“SİZE İNANMAK İSTİYORUM DA AKLIMI KANDIRAMIYORUM!”

“SİZE İNANMAK İSTİYORUM DA AKLIMI KANDIRAMIYORUM!”

SİZE İNANMAK İSTİYORUM DA AKLIMI KANDIRAMIYORUM!

Suriye harekâtına “milli dava” demeyi o kadar çok istiyorum ki…
Ama kirli siciliniz, çelişkileriniz, yalan ve talanlarınız nedeniyle aklıma laf anlatamıyor, kendimi kandıramıyorum. Demokrasiyi, laikliği, insan hakları kavramını ve adaleti o kadar örselediniz, ötekileştirdiniz, gerici-ilkel düşünüz adına devleti o kadar tahrip ettiniz, kural ve kurumlarımızı o kadar bozdunuz ki…

Bu yüzden kendimi ne kadar zorlasam da size inanamıyor, şüphelerimi yenemiyorum?

Daha kötüsü şüphelerimde hep haklı çıkıyorum…

Benim gibi binlerce yurtsever “Fetö ABD ajanıdır” demiş, eza cefa görmüş, siz ise “Muhterem Fetullah Efendiyle fıtratımız aynı” diyerek devleti O dinci-haine teslim etmiştiniz; anımsıyor musunuz?

Yurt içinden-dışından onbinlerce IŞİD’li için “bunlar katildir, desteklemeyin, misafir etmeyin, Suriye sınırını açmayın, orada otorite boşluğuna neden olursanız, onu ABD+İsrail güdümlü terör örgütleri doldurur” dememize karşın… Siz; ‘birkaç öfkeli Sünni genç’ demiş, korumaya almış, Laik Suriye Rejimine karşı savaşan bu çeteleri hastanelerimizde tedavi edip “savaşmaya devam edin” dercesine gidip gelmelerine göz yummuştunuz.

Demek istiyorum ki;

1. IŞİD’e karşı olan bir devlet, Diyanet içinde-çevresinde Fetö ve IŞİD gibi Selefi anlayışlarının yeşermesine göz yummaz.

2. IŞİD’e karşı mücadele eden devlet yetkilileri, Müslüman Kardeşler, IŞİD, El Kaide çetelerinden mürekkep olan bu çapulcu takımına “milli ordu” demez. Söylemler ile eylemler tutarsız, inandırıcılıktan uzak olmaz…

3. “Suriye’nin toprak bütünlüğü” diyen ve samimi olan devlet, bu harekâta “fetih” demez, camilerden fetih selaları okutmaz. 15 Temmuz öncesinde Fetöyü baş tacı etmekle, IŞİD karakterli çeteye “milli ordu” demek aynı şeydir.

Bu açık-aleni çelişkileriniz nedeniyle size inanmıyor, şüphelerimizi bertaraf edemiyoruz.

ÇELİŞKİLER:

Hak aşkına bir ülkenin kaç tane milli ordusu olur ve siz “millilikten” ne anlıyorsunuz?

Diyelim ki, terör örgütü bertaraf edildi, Suriye’nin toprak bütünlüğü sağlandı yeni bir anayasa yapıldı ve Esad tekrar Cumhurbaşkanı seçildi. Bu durumda “milli ordu” dediğiniz IŞİD karakterli çeteyi Suriye Milli Devletiyle nasıl bağdaştıracaksınız? Evrenimize kötülük saçan bu kelle avcılarını Suriye topraklarında mı, Türkiye topraklarında mı iskân edeceksiniz?

Üç kuruş verenden yana din ve taraf değiştirmeye hazır -nazır olan, millilik kavramından, insanlıktan, medeniyetten bihaber İslamcı Selefilere hangi sözü verdiniz; nasıl ikna ettiniz; nasıl ortaklaştınız; Fetö örneğinde olduğu gibi yeni bir Fetö vakasıyla karşılaşmayacağımızın garantisi ne?

Şimdi;
Terör tehdidi var mı, var; ABD+İsrail ve bilumum emperyalist ülkeler bu terör örgütün arkasında mı; arkasında. Bunlarla mücadele edilmeli mi; eyvallah. Eyvallah da “Esad katil, Onunla konuşmam” diyorsun, küresel katil ABD ile müttefik, insan boğazlamanın literatürünü yazan ÖSO şürekâsıyla ortak hareket ediyorsun. Bu ne yaman çelişki arkadaş!

Bu ortaklıklar ve çelişkiler AKP fıtratına uygun olabilir ama benim millilik şuuruma uymaz.

Türk ordusu da milli ordu; Müslüman Kardeşler, IŞİD, El Kaide gibi kan içicilerden oluşan cihadist çete de “milli ordu” öyle mi?

Son söz; ben, “güvenli bölge” dediğiniz Suriye coğrafyasına “Suriye Milli Ordusu” dediğiniz cihadist çete koalisyonunu yerleştireceğinizi tahmin ediyorum. Çünkü Onlara “öfkeli gençler” diyor, sempati duyuyor, seviyor, koruyorsunuz… Kaldı ki baştan aşağı yanlış olan Suriye politikasında öyle çıkmazlarınız var ki, debelendikçe batıyorsunuz.

ÖSO şürekasının güvenli bölgeye yerleştirilmesi mümkün mü, mümkün olsa dahi Türkiye’nin çıkarına olur mu; bölgemiz ve ülkemiz istikrar-huzur kazanır mı?

“Karamanın koyunu sonradan çıkar oyunu.”

Ülkemiz ve milletimiz adına uyarmaya devam edeceğiz…

Kaynak..12.10.2019.Murtaza DEMİR

Şinasi KARACA. saskara-sinasi@hotmail.com
https://www.saskarahaber.com/size-inanmak-istiyorum-da-aklimi-kandiramiyorum/ linkinden çıktı edilmiştir.
Sayfayı yazdırmak için TIKLAYIN! Kapat