SON DAKİKA
Administrator
Administrator
» Diğer Yazıları
Takip Et!
18 Kasım 2018

“UĞRUNA CAN VERDİĞİMİZ ARAPLAR HİÇ DOST OLMADI”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
“UĞRUNA CAN VERDİĞİMİZ ARAPLAR HİÇ DOST OLMADI”

GündemUlusal - 18 Kasım 2018 18:36

“UĞRUNA CAN VERDİĞİMİZ  ARAPLAR HİÇ DOST OLMADI”

Osmanlı imparatorluğu,İslam Peygamberi Hz,Muhammedi’den dolayı Araplar’a ve Arap topraklarına Tarihi boyunca kutsal bir önem atfetti.Ama Araplardan,aynı karşılığı alamadı.

1.Dünya savaşıyla birlikte Arap topraklarındaki,İhanet odakları İngilizlerin,kışkırtmasıyla harekete geçti.İngiliz işbirlikçisi Arapların,Türkleri arkadan vurduğu tarihi bir gerçektir. …

Osmanlı Arap dünyasında değişik kültürlerin yaşaması için her türlü insanı saygıyı göstermişlerdir.Araplarla kardeş gibi çık sıkı sıkıya birlik beraberlik olgusunu geliştirmiş içinden birileri gibi davranmışlardır.her dönemde olduğu gibi .

Araplar Avrupa’nın kışkırtıcı ajanlarını içlerinde barındırarak Osmanlıya karşı tavırları değişmiş ,Osmanlı ,yinede aynı dinden olduğu için fazla Arapların üzerine gitmemiştir.

Oysaki Araplar İngilizlerin kışkırtmasıyla Osmanlı karargahlarına saldırmış yiyecek ve içecek sularını yağmalamışlardır.Çölde Osmanlı askerini susuz bırakmışlardır.Ve sonra sabotajlara katılan İngiliz işbirlikçi Araplar ölen askerlerin altın dişlerini sökerek yaralı olan askerleri hasta hane yerine esir kamplarına götürüyorlardı.

Manzara dehşet ve utanç vericiydi.Osmanlı askeri çöle savrulduğunda büyük ihtimalle kimin için savaştığını, düşünüyordu,oysaki Osmanlı ordusu,Mekke’yi,Medine’yi,imar eden,kutsal emanetleri canları pahasına koruyan ve kollayan,İstanbul’dan toplanan paralarla hicaz demir yolunu yapan yine Osmanlı

Arap topraklarındaki şehirleri imar eden ve Kudüs de barışın korunması için elinden geleni yapan Osmanlı devleti Arap dostlarından çektiğini İngiliz düşmanından çekmemiştir.

Osmanlı ordusu Arapların yardımıyla İngilizlerin ve diğer düşmanlara yenilgiyi kabul etmesinden sonra ,Mondros Mütarekesinin 16 cı maddesinin uygulanması gündeme gelmişti. Fahrettin Paşa bir süre daha direndikten sonra mecbur kalarak Medine yi teslim etti. .

Osmanlı ordusu içinde,Arap kökenli bir çok komutanlar,vardı bu komutanlar,İngiliz işbirlikçileriydi,Türk kıtalarının haberleşmelerini, ordu, plan, ve programlarını,savaş, taktiklerini,gizlice düşmanlara bildirip Osmanlı ordularını zayıf yerlerinden vurarak bir çok kez bu olaylardan dolayı kanlı çatışmalar olmuş ve Osmanlı askerin kanı dökülmüştür. Bu tarihi olayları fazla detaya girmeden yüzeysel anlatmaya çalıştım.Gerçekten öğrenmek isteyen varsa isteyen tarih den okusun!. (Ayrıcalıklı haklarla yüzyıllarca Osmanlı Devleti’nin uyruğu olarak yaşayan Araplar, açıklanması güç bir acımasızlıkla Türk Ordusu’nun “dindaşı olan” subay ve erlerine saldırıyor ve ele geçirdiklerinin tümünü öldürüyordu. Şevket Süreyya Aydemir’in tanımıyla; “Arap çölleri Anadolu gençliğinin mezarı”  haline gelmişti.)

“Evet işte sırtımızdan hançerleyen Arap dindaşlarımız”

Şimdi gelelim bizim Arap sempatizanlarına,bunu ben demiyorum tarihi okuyun tarih öyle diyor,nasıl Araplara güvenelim geçmişte bizim ecdadımıza neler yapmış bu unutuldu’mu?.

Ey Arap! ideolojisini benimsemiş olanlar. Siz  Osmanlı evlatları değil misiniz,veya başkalarımızısınız, kafanızı kaldırın ,tarihi okuyun bize karşı yapılan zalimlikleri görün,arkadan bıçaklandığımızı ,görün,Araplara güvenelim ama nasıl güvenelim bizi yarı yolda bırakırlar.

Araplar’ın bazıları dünyanın en zengin insanlarından olanlar neden kendi ırklarından,kendi,dindaşlarından,birileri değil mi? Niçin  yardım yapmıyorlar? Başka ülkelere yardım yapıyorlar da kendi ırklarından olanlara yardım yapmıyorlar?,bunun bir nedeni olmalı.

Onun için derim ki ey AKP! Bu Arap sevdasından vaz geç.Sen senin ülkende bir çok olumsuzluklar var biraz onlarla ilgilen,bir çok aç var biraz onlarla ilgilen.Arap’lara ilgilendiğin kadar kendi insanlarıyla ilgilen,kendi ülkende o kadar yokluk yoksulluk,aç işsiz,mutsuz,ve umutsuz insan var ki biraz onlarla ilgilen.

Şimdi senin Suruye’de ne işin var?Geçmişte bir çok yanlışlık yaparak hep pkk hem daiş hem diğer radikal dinci örgütlerle iç içe olman mı gerekiyordu?.Suriye muhalifleri dediğiniz öso ile kol kola girmeniz yine gelecekte zarar göreceğimizi bilmiyor musunuz?.Yetmedi mi Araplardan yediğimiz kazıklar?.Senin bu gibi terör örgütleriyle ne işin var?.Suruye’den sana ne?.

Öso dedikleri Suriye rejimine muhalif silahlı kafa kesen neüdü belli olmayan insanlardan kurulu bir silahlı terör örgütü değil mi?.Oturun oturduğunuz yerde, ülkenin ne dökülecek kanı var nede harcanacak parası var.Arap’lar Türk’leri sevmiyor!. Aklınızı başınıza alın!..

Şinasi KARACA<saskara-sinasi@hotmail.com

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Erdoğan: ''İsmet İnönü'nün ülkenin başında olduğu dönemde Amerikan yardımları bahane edilerek tüm stratejik savunma sanayi projelerinin iptal edildiğini, araştırma geliştirme ve üretim faaliyetleri durdurulduğunu, fabrikaların kapısına kilit vurulduğunu, eğer o gün ...
"YENI HAVA ALANI SIVIL HAVACILIGI ETKILEYECEK" Ekoloji Uzmanı Kantarcı, İstanbul Havalimanı hakkındaki felaket senaryosunu anlattı: Kara delik gibi sivil havacılığı eritecek14 Ağustos 2019 Çarşamba Ekoloji uzmanı Prof. Dr. Doğan Kantarcı, İstanbul Havalimanı ...
"ALEVİLİK MEZHEP DEĞİLDİR, KENDİNE ÖZGÜ BİR İNANÇTIR" DEDE TURAN. Dede Turan: Alevilik mezhep değildir, kendine özgü bir inançtır. Edremit’te düzenlenen Pir Sultan Abdal 9. Kültür Etkinlikleri, Mehmet Turan Dede’nin katıldığı muhabbet programı ile ...
"KURBAN VE SÜNNET! ALEVİLERE NE OLUYOR?" Alevilikte kurban bayramı var mı? Konumuz kesmek, kan akıtmak, bakalım acaba halimiz nicedir? Bu iki inanç ve gelenekte tamamen Tevrat kaynaklıdır ve Alevilerle uzaktan yakından bir ilgisi ...
"ALEVİ İMAM HATİP LİSESİ OLARAK BİLİNEN ASİMİLASYON PROJESİNE TEPKİ" KAMUOYUNUN BİLGİSİNE ​​​​​​​​​ 10.08.2019 İçinde yaşadığımız şu günlere ve tartıştığımız olaylara gelecekten bir gözle baktığımızda; Alevi toplumunun geleneksel Alevilikten modern veya kent Aleviliğine geçme ...
“BİZİM ANADOLU’DA KURBAN BAYRAMI KISACA” Anadolu’da sadece bayramda kurban kesilmez. Kurbanlık hayvan kesmek, pek çok adetimiz ve geleneğimizin parçasıdır. Yarın Kurban Bayramı! Büyükler, dost ve akrabalar ziyaret edilecek, eller öpülecek, gönüller hoş edilecek. Küskünler ...
Yorumlar
Duyurular
Güncel haber yayıncılığına yeni yayın döneminde daha güçlü bir yapı ile İnternet Gazeteciliği ilkelerine uygun; tarafsız, özgün ve özgür site olarak kamuoyunun beğenisine sunulmuştur.

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

Yandex.Metrica

Saskara Haber

Esareti Cesaretle def edeniz. Yerelden Ulusala Özgür Haber Sitesi. Herkesin değil, doğrunun sesiyiz.