Esnaf ve Sanatkarlar odası Başkanı Mustafa MORKOÇ; Ardahan için Daha Çok Çalışacağız

Esnaf ve Sanatkarlar odası Başkanı Mustafa MORKOÇ; Ardahan için Daha Çok Çalışacağız

Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Morkoç ,  Başkanlık süreci  öncesin’de Neden aday olduğunu ve Görev süresince yaptıklarını Anlattı.

İki sınır kapısı olan, sınır kent serhat Ardahan’ın; Sosyal dokusundan , kültürel değerlerine, Ekonomik kalkınmasın’dan, yaptıkları   ve yapılması gereken bir çok çalışmasını  www.saskarahaber.com sitesi aracılığıyla Ardahan kamuoyuna açık bilgi verdi.

NEDEN ADAY OLDUM!

      Ardahan’a adanmış bir hayatın bireyi olarak, Toplumsal birlik sorumluluğuyla hareket ettiğini, Her hangi görevde olursa olsun önceliğinin Ardahanlının ve bölgemizin kalkınması bilinciyle hareket ettiğini bu bağlamda ise Ardahan’ın yerelde başlayacak çözüm hamlesini başlatacak birimlerden biri olan Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar odası Başkanlığına aday olurken bir çok eksiklikleri ve yapılabilecek hizmetleri tespit ederek , Aday olmaya karar vermiştim.

Ardahan için, belkide yapılması geç kalmış olduğuna inandığım eksiklikler şunlardı!

1: Esnaf kredi kooperatifi faaliyetlerinin geliştirilmesi

2: Sanayi esnafının doğalgaza kavuşması gerekliliği

3: İş insanlarını Ardahanımıza davet ederek;  Yerinde tespit, yerinde kalkınma ve Bölgesel ilerlemenin en temel kaynağı olan! ekonomik kalkınma hamlesine kurumum ve bireysel sorumluluğum dahilin’de öncü olmaktı.

4: İstihdam  garantili kurslar açarak Esnafımıza destek ve Ardahanlı hemşehrililerime  meslek edinme olanağı sağlama projemizle hareket ettik.

              HİZMET SORUMLULUĞUMUZLA YAPTIKLARIMIZ!

   Göreve geldiğimiz ilk günden , bu güne kadarki süreçte , Hizmet almak adına;Ardahanın Siyaset ve iş dünyasında etkin olan tüm insanlar yanı sıra Ardahanlı istişarelerimi hep güncel ve yeni fikirlerle kalkınmacı, dayanışma programlı ve yenilikçi fikirlerle güçlendirdim.

Başta İktidar parti Milletveki Sayın Orhan ATALAY ile yaptığım görüşme sonrası kendilerinden aldığım destekle beraber, Erzurum bölge koparatifinden elde ettiğimiz kaynak desteğiyle , koparatifin borcunu kapatarak Koparatifin faal duruma gelmesini sağladık. Adaylık sürecimde söz verdiğim gibi Ardahan Sanayicisinin doğal gaza kavuşması için azami gayretle çalışıp , bu  vaadimizi yerine getirmeye gayet ettik KARGAZ  Yaptığımız masrafı kurtarmaz diyerek Sanayicilerimize doğal gaz talebimizi onaylamasa’da , Aslı olan Ardahanlıya hizmet diyerek istişarelerimizi sürdürmeye devam ettik.  Başta Sayın Valimiz Mustafa  MASATLI ,  iktidar partisi il Başkanı sayın  akan AYDIN ile KARGAZ ile görüşmelerimizi  sürdürerek Ardahan Sanayicisinin hak ettiği  doğal gaza kavuşmasını sağladık.

İş insanlarını Ardahan’a getirmek için  Diğer oda Başkanlarıyla bir çok toplantılar yaparak , bu konuda gayretimizle sonuca ulaşmaya çalıştık. Ticaret odası Başkanı sayın Çetin DEMİRCİ, Odalar Birliği Başkanı sayın  Yılmaz KAYA ,  Şoförler odası Başkanı sayın  Asım ÖZER  ile görüşmeler yaparak desteklerini aldıktan sonra, Ardahan sevdalısı iş İnsanı  Ali Rıza  Nasıroğluyla görüşmeler yaparak  Yaklaşık otuz iş insanını Ardahan da konuk ettim. Ardahan’a davet ettiğimiz iş insanlarımız’dan  Elli kişinin istihdam edileceği tekstil atölyesi kurdu. İş İnsanı Saygıdeğer Serpil  SAVAŞ ve  Ali Rıza Nasırlıoğlu her yıl  Onlarca çocuğun okul  masraflarını karşılıyor.

Göreve geldiğim gündne beri; Her sabah Ardahan esnaflarından en az bir kişi mutlaka ziyaret ederek fikir alışverişinde bulunuyor , Önerilerini ve sorunlarını dinliyor, çözüm yollarını birlikte arıyoruz. Yapmak istediklerimiz veya yapacaklarımız Elbetteki Ardahan için asla yeterli olmayacağı gibi, bu gayretimizi Ardahanlılar için  en azami şekilde daha iyisini yapmak gayretiyle çalışmamız gerekiyor düşüncesiyle hareket etmekteyim.  Doğal ve coğrafi koşulların Ardahan halkına yüklediği zorlukların bilinciyle; Ardahan Esnafına Pozitif ayrımcılık gerektiği düşüncemizi, Ardahanlı Esnafa  SGK ve vergi priminin yarı yarıya indirilmesi projemizle Ardahanlı Kardeşlerim için yeni bir çalışma içinde olduğumu, bunu da yakın bir zaman içinde başaracağımıza inanıyorum dedi. Eğer bu projemizi Ardahanlılar için hayata geçirirsek , Ardahanlıların iş istihdam alanını genişleterek , hızlı göç akışını büyük oranda duracağı kanaatindeyim dedi.

Başkan MORKOÇ; Ardahanda kursların açılmasında öncülük ederek vaatlerimizi yerine getirmiş olmanın sorumluluğunun verdiği manevi huzur içindeyim derken , Ardahan için daha çok çalışacak , Ardahanlı hemşirelerimin mutlu yaşamına katkı sunmaya daha çok gayret edeceğim dedi. Bu Bağlamda Ardahan halkı, Sivil toplum kuruluşları, Siyasi parti temsilcileri ve Ardahan dışında yaşayan tüm Ardahan sevdalılarıyla  birlikte hareket edeceğim dedi.

Bayram ÇAĞLAYAN

www.saskarahaber.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.saskarahaber.com/esnaf-ve-sanatkarlar-odasi-baskani-mustafa-morkoc-ardahan-icin-daha-cok-calisacagiz/ linkinden çıktı edilmiştir.
Sayfayı yazdırmak için TIKLAYIN! Kapat