“Özlem Gürses, Sedat Peker’den 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıkladı”

“Özlem Gürses, Sedat Peker’den 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıkladı”

“Özlem Gürses, Sedat Peker’den 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıkladı”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 10 bin dolar alan siyasetçi polemiğinden sonra gazeteci Özlem Gürses o ismi açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT Haber’de katıldığı programda Sedat Peker’den her ay 10 bin dolar alan bir siyasetçi olduğunu öne sürdü. O günden sonra bu iddia gündeme bomba gibi düştü ve kim olduğu merak edildi.

 

Bakan Soylu daha sonra Habertürk’te katıldığı programda gazetecilerin sorularını bir kez daha yanıtladı. Gazeteci Merdan Yanardağ, 10 bin dolar alan siyasetçinin kim olduğunu Bakan Soylu’ya sordu. Soylu başlangıçta açıklayacağını belirtse de daha sonra bu ismi ancak savcıya söyleyebileceğini belirtti.

Gazeteci Özlem Gürses de bugün YouTube üzerinden yaptığı yayında 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıkladı. Ankara’dan aldığı bilgilerle teyit ettiği bilgiyi açıklayan Gürses, o ismin AK Parti MKYK’sında bulunan Metin Külünk olduğunu iddia etti.

10 bin dolar alan siyasetçi gayet ortada

Gürses, “Bu 10 bin dolar alan siyasetçi kim açıklansın istiyorlar. Bunu söyleyen Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu. Hepimiz biliyoruz kim olduğunu. Bugün bir kez daha Ankara’da teyit ettiğim bilgi… Ya herkesin bildiği sırlar. Bütün eşgal verilmiş zaten.

 

Kim olduğu gayet ortada. Fakat buna rağmen neden kimse bunu açıklamıyor? Onu da tabi merak ediyorum” dedi ve “Metin Külünk’ü nereden hatırlayacaksınız. Kendisi son AK Parti kongresinde MKYK’ya giren güçlü isimlerden biri oldu. Bu şaşırtıcı oldu çünkü uzun süredir uzaktaydı” ifadelerini kullandı.

Öte yandan gazeteci Ahmet Şık’ta aynı iddialarda bulundu.

Kaynak;Haberciniz..
Şinasi KARACA..saskara-sinasi@hotmail.com.

 

https://www.saskarahaber.com/ozlem-gurses-sedat-pekerden-10-bin-dolar-alan-siyasetciyi-acikladi/ linkinden çıktı edilmiştir.
Sayfayı yazdırmak için TIKLAYIN! Kapat