“ERENLER EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI ELEKTRİK DAVASIYLA İLGİLİ SONUÇ AÇIKLANDI”

“ERENLER EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI ELEKTRİK DAVASIYLA İLGİLİ SONUÇ AÇIKLANDI”

Erenler Cemevi’nin elektrik faturalarıyla ilgili davası sonuçlandı.

Vakfın bir ibadet hane olduğunu,Esenyurt Kaymakamlığına ve Müftülüğüne açmış olduğumuz davayı kazanmış bulunmaktayız..
Erenler Eğitim ve Kültür Vakfı’nın elektrik faturalarıyla ilgili açılan dava sonuçlandı. Geçtiğimiz Aralık ayında sonuçlanan davada Danıştay cemevinin lehine karar verdi. 

İstanbul Esenyurt’ta bulunan Erenler Eğitim ve Kültür Vakfı’nın elektrik faturalarıyla ilgili açılan dava sonuçlandı. Danıştay, kararında cemevinin ibadethane olduğuna vurgu yaparak elektrik giderlerinin devlet tarafından ödenmesine karar verdi.

Erenler Eğitim ve Kültür Vakfı’nın elektrik davasıyla ilgili Danıştay cemevinden yana karar almıştı. Esenyurt Kaymakamlığı ve Müftülüğü düzeltme istemiyle karara itiraz etmişti. Danıştay, bu düzeltme isteğini reddederek cemevi lehine karar verdi.

Artık cemevinin elektrik faturaları devlet tarafından karşılanacak. Bu kararla ilgili  09/02/2019,saat 14:00’te Cem evinde bir basın açıklaması yapılacak.Tüm canları bekliyor ve duyarlı olmaya çağırıyoruz bildirisini kamu oyuna açıklama yapıldı..

 

Şinasi KARACA<saskara-sinasi@hotmail.com

https://www.saskarahaber.com/erenler-egitim-ve-kultur-vakfi-elektrik-davasiyla-ilgili-sonuc-aciklandi/ linkinden çıktı edilmiştir.
Sayfayı yazdırmak için TIKLAYIN! Kapat