“BU GÜN GÜNDEM FENERBAHÇE-BEŞİKTAŞ”

“BU GÜN GÜNDEM FENERBAHÇE-BEŞİKTAŞ”

“BU GÜN GÜNDEM FENERBAHÇE-BEŞİKTAŞ”

Süper Lig’de dün akşam oynanan ,Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi bu gün gündemden düşmeyen haber oldu.

 

Türk derbisi dış basında gündeme oturdu.

 

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi Dünya’da bir çok ülkede gündem oldu. Başta Portekiz basını olmak üzere İngiltere, İspanya, Fransa,Hollanda ve Amerika basınında yer haberlerde oynanan futboldan çok hakem Ali Palabıyık’ın vermiş olduğu kararlar, çıkarılan 5 kırmızı kart iki penaltı verilmeyen gol verilmeyen penaltı ve atmosfer manşet oldu.​

Tekrar maça  dönersek bir gün eveli Beşiktaş Başkanı Orman yapmış olduğu açıklamalarla maçın çok zor ve sert geçeceği belliydi.Oysa ki kullanılan dilin daha yapıcı olması gerekirdi ama olmadı Perşembenin gelişi Çarşambadan belliydi.

Maça gelirsek Beşiktaş iki yıl üst üste şampiyon olmuş ve oturmuş bir kadrosuyla Türkiye’de en iyi oynayan kaliteli futbolculardan kurulan bir kadroya sahip iken Fenerbahçe’de bir birini yeni tanıyan bir kadroya sahip.Beşiktaş iyi yönetilseydi Başkanının talihsiz açıklamaları ön plana çıkmasaydı, Şenol Güneş’in de örgencilerine daha iyi konsantrasyon vermiş olsaydı Fenerbahçeyi kendi sahasında yenerdi.

Fakat şiddeti sahaya çeken Başkan Orman ve Şenol Güneş ve futbolcularda kırmızı kart görmek için sanki yarış içerisine girmiş bir durum hasıl oldu.Oysaki sen derbi oynuyorsun daha sakin oynaman gerekmez mi?.Ama sen futbolcularına uyarı yapmadın kart görenleri uyarmadın göz göre göre kırmızı kart gördüler ve takım hem kendine hem camiaya zarar vermeye başlamış oldu.

Ayrıca bu hakem bu maça verilmemeliydi,burada hakeme suç  yükleme yerine önce kendi kendinize muhakeme yapın kendi pencerenizden bakmayın karşı pencereden de bir bakarak kendinizi sorgulayın.Beşiktaşlılar suçu önce kendinizde arayın sonra hakeme rakip takıma suç yükleyin.

Tekrar edersek Fenerbahçe-Beşiktaş maçları hep böyle heyecanlı ve gündeme oturacak maçlar olmuştur ve bundan sonrada olacaktır.

Beşiktaş yönetimine ve hocasına bir uyarım olacak.

Futbol seyir zevki yüksek bir oyundur.Sizlerin dokunulmazlık zırhı altına girmeye çalışıyorsunuz ama,diğer takımlar gibi sizlerin de dokunulmazlığı yoktur bunu bilesiniz.Şayet bu kafayla giderseniz her zaman kayıp etmeye mecbursunuz.

https://www.saskarahaber.com/gun-gundem-fenerbahce-besiktas/ linkinden çıktı edilmiştir.
Sayfayı yazdırmak için TIKLAYIN! Kapat