‘Milletimiz derin bir yastayken Erdoğan’ı izledik, esprileri, tezahüratları görünce içimiz sızladı’

‘Milletimiz derin bir yastayken Erdoğan’ı izledik, esprileri, tezahüratları görünce içimiz sızladı’

CHP Sözcüsü Öztrak: ‘Milletimiz derin bir yastayken Erdoğan’ı izledik, esprileri, tezahüratları görünce içimiz sızladı’

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kuzey Irak’taki Gare’de düzenlenen operasyonda hayatını kaybeden 13 kişiye ilişkin yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a tepki gösteren Öztrak, “Dün 13 şehidimizin olduğunu öğrendik. Milletimiz derin bir yasta. Ama bugün Erdoğan’ı izledik. Partisinin il kongrelerinde espriler, sloganlar, tezahüratlar… Gerçekten içimiz sızladı” dedi.

CHP’nin ulusal yas ilan edilmesini istediğini belirten Öztrak, “Suudi Arabistan’ın müteveffa kralı için yas ilan edip bayrağımızı yarıya çekenler en azından 13 şehidimiz için ulusal yas ilan edebilir” dedi.

Quote Message: “Bu arada dün AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ve sarayın iletişim memurunun milletin aklıyla alay eden açıklamalarını kınıyoruz. Beyler bir kendinize gelin. 13 aslan parçamız mağaralarda rehin tutulurken sizler bölücü elebaşından mektup dilenip kardeşini devlet televizyonlarına çıkarıyordunuz. Kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı, devletin televizyonuna çıkaran ‘Gerekirse Karayılanı ’da TRT’ye çıkarırız’ diyerek savunan bunlar değil miydi?”

Gara: 13 Türk vatandaşının hayatını kaybettiği Kuzey Irak’taki operasyonla ilgili neler biliniyor? – BBC News Türkçe

https://www.saskarahaber.com/milletimiz-derin-bir-yastayken-erdogani-izledik-esprileri-tezahuratlari-gorunce-icimiz-sizladi/ linkinden çıktı edilmiştir.
Sayfayı yazdırmak için TIKLAYIN! Kapat