri olmayan grup, 25 Ekim 2003’teki rektörler yürüyüşü sırasında ‘Ordu Göreve’ pankartı açıyordu.
2007 yılında başlatılan ‘Ergenekon Terör Örgütü’ operasyonlarında ‘darbecilik’ suçlamasına karşı en önemli deliller arasında gösterilen bu pankarttan dolayı birçok kişi suçlandı.
Rektörler tutuklandı.
Ancak pankartı açan ve dergisinde yayımlayan Türksolu üyelerinin bu dava çerçevesinde ifadelerine bile başvurulmadı.
Zekeriya Öz ve FETÖ’cü polisler onlara torpil geçmişlerdi.
Cemaatin Twitter fenomeni Fuat Avni’nin cemaate yönelik operasyon yapılacağını öne sürmesinin ardından Çağlayan Adliyesi önünde operasyonları engellemeye yönelik yapılan eyleme katıldılar. Hakkında çok çeşitli şaibeler gündeme gelen Türksolu grubunun liderlerinden Gökçe Fırat Çulhaoğlu ve Ali Özsoy, Fetullah Gülen Cemaati’nin düzenlediği eylemlerde boy gösterdi. Çulhaoğlu ve Özsoy eylemde çektirdikleri fotoğrafları Twitter’da paylaştı.
Çulhaoğlu, yine Twitter’da FETÖ’cü polislere övgüler düzüyordu:
“Türkiye’nin dört bir yanında Emniyet yetersiz. Sen paralelle mücadele diye polisleri hapse atarsan, sürersen şimdi karakolunu bile savunamazsın.”
“Emniyetin terör hafızasını yok ettiniz. Şimdi terörle baş edemiyorsunuz. Hapse attığınız polisleri çıkarın sizin yapamadığınızı yapsınlar…”
“Hırsız Polisi yakaladı”
Şimdi diyeceksiniz ki, “ne bu?”
Türksolu’ndan Özgür Erdem tarafından kaleme alınmış, 1. ve 2. baskısı Şubat 2015 de İleri Yayınları ve İstiklal yayıncılıktan yayınlanmış, FETÖ’cü polisleri aklama, onları kahraman olarak gösteren kitabın adı.
Kitap 341 sayfa, içeriği dediğim gibi baştan sona her satırıyla Ergenekon kumpasında yer alan polis şefleri ve FETÖ’cü polisleri aklama ve övme dolu.
FETÖ’cü polisleri yakalayan ve yargılayanları ise kötüleme.
Bu övmelerden Ergenekon savcısı Zekeriya Öz ve arkadaşları da nasiplerini almış.
“Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyenler nasıl böyle bir kitap çıkarır” diye sorarsanız, cevap basit, o söylem bunların maskesi…
Bu kitap tek başına bile onların maskelerini düşürmeye yeter de artar bile…
Özgür Erdem; 17 Ocak 2015 tarihinde kitaba yazdığı önsözün 11. sayfasında şöyle diyordu:
“Son olarak teşekkürlerimi sunmam gereken insanlar:
Kitabın yazılması için öneri ve destekleriyle her zamanki gibi yardımları olan Türksolu başyazarı ve İleri Yayınları koordinatörü Gökçe Fırat’a en büyük teşekkür gitmelidir.
Tutuklu polislerin aile ve avukatlarıyla görüşmemde yardımcı olan gazeteciler Aytekin Gezici ve Arzu Yıldız’a ayrıca teşekkür etmeliyim.”
Teşekkürler bunlarla sınırlı değil, ancak gelin teşekkür edilen Arzu Yıldız’a bir bakalım. Yıldız, medya da “FETÖ kumpaslarının tetikçisi” olarak adlandırılan bir isim.
Aytekin Gezici malum; FETÖ üyeliğinden 9 yıl ceza alan gazeteci…
Gezici, Türksolu başyazarı ve İleri Yayınları koordinatörü Gökçe Fırat’a Fetullah Gülen’in kitabını hediye etmiş, kitap ellerinde birlikte fotoğraf çektirmişlerdi. Gökçe, o gün “birlikte mücadele edeceğiz” demişti.
Aytekin Gezici FETÖ’den yargılanırken yanında destekçi olarak, Gökçe Fırat ve Hazar Arısoy vardı. Adliye’de boy boy fotoğraflar çektirmişler, bu fotoğrafları paylaşmışlardı.
Neyse biz dönelim tekrar teşekkürlere;
Gökçe Fırat’ın teşvikiyle Özgür Erdem’in yazdığı Türksolu’nun kitabında teşekkür edilenlerden bazıları da şöyleydi;
Yakub Saygılı’nın eşi Esra Saygılı, kayınvalidesi Beyhan Saygılı, Yurt Atayün’ün kızı Elif ve eşi Kıymet Atayün. Yurt Atayün Ergenekon tertibinin ele başlarından, Ali Tatar’a iftira atarak tutuklatmak istemiş, tutuklatamayınca bu defa iftiranın boyutlarını genişletmiş, tutuklama kararı çıkarttırma da en önemli rolü oynamış, haksızlık karşısında Ali Tatar intihar etmişti.
Ergenekon ve kumpasında kötülük yapmadığı sanık yok gibiydi.
Yine Ergenekon, Balyoz Oda TV kumpaslarının en önemli isimlerinden Ömer Köse’nin eşi Semra Köse, Ergenekon ve Balyoz tertiplerinin isimlerinden Erol Demirhan’ın eşi Nazife Demirhan teşekkür edilen isimlerden…
Kitap; FETÖ’cü polisleri övme destanı gibi…
Atatürkçü Askerlere, gazetecilere, yazarlara ve her kesimden insanlara uydurdukları yalan ve iftiralarla, tertip ve tuzaklarla baskı, zulüm, işkence yapan onları haksız yere cezaevlerinde yatıran, Yarbay Ali Tatar başta olmak üzere onlarca Atatürkçü’yü adeta ölüme gönderen FETÖ’nün polisleri değilmiş gibi onları; “yiğit evlatlar”, “vatan, millet aşkıyla görev yapanlar”, “Koç” olarak nitelendiriyorlardı.
FETÖ’cü polislere yapılan operasyonu, hırsızları kurtarmak, PKK’ya devlet kurdurmak, KCK’nın rövanşı, cadı avı olarak nitelendiriliyorlardı.
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nce yapılan karar duruşmasında; Yakub Saygılı’yı “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs” suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Ayrıca; Yakub Saygılı, “özel hayatın gizliliği ihlal” ve “haberleşmenin gizliliğini ihlal” suçlarından toplam 127 yıl 4 ay 15’er gün hapis cezası aldılar…
Özgür Erdem, Gökçe Fırat ve Türk Solu ekibi çıkardıkları kitabın 184. sayfasında, işte bu Yakub Saygılı’nın eşi Esra Saygılı’ya şöyle sesleniyordu:
“…Eşinizle görüştüğünüzde sevgi ve saygılarımızı iletin lütfen. Onun cesareti ve zekâsı sayesinde bütün Türk milleti hırsızları tanıdı”
Kitabın 196 sayfası tam bir Allah’ın sopası yok sözünün yeriydi. Yurt Atayün’ün kızı Kıymet, Babasına kelepçe takıldığı için isyan ediyor ve soruyordu:” Kelepçe kime takılır? Kaçma şüphesi olan insana ve saldırgan bir insana…”
Oysa Kıymet’in babası Yurt’un Ergenekon iftiralarıyla gerçekleştirdiği kumpasta, hemen hemen herkese kelepçe takılmıştı. Nezarette kaldığım da oraya zehirli gaz verdiler. Sonra “rutin işlem” dediler. Kalp krizi geçirmeye başlayınca beni hastaneye kelepçeleyerek götürdüler.
Balyoz ve Ergenekon kumpaslarında baş rol oynayan Erol Demirhan’ın karısı Nazife, “aslında o kelepçelerle bir algı oluşturmaya çalıştılar. İtibarsızlaştırma maksadıyla taktılar. Ve araçları çok gerilerde park edip onları kelepçelerle yürüttüler.” Diyordu, eşlerinin yaptıklarını unutmuş gibi…
Ne dedik, etme bulma dünyası şimdi ağıt yaktıkları kocaları bizlere aynı uygulamayı gerçekleştirmişlerdi.
Bakın Nazife Demirhan; “Eşlerini Türksolu elemanlarını kullanarak yalan açıklamalarla nasıl aklamaya çalışıyordu;
“…Ergenekon sürecinde gözaltı yapılıp misafir edilen herkes çıktıklarında eşlerimize teşekkür ettiler. Biz emniyet teşkilatında bu kadar kaliteli, bu kadar işini iyi yapan, en önemlisi bu kadar insani özellikleri olan polislerin çalıştığını bilmiyorduk’ dediler. Kimse kelepçelenip götürülmedi. Kimse rencide edilmedi. Müdür odalarında ağırlandılar. Gözaltı sürecini orada geçirdiler…”
Hani ömrümde yalan gördüm de FETÖ ve Türksolu iş birliğince atılan böyle bir yalan görmedim. Öncelikle, baskı, sindirme, yıldırma, zulüm gören Ergenekon tertibi sanıkları bunlardan asla özür dilemedi. Herkes diliyormuş, ben de mi? Buna ancak “yuhhh” denilir.
Müdür odalarda ağırlanmışız. Bu da kuyruklu yalan!…
Pis nezaretlerde üstelik üzerimize zehir sıkılarak ağırlandık. Günlerce beton üzerine yatırılan, cezaevinde yine aylarca tedavi gören sanık sayısı oldukça fazlaydı…
Kimse kelepçelenmemiş, yerseniz!
Kalp krizi geçirdiğim ortadayken beni hastaneye kelepçe ile götürdüler.
Bulmuşlar Atatürkçü maskelileri şimdi sahte reklam yapıyorlar…
Kitapta Zekeriya Öz bile yolsuzlukları araştırma koordinatörü olarak geçiyor.
Gökçe, Bank Asya’nın kapatılma sürecinde “Bank Asya değil, ekonomi batırılıyor” sözleri ile Bank Asya’yı da savunuyordu.
FETÖ’nün yayın organı Zaman gazetesine yapılan operasyonlarda da zaman gazetesinin destekçilerindendiler.
“Açık konuşalım, Zaman gazetesi şu anda en etkili muhalefet gazetesidir zaten o nedenle susturulmak isteniyor” diyen Fırat, “bu operasyona karşı Zaman’a destek için Adliyedeki buluşmaya gittim, trafik olmasa gazete binasına gidecektim” ifadelerini kullanıyordu.
Gökçe Fırat polislerin yargılandığı Çağlayan adliyesine en sık gidenler arasına da giriyor, Polis ailelerinin verdiği iftar da Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’nın masasına giderek onunla çok uzun bir sohbet ediyordu.
Gökçe’nin Gülen hakkındaki methiyeleri de sosyal medya da şöyle yer almıştı:
“Gülen’le Tayyip arasındaki fark, Tayyip kendisini destekleyenleri parasıyla satın alıyor, Gülen’inkiler hayatlarını adıyor…”
“Cemaate gönül verenlere helal olsun. Gazetelerini de savundular, bankalarını da, liderlerini de…”
Gökçe, kendisine FETÖ’cü diyenlere ateş püskürüyor.
Ateş olsa cürmü kadar yer yakamayacak ama kendini eleştirenleri yargılamakla tehdit edebiliyor.
Gülmeyin!..
Kaynak.Ergun Poyraz..
saskara-sinasi@hotmail.com Şinasi Karaca
Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Son anket: Cumhur İttifakı'nın oyları eridi 1 Sosyo Politik Saha Araştırmaları Merkezi'nin son seçim anketi sonuçları yayımlandı.   2 Sosyo Politik Saha Araştırmaları Merkezi, seçmen eğilimini ölçmek amacıyla Türkiye genelinde 21-28 Haziran tarihleri arasında anket ...
Soner Yalçın'dan Bahçeli'ye tarihi mektup... *** Bak sana ne anlatacağım..? Bu yazacaklarımı MHP’nin “parti okulu“nda bulamazsın. Unutturdular sana çünkü… Gagavuz Türk‘ü, Hıristiyan’dır. Yunanistan’daki Karaman Türk’ü de, Hıristiyan’dır... Karaim ya da Hazar Türk’ü, Yahudi‘dir… Altaylar, Tengrici’dir... Saha-Yakut Türkleri ...
"Veyis Ateş hakkında suç duyurusu" Halkın Kurtuluş Partisi Veyis Ateş hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na tehdit, şantaj, suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs suçlarını işlediği iddiasıyla suç duyurusuna ...
"Sedat Peker iddia etti, Meclis'teki belge raftan indi" Sedat Peker'in paylaşımlarının ardından Odatv'nin haberi yeniden gündeme geldi.   Organize suç örgütü kurduğu belirtilen Sedat Peker bugün yaptığı paylaşımla Odatv'nin haberi yeniden gündeme geldi. Kimsenin ...
"Memeleket Partisi'nden istifa eden üyelerden açıklama" İstanbul İl Başkanlığı açılışı 12 Haziran'da yapılan Memleket Partisi'nde il yönetim kurulu üyeleri dahil 20 kişinin istifa etmesine ilişkin açıklama yapıldı. Partiye katılma sürecini anlatan ...
Tencere dibin kara, seninki benden kara: Hadi Özışık’tan Veyis Ateş’e ‘mesleği bırak’ çağrısı Suç örgütü lideri Sedat Peker’le samimi sohbetleri ortaya saçılan Hadi Özışık, Veyis Ateş’in hakkındaki iddialarla ilgili sessiz kaldığını ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.