“MALTEPE’NİN ‘HİN’ CHP’LİLERİ İLE ‘CİN’ ALİ’Sİ”

“MALTEPE’NİN ‘HİN’ CHP’LİLERİ İLE ‘CİN’ ALİ’Sİ”

“MALTEPE’NİN ‘HİN’ CHP’LİLERİ İLE ‘CİN’ ALİ’Sİ”

Maltepe belediye başkanı hakkında ortaya atılan iddialar için CHP belediyesini ve Chp’lileri teyakkuza geçirerek Maltepe meydanında (04 Ocak 2019) kendisini aklama operasyonu gerçekleştirdi.
Oysa ki kamu yöneticisinin yapması gereken demokrasinin olduğu ülkelerde şöyle gerçekleşir:
Öncelikle iddia dikkate alınarak belgesiyle kanıtıyla yalanı-gerçeği ispatlanır. Bu yapılırken de yine demokrasi teamülleri gereği objektif olması için bağımsız tarafsız kurum-kuruluşlar görevlendirilir. İddialar gerçekse derhal gereği yapılarak istifa edilir, iftira ise de yargıda gereği yapılır; iftirayı ortaya atanlara yargı süreci başlatılıp dava açılır.

Fakat Maltepe belediye başkanı ne yapıyor; arkasına taktığı sürü zihniyetine tekabül eden birilerini takarak ve onlara bana ‘HIRSIZ’ diyorlar gelin arkamda durun diyor. Sürü anlayışının CHP versiyonu çeperlerde bu emre itaat ederek kendisinin iddia edildiği gibi yolsuzluk yapıp-yapmadığına bakmaksızın ve hiç de bunu merak etmeksizin, sormadan-sorgulamadan büyük bir itaat ve biat kültürü örneği ile gelip arkasında dizili veriyorlar.
PEKİ YA; iddia edildiği gibi bu zatı muhtereminiz yolsuzluk yapmışsa-hırsızlık yapmışsa siz bu suçun destekçisi, ortağı ve işbirlikçisi olmadınız mı?

Pekala oldunuz, oysa en başta yapmanız gereken bu iddiaları belgeyle kanıtla çürütmesini belediye başkanınızdan istemeniz-talep etmeniz ve bunda ısrarcı olmanızdır. Fakat yapmadınız, yapmıyorsunuz ve yapmayacaksınız; çünkü kah iktidar da ki akp şürekalarının ‘BENİM HIRSIZIM İYİDİR’ anlayışı kah sizin bu anlayışınız. Yoktur birbirinden farkı aslında hepiniz aynısınız.

KAMU ARAÇLARINI KİŞİSEL HİZMETİ İÇİN KULLANMAK AHLAKİ Mİ!
Yine zatı muhterem belediye başkanınız yakın zaman da vefat eden babası için (Devri Daim Olsun, Hak Kabul Etsin) vereceğini duyurduğu 40 yemeği de başlı başına sözde savundukları ilkeleriyle tezattır.
Şöyle ki; sayın muhterem belediye başkanınız babasının 40 yemeğini duyurusunu tüm Maltepe’lilere nerden duyuruyor?
Belediyenin iletişim ağından. Hem de aynı gün içerisinde 2 kez (04 Ocak 2019 saat: 17.20 ile 17.35 arası) mesaj atarak; Peki bu iletişim ağının zatı muhtereminizin kişisel meselelerinde kullanmasını sizin hangi vicdan-ahlak anlayışınız kabul ediyor!
‘İKTİDAR KAMU ARAÇLARINI KİŞİSEL AMAÇLARI İÇİN KULLANIYOR’ diyen ve halka şikayet eden siz değil miydiniz!

ALİ KILIÇ GİTTİĞİN YERDE KAL, BİR DAHA DÖNME!
Yine buna bağlı olarak muhterem belediye başkanınızın büyük vaatlerinden biri olan bir projesi vardı. ‘TÜM KADINLARA MAAŞ’ üstelik bu vereceği maaşı da Maltepe’nin parası Maltepe de kalacak Maltepe’de ki kurum-kuruluş-işletmeler kazanacak MALTEPE içinde harcanması için kart olarak vereceğini söylemişti.
Sanırsın ki muhterem belediye başkanı Maltepe ile yatıp Maltepe ile kalkıyor lakin kazın ayağının öyle olmadığı yukarda bahse konu babasının 40 yemeğinde gün yüzüne çıkıyor. CHP’nin Maltepe belediye başkanı söz konusu o yemeği ‘Kartal Cem Evinde’ verdiği kendisiyle ve söylemleriyle çelişen bir vaka-ı Hayriye olmakla birlikte daha vahim bir tablonun varlığı ortaya çıkıyor.
Chp’nin ‘HİN’leri ve ‘CİN’leri; Maltepe de bir, hatta üstelik TEK cem evi var mı, VAR… Peki bu kadar Maltepe’ye hizmet aşkı ile dolup taşan belediye başkanınız neden Maltepe’nin Cem Evinde bu hizmeti yapmayıp başka ilçelere taşınıyor!.
O zaman gittiğin yerde kalsın, Maltepe’ye gelmesin muhterem başkanınız. Hatta gitmişken yanın da; sorgusuz sualsiz gerçeği yalanı bilip bilmeden arkasında duranları da promosyon olarak götürsün. Maltepe’ye ve Maltepelile işgüzar gerekmiyor son tahlilde.

BİR TESPİT DE MALTEPE CEM EVİ HAKKINDA
Hala hazırda süren Cem Evi inşaatı 1992’den itibaren başlayan bir mücadelenin eseridir. Bu mücadele için de dönem dönem bir çok can hizmet ve katkı sunmuş bu günlere erişmesine emek katmıştır; tüm isimsiz yol hizmetlilerine teşekkür ediyorum. Cümlenizin-Cümlemizin hizmetlerinizi hak kabul etsin.
Gelinen bu gün ki aşamada her ne kadar muhterem belediye başkanı maceralara atıldıysa da son aşamada epey bir zorlanmakla birlikte doğruyu görerek mevcut inşaatın tamamlanması çalışmalarına son 7-8 ay da başlamayı lütfetti. Cem Evinin hala hazırda hizmet yürüten kurumu Maltepe halkının bağrından çıkmış MALTEPE CEM EVİ DERNEĞİ olduğu gerçeği ortadadır. Maltepeli kendi sivil toplum örgütlenmesini hayata geçirerek kendi cem evini kendisi yönetecek aşamaya gelmiş ve bunu da başarmış özelliğiyle Türkiye’de hemen hemen bir ilk konumundadır.

‘Ele verip talkını kendi yutar salkımı anlayışınızdan ne zaman vaz geçeceksiniz?’
Siyasi yelpazede chp’nin örgütlülükten dem vurması, emekçiye sendika, sivil topluma örgütlenme ve bir arada olmayı salık veren gönül okşayıcı resmi dili ortadadır. Bu cihetçe Maltepe de muhterem belediye başkanlarının Alevilerin bu örgütlenmesine bir araya gelmesine, kendi ayakları üzerinde durma mücadelesine neden çomak soktuğunu; Alevilerin bu kendi ibadetlerini kendileri yönetme mücadelesini neden baltaladığını, kamusal hizmet veren Maltepe Cem Evi Derneğini neden pasivize etmeye uğraştığını bir zahmet açıklamalılar.
20’den fazla Alevi yöre köy derneğinin bileşeni olduğu ve içinde bulunduğu Maltepe Cem Evi Derneğine karşı neden husumet içindesiniz?
Cem Evinin akıbetini neden sürüncemede bırakıyorsunuz, neden bir protokol ile Cem Evini Maltepelilerin kendi kurumuna teslim etmemek için uğraş veriyorsunuz!
Diyarbakır da HDP, İstanbul da AKP belediyeleri yaptıkları Cem Evlerini dayayıp döşeyip Alevi derneklerine teslim ederken sizin derdiniz nedir, Cem Evlerini Alevilere karşı şantaj aracı olarak neden kullanıyorsunuz?
Bu saatten sonra Maltepe’de Aleviler ve Cem Evi hususunda yaşanması muhtemel tüm olumsuzlukların İKİ müsebbibi, İKİ sorumlusu var;
Birincisi CHP, İkincisi Chp’li Belediye başkanı.

MUHTEREM BELEDİYE BAŞKANINIZ HAKKINDA Kİ İDDİALARIN ASLINI-ASTARINI BİLMEM AMMA VE LAKİN;
27 Şubat 2013 de eski Maltepe Belediye başkanı sayın Prof. Dr. Mustafa Zengin, Belediye Başkan Yardımcıları Nimet Karabulut, Ercan Köymen, Lütfü Binici, Eski Chp Maltepe İlçe Başkanı sayın Süleyman Kıpırtı, Eski Chp İstanbul il başkanı sayın Oğuz Kaan Salıcı, Meclis üyeleri ve partililerin Maltepe Cevizli de bulunan İller Bankası Arazisi için yaptıkları protesto basın açıklamasında” HİÇ BİR ALLAH’IN KULU BİZE BU PROJENİN ALTINA İMZA ATTIRAMAZ” dediğini ve sonra ki aylarda Ankara’dan getirip belediye başkanı yapılan Ali Kılıç’ın önce Maltepe’liler lehine sonuçlanmak üzere olan davayı geri çekip akabinde de rantı büyütülen o projeye imza attığını bilen biri olarak hala cevap arıyorum.
NEDEN!

MEVCUT BELEDİYE BAŞKANI DA DAHİL!
31 Mart da Maltepe de Maltepeli olmayan bir adayla karşımıza sakın hiç kimse ve hiç bir parti çıkmayı düşünmesin; çünkü o vakit OY da yok, SU da yok. Ayrıca fizandan adam getirip, başkan seçtirip, işi bitince de çekip gidecek başkan adayı ilçemde yaşayan halka küfürdür, hakarettir.
‘KİŞİ HATAYI BİR KEZ YAPARSA CAHİLLİKTENDİR, İKİNCİ KEZ YAPARSA APTALLIKTANDIR’
04 Ocak 2019 / Abidin SARI

Saskara-sinasi@hotmail.com. Şinasi Karaca.

https://www.saskarahaber.com/maltepenin-hin-chplileri-ile-cin-alisi/ linkinden çıktı edilmiştir.
Sayfayı yazdırmak için TIKLAYIN! Kapat