“ANKARA’DA BARIŞ’A KATLİAM YAPILDI!”

“ANKARA’DA BARIŞ’A KATLİAM YAPILDI!”

“ANKARA’DA BARIŞ’A KATLİAM YAPILDI!”

10 EKIM 2015.
Ankara barışı hazmedeme dimi? Ankara’da “Emek, barış, demokrasi” mitinginin yapılacağı tren garı kavşağında patlama meydana geldi. Ankara’da 10 Ekim günü tüm emekçi ve sendikalar ülkenin acilen barışa ihtiyacı olacağı için bir araya gelerek miting düzenlemek istemişlerdir.
Ne yazık ki yine, Diyarbakır Suruç’ta yine içerisinde barışı sosyal yardımlaşmayı sağlayan bir girişim için kobaniye gitmeye çalışırken hiçbir günahı olmayan insanlar,ve bugün yine Ankara’da barış için bir araya gelen insanlar katliama mahsur kalmıştır.
Bu ülkede barış kardeşlik içerisinde yaşamak bu kadar zor mu?.Devletin o kadar istihbarat elemanı varken,o kadar kolluk kuvvetleri varken,o kadar mobesa kameraları varken nasıl olurda hiç haberleri olmaz nasıl olurda bu katliam önlenmez!.
İçişleri bakanı acilen istifa etmeli ve bu katliamı yapan her kimse her kim göz yummuş ise derhal haklarında kanuni işlem yapılması azda olsa toplumun, Duygularına acılarına yardımcı olurlar.Ortada bir katliam var bunların sorumluları kim? Bu sorumlular en kısa zamanda yakalanmalıdır.
İçişleri bakanlığı ülkede terörün var olduğunu bilmesine rağmen neden önlem almadı?.Neden miting meydanına gelen insanlar içerisine sivil polis sokmadı?.Neden Ankara girişinden miting meydanına kadar kolluk kuvvetleri eşlik etmedi?.
Neden ülkenin istihbaratı çalışmadı? Bu istihbarat örgütü ne iş yapar amacı kişileri korumak mı? Yoksa ülkesini ve toplumunu korumak mı?.
Yoksa suruç’taki gibi o kadar günahsız insanın ölümüne katledilmesine göz mü yumuldu?.Bu katledilen insanların günahı ülkede barışı kardeşliği birlik ve beraberliği sağlamak değil de neydi?.
Son olarak patlamalarda 86 kişi yaşamını yitirdi. Olayda 186 kişi yaralanarak tedavi altına alındığı söylenmektedir. Yaralılardan 28’i yoğun bakımda, 18’i ise ameliyata alındı.
ölenlere tanrıdan rahmet,yaralılara acil şifa dileriz.Umarız bundan sonra buna benzer olaylar olmaz insanlarımız barış için ölmez!.

“Şinasi KARACA” <saskara-sinasi@hotmail.com

https://www.saskarahaber.com/ankarada-barisa-katliam-yapildi-2/ linkinden çıktı edilmiştir.
Sayfayı yazdırmak için TIKLAYIN! Kapat